O dilanju otvoreno pričali i na Fejsbuku

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
O dilanju otvoreno pričali i na Fejsbuku



slitunain.php


Izvor: Nezavisne novine Nikola Morača - 22.02.2011 20:00

dileri.jpg

BANJALUKA - Policija je u nastavku akcije "Regija" usmjerene na razbijanje lanca dilera koji su nabavljali veće količine skanka i heroina uhapsila ukupno 13 osumnjičenih iz Gradiške, Banjaluke, Laktaša i Srpca.
"Nezavisnim" je potvrđeno da su uhapšeni Kemal Merdanović zvani Šejtan, Aleksandar Vuksan, Sergej Tutnjilović, Vedran Radović, Dragan Vrhovac, Admir Hadžić, Siniša Dević i Aljoša Daraboš svi iz Gradiške.
Uhapšeni su i Banjalučani braća Boris i Igor Šajić i Aleksandar Aćimović, te Mišo Jagodić iz Malog Blaškog kod Laktaša i Draženko Sivac iz Srpca.
"Nezavisne" saznaju da je organizator narko-grupe koja je od septembra prošle godine prodala veće količine skanka i heroina upravo osumnjičeni Sivac.
Nakon kriminalističke obrade u policiji, osumnjičeni su juče ujutro sprovedeni na saslušanje u banjalučko Okružno tužilaštvo.
Maja Đaković-Vidović, portparol tužilaštva, navela je juče da kompletna istraga protiv osumnjičenih kojom rukovodi tužilaštvo traje već pola godine, a da optužnica osumnjičene tereti da su od septembra prošle godine do februara ove godine izvršili više krivičnih djela nedozvoljene proizvodnje i prometa droga, te eksploziva i oružja.
Izvor "Nezavisnih" blizak istrazi podsjetio je da je akcija "Regija" počela 17. februara ove godine kada su u Gradišci "pali" vanbračni supružnici Milijana Vučković-Ramuš i Pero Atlija alijas Petrit Keljmendi, oboje državljani Hrvatske kod kojih je pronađeno oko 50 grama heroina.
U istoj akciji uhapšeni su i Banjalučani Nikša Vučinić, Darijo Cvijetić i Igor Vučenović takođe osumnjičeni za trgovinu heroinom i "poslovne" veze sa supružnicima iz Hrvatske.
U sklopu akcije "Regija", banjalučka policija zaplijenila je ukupno 170 grama heroina, a u ukupnu zapljenu ulazi i ona krajem januara ove godine kada su u Mrkonjić Gradu "pali" hrvatski državljani Dino Stojanović i Igor Bijuk, oba iz Splita, kod kojih je pronađeno 115 grama heroina.
Policija je do sada pretresla više lokacija koje su koristili osumnjičeni i pronašla osim 170 grama heroina i kilogram skanka, te veću količinu oružja, eksploziva i municije.
Izvor blizak istrazi je dodao da je većina osumnjičenih imala otvorene profile na Fejsbuku, gdje su gotovo otvoreno komentarisali svoje dilerske poslove.
Jedan od najzanimljivijih profila svakako je onaj osumnjičenog Kemala Merdanovića zvanog Šejtan iz Gradiške koji je prije nekoliko godina zbog trgovine drogom protjeran iz Austrije nakon čega se skrasio u Gradišci.
Merdanović se tako na profilu uz saželjenje "prijatelja" jadao da nema više "paketića", te da se "rakija liječi vinom, a marihuana heroinom".
U oko upada niz pjesama od folk pjevača Ace Lukasa povezanih sa "životom" i "drogom", te beogradskih rep grupa, pa između ostalog Merdanović je na profil stavio i dio teksta koji glasi "radio sam šta sam hteo, ne zato što sam mor'o, pa sam zato neke stvari naučio dobro. Za dosta grešaka, mor'o sam da platim, al' svaka greška napravila me jačim. Odrast'o sam na asfaltu vrelom, pa sad sam njega deo, deo grada gde sam sebi slične ljude sreo...".
Zanimljivo je i da je posljednji "status" Merdanović ostavio na profilu u nedjelju, dakle dan prije hapšenja, koji je glasio "dođi sebi".
Jedan od fejsbuk prijatelja Merdanovića je i uhapšeni Vuksan, koji takođe nije skrivao svoja "opredjeljenja" kada su u pitanju droge.
Izvor "Nezavisnih" blizak istrazi naveo je da su svi osumnjičeni odranije poznati policiji po izvršenju krivičnih djela, među kojima je prednjačila trgovina drogom, ali i nasilnička ponašanja.
Ovome u prilog ide i da je uhapšeni Merdanović između ostalih bio i dio "zanimljive" fejsbuk grupe: "svi mi koji volimo da udaramo nekog bez razloga".

Uhapšeni doživjeli sudar

Tokom sprovođenja osumnjičenih dilera u banjalučko Okružno tužilaštvo policijska marica se u utorak ujutro sudarila s "civilnim" autom na jednoj od najprometnijih raskrsnica u najužem centru Banjaluke.
U nezgodi nije bilo povrijeđenih, a učesnici nisu željeli polemisati o tome ko je krivac za nezgodu.
U policiji je kratko potvrđeno da je marica bila pod rotacijom prilikom sudara sa sitroenom C5, dok je žena koja je vozila sitroen dodala da će krivca utvrditi istraga.
 
Natrag
Top