ntkrnlpa.exe i halmacpi.dll​

Učlanjen(a)
06.04.2012
Poruka
49
sta je ntkrnlpa.exe i halmacpi.dll​ jer mi oni izazivaju blue screen ...... ako neko zna nek pomaze :D
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
ntkrnlpa.exe je kernel zaduzen za mnoge stvari, razlog tvom BSOD-u moze biti ram memorija i bios, testiraj ram sam memtest86 i udji u bios i podesi ga na default

mislim da ce ti sve probleme rijesiti service pack1, instaliraj ga za svoj operativni sistem i mislim da ce oba problema biti otklonjena, ako ne onda idemo dalje sa rjesavanjem
 
Učlanjen(a)
06.04.2012
Poruka
49
ntkrnlpa.exe je kernel zaduzen za mnoge stvari, razlog tvom BSOD-u moze biti ram memorija i bios, testiraj ram sam memtest86 i udji u bios i podesi ga na default

mislim da ce ti sve probleme rijesiti service pack1, instaliraj ga za svoj operativni sistem i mislim da ce oba problema biti otklonjena, ako ne onda idemo dalje sa rjesavanjem

brate,tesitirao sam ram jedna plocica mi je crkla a druga je ok tako da sam taj problem mako a sto se tice biosa probacu i to pa ti javljam i ako mozes samo da mi ostavis link gde mogu da skinem taj pack 1....hvala
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
ako ti se vise ne pojavljuje BSOD onda ne moras instalirati service pack, ako ipak zelis potrazi na netu za svoj windows, ako je win7 skini service pack, zao mi je nemam vremena da trazim :)
 
Učlanjen(a)
06.04.2012
Poruka
49
upravo mi se danas prikazao BSOD i pokazuje mi da je problem u tim ''stavkama'' da imam win 7 ult. :) skinucu to pa cu videti kako dalje :)
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
da li se BSOD prikazao na trenutak? ako jeste to je dokaz da je ram pokvaren, nadam se da si iscupao pokvaren ram sa ploce :D
 
Učlanjen(a)
06.04.2012
Poruka
49
ne opkazuje se na tren nego traje sve dok ne restartujem komp ..... posto imam 2 modula jedan (pokvareni) sam makao :D
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
pa daj sifru BSOD-a da vidimo u cemu je problem, ako ne znas sta je sifra evo slika

blue-screen-of-death.jpg


sifra ti je kao ovo sto pise DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
 
Učlanjen(a)
06.04.2012
Poruka
49
ovo je zadnja PFN_LIST_CORRUPT


a ima i ova MEMORY_MANAGEMENT

i u oba slucaja su ona 2 fajla izazivaci
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
izgleda da ti je i drugi cip rama pri kraju, ajd u start kucaj reliability history, kad otvoris pregledaj greske i vidi sta pise, i da, prebaci taj cip rama sto ti je ostao u drugi slot
 
Natrag
Top