Novosti i događaji iz sveta muzike

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Aziza Mustafa Zadeh Trio u Novom Sadu

Trio poznate etno-džez pijanistkinje i vokalistkinje Azize Mustafe Zadeh nastupiće u Srpskom narodnom pozorištu u Novom Sadu, u subotu 26. aprila ove godine

1_zpsdc9e814c.jpg


Trio koji čine Aziza Mustafa Zadeh (klavir, vokal), Ralf Cetto (bas), i Simon Zimbardo (bubnjevi) nastupiće na sceni „Jovan Đorđević“ od 22h, a cena ulaznice je 1500 dinara. Ovaj koncert je deo programa „NOMUS 2014″ u organizaciji Muzičke omladine Novog Sada.

Prodaja ulaznica je na blagajni Srpskog narodnog pozorišta (Pozorišni trg 1, tel.021/520-091) radnim danima od 10,00 i subotom od 14,00 časova, do početka koncerta.

Izvor: Jazzin.rs


 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Stiven Sigal svira bluz u Beogradu

Akciona zvezda Stiven Sigal stiže u Srbiju, ali ne da juri teroriste u novom filmu, već da održi koncert, saznaje „Blic“.

1_zps670f4f25.jpg

U junu prvi put u Srbiji: Stiven Sigal


Glumac će na leto sa bendom “Thunderbox” krenuti na turneju po Evropi, a jedna od stanica će mu biti i Sava centar u Beogradu. Iako pregovori oko konačnog datuma koncerta i dalje traju, Sigal bi mogao da se predstavi srpskoj publici već u junu, i to će biti prva njegova poseta Srbiji.


Mada je Stiven poznatiji javnosti kao glumac, a ne kao muzičar, on ima dva albuma koje su kritičari pohvalili. Naime, njegov prvi CD iz 2005. “Songs of the Cristal Cave”, na kojem je radio sa čuvenim Stivijem Vonderom, bio je najbolje prodavani bluz album u Evropi, a “Mojo priest” iz 2006. je proglašen za jedan od najboljih albuma u svetu te godine. On će u Beogradu izvoditi miks svojih ostvarenja u kombinaciji sa poznatim bluz hitovima.

Izvor: Blic Online


 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Američi roker Džon Pol Kit u subotu u klubu "Gan"

Džon Pol Kit sa pratećim bendom dolazi na evropsku turneju, a u Beogradu će nastupiti u subotu 12. aprila u Gan klubu.

1_zps0048c0d4.jpg


John Paul Keith formirao je The One Four Fives par godina pošto se 2005. preselio u Memfis. Karijeru je započeo pred kraj srednje škole 90-ih u rodnom Noksvilu sa bendom Viceroys (V-Roys). Ubrzo su postali najuzbudljivija lokalna atrakcija i posle jednog koncerta u Nešvilu dobijaju ponudu da snime album za Stevea Earla i njegovu E-Squared Records.

Mladom JP Keithu nije se dopala ideja da promene zvuk zarad prvog albuma i napušta bend. Odlazi u Nešvil, formira Nevers, snimaju ploču za Sire Records koja se iz ovih i onih razloga nikada nije pojavila u prodavnicama. Nedugo potom okuplja novu grupu – Stateside koja obljavljuje jedan album u Evropi i postaju prateći bend Ryana Adamsa pod imenom The Pink Hearts.

2_zpsa6f9c1cd.jpg


Adams odlazi na turneju promovišući svoj album “Gold” povukavši sa sobom kompletnu postavu izuzev JP Keitha koji se, nakon par kratkih zadržavanja u Njujorku i Birmingemu u pokušaju da okupi novu postavu, na poziv sestre seli u Memfis gde započinje uspešnu karijeru studijskog i „živog“ muzičara.

Ispekavši zanat tezgareći po studijima i barovima sa raznim lokalnim muzičarima, 2007. okuplja The One Four Fives, a već 2009. izlazi im fantastični debi „Spills And Thrills“ za renomiranog izdavača – Fat Possum Records/Big Legal Mess. Ploča može da nosi i naziv “Ubrzani kurs memfiskog rokenrola”. U tih 37 minuta i 12 pesama iz jedne u drugu klizite kroz žanrove karakteristične za ovaj grad: rockabilly, swamp-rock, soul, boogie-woogie, roots rock, country, a vozom upravlja doktor John Paul Keith uz asistenciju pratećih muzičara. Duh Sun Records studija još uvek pohodi Memfis, A ova ploča ga sadrži u svakoj svojoj rilni.

2011. John Paul Keith objavljuje drugi album pod nazivom „The Man That Time Forgot“, a ponovo za Fat Possum/Big Legal Mess. Iako sa njim na snimanju učestvuju svi pajtaši sa prethodnog izdanja ova ploča potpisana je samo njegovim imenom bez dodatka benda. Iz listom pozitivnih kritika jasno je da ovo nije slučajno - JP je izrastao u ozbiljnog autora, sve pesme su kompletno njegove, te i nije bilo potrebe da se dodaje naziv benda.

U međuvremenu John Paul Keith započinje ozbiljnu saradnju sa Amy LaVere na projektu Motel Mirrors koji prošle godine rezultira briljantnim country mini albumom. Njihovi redovni nastupi u Memfisu i okolini kao i par američkih turneja potvrđuju kvalitet Motel Mirrors. Ipak za samog Keitha najbitnija je njegova solo karijera, a ona je u ovom trenutku u svom zenitu obzirom na odjek poslednjeg mu albuma „Memphis Circa 3AM“ (Big Legal Mess/Fat Possum, 2013). Ploču je snimio sa nedavno preminulim Rolandom Janesom u Sam Phillips Recording Service studiju u Memfisu. Roland Janes svirao je gitare u bezbroj poinirskih ostvarenja ranog rokenrola (bio je sešn gitarista Sun studija Sama Phillipsa i svirao na skoro svim ranim singlovima legendi kao što su npr. Jerry Lee Lewis i Billy Lee Riley), onda je tokom 60-tih bio producent, izdavač i vlasnik studija, da bi tokom 70-tih predavao tehniku snimanja, a od ranih 80-tih do smrti radio je u Sam Phillips Recording Service studiju snimajući bukvalno sve od The Cramps do Al Kapone-a.

Album „Memphis Circa 3AM“ sniman je postepeno, pesma po pesma, praktično mesecima i sve to na old school način – na dvoinčne analogne trake. 12 pesama u 35 minuta i savršen presek JP Keitha kao autora i dijapazon žanrova: country, blues, power-pop, soul, rockabilly, sleazy boogie, garage rock... Sve se završava možda i najvećim hitom karijere – Baby We’re A Bad Idea!


Izvor: Blic Online
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Glorija Gejnor na Egzitu

Jedna od najuticajnijih svetskih disko-izvođača, vlasnica kultnog hita “I Will Survive”, biće zvezda najboljeg evropskog festivala.

1_zpsf56757ed.jpg

Zbog nje kreiran Gremi za disko muziku

Gotovo četiri decenije na sceni, sa dvadeset objavljenih albuma, velikim brojem hitova i brojnim najznačajnijim muzičkim nagradama, milionima radijskih emitovanja, nastupima na najvažnijim svetskim događajima, legendarna Glorija Gejnor stiže na glavnu binu Egzita. O njenom značaju govori i činjenica da su specijalno za nju čuvene Gremi nagrade kreirale posebnu kategoriju za najbolju disko-ploču, što je čini jedinom dobitnicom ovog priznanja u istoriji.

Nakon sjajnog gostovanja disko-kralja Nila Rodžersa na prošlom Egzitu, sada nas čekaju hitovi “Never Can Say Goodbye”, “Let Me Know (I Have A Right)”, “I Am What I Am”, ali i najpoznatiju verziju čuvene pesme “Can’t Take My Eyes Off You”.

Pevačica raskošnog glasa već gotovo četiri decenije je na sceni, još od momenta kad je njena verzija “Never Can Say Goodbye” 1975. dostigla prvo mesto tek osnovane Bilbordove liste disko-hitova.

Njen najveći hit “I Will Survive” i nakon 35 godina važi za jednu od najvećih pesama svih vremena i nezvanična je himna ženske emancipacije. Pesma je dostigla prvo mesto američke liste “Bilbord hot 100” u dva navrata i obrađena je preko 200 puta. Septembra 2005. američka pevačica i njena pesm “I Will Survive” primljeni su u Disko-kuću slavnih, a jedan od najznačajnijih muzičkih programa VH1 odao je priznanje ovoj vanserijskoj umetnici stavivši ovu pesmu na prvo mesto liste “100 najboljih dens izdanja svih vremena”.

Singl “I Am What I Am”, koji je dostigao top 10 Bilbordove liste disko-hitova, dodatno je zakucao njen muzički status. Tokom devedesetih, disko-diva uplovila je u glumačke vode i zapaženim rolama u veoma popularnim serijama “That 70’s Show” i “Ally McBeal”, dodatno pokazala raskošnost svog talenta, briljirajući i na Brodveju u mjuziklu “Smokey Joe’s Café”.
Nagrada
Egzit je ove godine osvojio najprestižniju festivalsku nagradu za najbolji evropski festival, uz pomoć glasova više od 620.000 ljudi iz celog sveta

Ulaznice
Karte za Egzit koštaju 5.990 dinara, za Egzit avanturu (Egzit+Sea Dance) 6.990 dinara, za studente i srednjoškolce Egzit 5.490, a Egzit avantura 5.990.

Žurka
Petnaesto izdanje festivala vodi na Rock@Exit festival 11. juna, potom Egzit od 10. do 13. jula, i naposletku na Sea Dance festival od 15. do 17. jula na plaži Jaz.


Izvor: Blic Online
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Hju Lori: Ovo je moja najveća avantura

Uprkos tome što je svetsku slavu stekao kao glumac, Hju Lori danas o sebi govori prvenestveno kao o muzičaru. Nakon mnogo premišljanja i dvoumljena, odluka da zaplovi u muzičke vode ispostavila se kao dobar potez, kako za njega tako i za njegove obožavaoce.

1_zps3196af5f.jpg


Danas, dok obilazi svet na aktuelnoj turneji povodom promocije drugog albuma, Lori kaže kako, zapravo, samo nastavlja tradiciju brojnih britanskih muzičara.

“Pratim dobro utaban put svih onih britanskih muzičara, kako vidim i sebe sama, koji su otkrili i skoro pa bili hipnotisani neverovatnom muzikom američkog juga”, kazao je Lori protekle sedmice u razgovoru za ABC.

Prvu bluz pesmu, otkriva on, čuo je sa sedam godina.

“Kao da je električni šok prošao kroz mene”, priseća se Lori danas. “I danas zadrhtim kada čujem bluz, taj me osećaj nikada nije napustio”, priznaje on.

Mnogi su bili iznenađeni kada je nakon velikog uspeha serije “Dr Haus”, u kojoj je igrao glavnog junaka, ciničnog ali i izvanrednog lekara, Lori odlučio da gradi karijeru u pravcu muzike. Ali on zbog toga ne žali.

Ovo je najveća avantura mog života, koja mi je donela i najveće uzbuđenje”, dodaje on. “U pitanju je sasvim drugi nivo uživanja koji dobijam od muzike.”

Lori je takođe svestan i rizika koji je preuzeo na sebe, jer ne bi bio ni prvi a zasigurno bi poslednji glumac koji bi svojim muziciranjem izazivao podsmehe. Ipak, nakon više od stotinu nastupa, sada tvrdi da poseduje izvesno samopouzdanje.

“Znam da publici nudimo dobar šou”, izjavio je Lori, čije se zadovoljstvo vidi i na nastupima, kada se na trenutke potpuno izgubi u muziciranju svog benda. “Skoro pa me je sramota koliko imam sreće.”

Lori je trenutno na promotivnoj turneji posvećenoj njegovom drugom albumu “Didn’t It Rain”, objavljenom 6. maja prošle godine. Pesme sa ovog, kao i sa Lorijevog prvog albuma “Let Them Talk” moći će uživo da čuje i domaća publika.

Hju Lori će uz pratnju The Copper Bottom Banda nastupiti 14. jula u Sava centru. Karte za koncert po specijalnim cenama, od 1900 do 3700 dinara, mogu da se kupe sve do 15. maja u Dallas Music Shopu, (Sremska 2) i na blagajni Sava centra. Cena VIP ulaznica je 6900 dinara.


Izvor: B92

 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.547
Od 218 prijava za Gitarijadu u Zaječaru odabrano 14 bendova
Za titule najboljih i vredne nagrade na 48. Gitarijadi u Zaječaru koja se održava od 30. jula do 2. avgusta, nadmetaće se 14 polufinalista odabranih u konkurenciji 189 prijavljenih bendova.

gitarijda%20zajecar.jpg

Selekciona komisija u sastavu Branimir Lokner, Dragiša Radulović i Nenad Kuzmić odabrala je 14 sastava: Revolt (Beograd, Srbija), Genova (Čakovec, Hrvatska), Holographic Human Element (Travnik, BiH), D Zoo (Subotica, Srbija, El Kaćon (Novo Mesto, Slovenija), GodDamn (Vranje, Srbija), Meda Vuk i Sandokan (Petrovac na Mlavi, Srbija).

Selektovani su Johnny Almost (Novi Sad, Srbija), Smoke Shakers (Kavadarci, Makedonija), Kiza Bluza Band (Zaječar/Beograd, Srbija), Manitou (Nikšić, Crna Gora), InTheRoom (Sarajevo, BiH), Microwave (Vršac, Srbija) i Pobednik Belgrade Demo Fest Live 2014 čije će ime biti poznato sutra nakon finalnog nastupa 11 bendova u bašti Kluba studenata tehnike.

Prema rečima člana sekcione komisije Radulovića, Gitarijada u Zaječaru još jednom je potvrdila da je jedan od najprestižnijih demo festivala u regionu, na ovogodišnji konkurs za učešće demo bendova stiglo je 218 prijava iz sedam zemalja: Srbije (162), BIH (27), Hrvatske (11), Crne Gore (7), Makedonije (6), Slovenije (2) i Bugarske (3) a u konkurenciju je ušlo 189 prijava koje su zadovoljile sve propozicije Konkursa.

Radulović je najavio da će 48. Gitarijada imati humanitarni karakter usled nezapamćenih poplava koje su pogodile Srbiju i region. Tokom cele kampanje, kao i za vreme samog festivala apelovaće se na posetioce da šalju SMS-ove na broj 1003, to će biti simbolična ulaznica obzirom da će ulaz na sve programe Gitarijade i ove godine biti besplatan.

Pobednike 48. Gitarijade očekuju vredne nagrade:snimanje, produkcija i izdavanje albuma, snimanje spota i PR podrška a pobednik po oceni publike dobiće snimanje spota i PR podršku organizatora Gitarijade.

Ustanovljena je i nova nagrada za najbolji bend sa teritorije Srbije, a nagrada je snimanje, produkcija i izdavanje albuma, snimanje spota i PR podrška.

Pored takmičarskog dela u revijalnom programu 48.Gitarijade nastupiće bendovi Kerber, Van Gogh, Pero Defformero, Partibrejkersi, Goblini, YU Grupa, Atomsko Sklonište, Dža ili Bu. Na otvaranju nastupiće hor Viva Vox sa posebno pripremeljenim repertoarom za ovu priliku i Vlada Divljan.

Izvor: Tanjug
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.547
03/06/2014 - 15:32
KONAČNO U BEOGRADU: Damien Jurado 8. juna u Rexu! (VIDEO)
Jedan od najvećih kantautora današnjice prvi koncert u Beogradu održaće u nedelju 8. juna u 20.00 časova u Kulturnom centru REX. Pretprodaja ulaznica po ceni od 1.500 dinara u toku je u prodavnici ploča Pinball Wizard Records

/ MissMoreMusic
Roker.jpg

Rokenrol pesnik, bluzer i folker, muzičar i slikar, genije i autsajder ili samo Demijan Džurado (Damien Jurado) svoj prvi koncert u Beogradu održaće u nedelju 8. juna u 20.00 časova u Kulturnom centru REX.


Pretprodaja ulaznica po ceni od 1.500 dinara u toku je u Pinball Wizard Records prodavnici (Makedonska 3o) i kafeu Šikarica (Skadarska 22), a organizator je Ivan Lončarević, autor radio emisije Pop depresija.

Džurado je tokom skoro dve decenije duge karijere objavio dvocifren broj albuma za prestižne kuće Sub Pop i Secretly Canadian, kao i nebrojeno singlova i EP-jeva. Njegova aktuelna ploča “Brothers and Sisters of the Eternal Son” raskošno je remek-delo vanvremenske lepote. “Metalni oblaci” nad Beogradom stižu krajem proleća – čudesni muzičar iz Sijetla dolazi nam u goste.




Njegovo stvaralaštvo do danas broji 11 dugosvirajućih albuma za dve prestižne diskografske kuće – Sub Pop i Secretly Canadian, kao i mnoštvo manjih i specijalizovanih izdanja. Prvi deo karijere obeležio je minimalistički, mračniji folk-rok pristup najbolje dočaran na albumu “Rehersals for Departure” (1999), sa eksperimentalnim ili električnim iskorakom na albumima “Ghost of David” (2000) i “I Break Chairs” (2001). Na raskrsnici između prvog i drugog dela karijere stoji njegov najličniji album “Caught In the Trees” (2008) inspirisan stvarnom životnom raskrsnicom na kojoj se našao posle razvoda.

Godine 2010. počeo je najkreativniji period njegovog stvaralaštva – saradnja s čarobnjakom Ričardom Sviftom na albumima “St. Bartlett” (2010), “Maraqopa” (2012), “Eternal Son” (2014). To nesvakidašnje prijateljstvo predstavlja ne samo vrhunac karijere Demijana Džurada, već otvara sasvim novu dimenziju u tumačenju pojmova kantautorski, folk ili psihodelično.




Aktuelno izdanje “Brothers and Sisters of the Eternal Son” je nastavak konceptualnog albuma “Maraqopa” (2012) o izmišljenom mestu u koje dolazi čovek koji je rešio da se distancira od društva i pronađe novi smisao svog postojanja.

Duhovno buđenje glavnog junaka fantastično je dočarano muzičkim buđenjem samog autora koji će ovoga puta, slobodnije nego ikad pre, uključiti sve svoje muzičke uticaje i favorite da oslika atmosferu tog onozemaljskog mesta – od latino džeza, afrobita, gospela i daba, preko Sun Ra i Koltrejna, Beach Boysa, Reja Konifa, Gordona Lajtfuta, pa sve do King Krimson i Kraftwerk.

(Telegraf.rs)
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.547
Novak najavljuje "fini Lajbahovski politički miting" u DOB-u
145086.jpg
BEOGRAD - Koncert poznatog slovenačkog benda Lajbah (Laibać) biće održan 14. juna u Domu omladine Beograda, a menadžer grupe i idejni vođa Jani Novak kaže da će beogradskoj publici prirediti "fini Lajbahovski politički miting".

Oni će na predstojećem koncertu predstaviti manifest Lajbah partije koji je lansiran na njihovom zadnjem albumu "Spectre" pod okriljem izdavačke kuče "Mute".
"Na ovom albumu bavimo se politikom i formiranjem političke svesti", rekao je Novak Tanjugu i dodao da postoji porast angažovane svesti u Evropi, ali i drugde u svetu.

"Ljudi su umorni od postojećeg političkog i ekonomskog establišmenta i žele da preuzmu vlast u svoje ruke, vraćajuči dostojanstvo i solidarnost u društvene odnose svakodnevnog života", smatra on.

On je dodao da će Lajbać podržati narod u tom nastojanju, a u isto vreme će probati da vrati političke vrednosti i dostojanstvo u pop kulturu.
"Zabavna industrija treba da zabavi, ali i da preuzme svoj deo odgovornosti za opštu društvenu i političku klimu", objašnjava Novak i dodaje da je većina ljudi u zabavnoj industriji banalizovana, bespomoćna i izgubljena u svim aspektima, posebno kada je reč o osnovnim pitanjima socijalne pravde i politike.

Novak je podsetio da je osnivanje partije njihova stara ideja, a jedan od razloga za takvu odluku je "autodestruktivno, cinično stanje u muzičkoj industriji i u pop kulturi uopšte".
"Danas niko pametan više ne shvata muziku ozbiljno, nju su muzičari i muzička industrija sami prokockali", kaže on i dodaje da oni i dalje veruju da muzika može puno toga napraviti i pokrenuti.

"Setimo se samo najblistavijih momenata iz istorije muzike, a može se napraviti još više ako nije narcisoidno opterećena sama sa sobom, ako nije samo "muzika", već ako istupi iz svog medija i deluje organizovano u "ilegali"", smatra Novak.

Lajbahu je ideja partije interesantnija od ideje fan kluba, jer po Novakovim rečima ona će biti dostupna svima koji mogu da budu inspirisani Laibaćom i koji žele nešto više od samo slepog konzumiranja ideja i materije.
"Mi ne želimo klub navijača, nego društveno i politički osetljive članove koji će se angažovati u svojim sredinama, ali i povezivati na internacionalnom nivou", zaključuje Novak.

Koncert Lajbaha prvobitno je bio zakazan za 23. maj, ali je zbog poplava i dana žalosti pomeren na 14. jun.

Ulaznice kupljene za 23. maj važe i za koncert 14. juna, a mogu se nabaviti preko mreže Eventim po ceni od 1.200 za parter 1.500 dinara za balkon.


tanjug.rs
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.547
Pomerila sam turneju da bih pomogla poplavljenima u Srbiji
Milica Čule | 04. 06. 2014. - 22:14h | Foto: M. Mitrović | blic.rs
Portugalska fado diva došla je u Beograd da sa Slobodanom Trkuljom snimi pesmu kojom bi pomogli poplavljenima. Kaže da nesreću našeg naroda oseća kao svoju

477792_novo-mariza030614ras-foto-mitar-mitrovic-013_f.jpg

Čast mi je da me ljudi u Srbiji vide kao prijatelja - kaže Mariza
- Čudno je kada ljudi moraju da počnu život iznova, od nule. Svi će čini mi se uskoro prestati da pričaju o poplavama. A šta će biti za tri meseca? Kako će svi da izađu iz ove situacije? Narednih nedelja je bitno da svi obrate pažnju i na dalja dešavanja i bitno je da se o ovome priča. Treba vam pomoć i nađimo način - kaže Mariza za “Blic”.


Svetske zvezde
- Veliko mi je zadovoljstvo da je Mariza pristala da učestvuje u ovoj pesmi. Osim nje, učešće u spotu i pesmi prihvatili su i Dominik Miler, Dejvid Rouds gitarista Pitera Gebrijela, ruska zvezda Pelageja, i mnogi drugi koji su se oglašavali preko društvenih mreža i apelovali za pomoć - kaže Trkulja.



Kako je došlo do saradnje sa Slobodanom Trkuljom i programom Exitaid?


- Pre svega, veoma sam srećna što me je Trkulja zvao. Prvo me je kontaktirao preko Fejsbuka baš u vreme poplava. Nisam znala šta se događa, jer naši mediji nisu odmah pričali o svemu. Tri dana posle, svi su počeli da izveštavaju o katastrofi koja se događa u Srbiji i Bosni i Hercegovini. Dogovorila sam se sve sa njim, a kako mi je turneja u toku, pogledala sam kako mogu da pomerim raspored. I odmah sam to uradila. Muzika je most između kultura, ona nema jezik.


Kakve vas emocije vezuju za Srbiju?

- Prvog puta kada sam bila ovde, osetila sam se divno! Na vašu zemlju gledam kao da je moja zemlja, kao da posećujem svoje rođake kada dolazim u Srbiju. Ljudi me ovde divno primaju, uvek su mi koncerti rasprodati. Na prve taktove svi prepoznaju moje pesme, kao da sam u Portugalu. Znam da ćete uvek dati sve najbolje od sebe kada dolazim. To što sam pomerila raspored turneje je ništa u odnosu na ljubav koju osećam prema vama, odnosno vi prema meni. Velika mi je privilegija što mogu da pomognem i što provodim vreme sa ljudima u prihvatilištima u Srbiji i BiH.


Sastali ste se sa premijerom Vučićem i Milorad Dodikom. Kako je prošao taj susret?


- Pričali smo o situaciji, Vučić je veoma zabrinut. Trudi se da uradi ono što je najbolje, bila sam dirnuta posle susreta sa njim.


Od Vučića čokoladice


Pevačica je obišla kolektivne centre u Bosni i Srbiji gde su smešteni ljudi nakon poplava. Takođe, srela se sa Aleksndrom Vučićem. Ona je premijeru poklonila svoj CD koji je potpisala za njegovu ćerku, a on je njoj pored DVD-ja i knjige o Srbiji poklonio i ručno pravljene čokoladice
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Zvezde sea dance festivala pomažu ugroženima


Džamirokvaj pravi žurku za Srbiju


Fantastični Džej Kej i reper Egzempl, pored nastupa na Jazu, održaće i dve VIP humanitarne žurke za pomoć poplavljenima.

gof4bxw9zbx04rxqtk9b.jpg


Džej Kej je sa svojim bendom društveno aktivan godinama. Između ostalog, učestvovali su u prikupljanju pomoći za obolelog dečaka Maksvela Meknajta

U okviru Sea Dance festivala u Budvi biće održan i veliki VIP humanitarni događaj „Be Human“, u čijem će se središtu naći glavne zvezde festivala - Džamirokvaj i Egzempl.
Kompletan prihod od prodaje ulaznica, koje koštaju 200 i 1.000 evra, namenjen je za pomoć ugroženima od polava u Srbiji, Bosni i Hercegovini i Hrvatskoj.

Ovaj događaj, podeljen na dve žurke, smešten je u kompleksu „Dukley Gardens“. Prva žurka, pod nazivom „Be human hosted by Example“ biće održana 16. jula.

Britanski reper Egzempl, poznat po svom humanitarnom radu, ispratiće julski dan specijalnim di-džej setom, da bi kasnije tokom noći s bendom nastupio na glavnoj bini Sea Dance festivala.

Vrhunac ovog humanitarnog VIP projekta desiće se dan kasnije, 17. jula, s početkom u 21 sat. Njega će obeležiti velika svetska zvezda i vodeće ime Sea Dance festivala - Džamirokvaj, i to u vidu specijalnog di-džej seta sa Džej Kejom kao domaćinom večeri. „Be human hosted by Jamiroquai“ predstaviće popularnog „svemirskog kauboja“ u humanitarnoj ulozi, koja mu nije strana. Džamirokvaj 15. jula nastupa na glavnoj bini Sea Dance festivala, a na Crnogorskom primorju biće sve vreme trajanja morskog dela „Egzit avanture“.

Humanitarni događaj „Be Human“ dostupan je samo za vlasnike gold i platinum VIP ulaznica za Sea Dance festival. Gold VIP ulaznice moći će da se kupe na prodajnim mestima Egzita u Crnoj Gori, dok će platinum ulaznice moći će da se nabave samo putem Hipotekarne banke. Prikupljena sredstva biće uplaćena na račun opštine Budva koji je namenjen za pomoć ugroženima od poplava.

Izvor: Blic Online
 
Natrag
Top