Novi roman ljiljane habjanović-đurović „voda iz kamena“

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Istinita priča o veri i neveri


Thumb_09%20naslovnica%202%20HABJANOVIC%20copy.jpg


Najnoviji, deseti roman naše popularne spisateljice LJiljane Habjanović-Đurović pod nazivom „Voda iz kamena“ pojaviće se iz štampe sutra, na dan otvaranja Međunarodnog sajma knjiga. Ovaj, inače peti roman iz duhovnog ciklusa LJiljane Habjanović izdavačka kuća „Globosino Aleksandrija“ objavljuje u tiražu od dvanaest hiljada primeraka.
Nadahnuće da napiše ovo delo, književnica je pronašla u čudu koje se pre oko stotinak godina dogodilo u selu Đunisu, kada je devojčica Milojka na kamenu kraj potoka ugledala Presvetu Bogorodicu. U romanu „Voda iz kamena“ pred čitaocem se otkriva sudbina nekoliko ključnih junaka, „čije je duše i umove uskomešao ovaj događaj koji je mnogima od njih zauvek promenio i obeležio živote. Kako stoji u recenziji ovog romana, reč je o istinitoj priči o veri i neveri, „o onima koji ne videše i poverovaše, o onima koji videše i ne poverovaše, o čovekovoj neprestanoj borbi protiv lukavih podmetanja neprijatelja ljudskog i Božjeg, o grehu i kazni, o pokajanju, o prilježnim poslenicima na njivi Gospodnjoj, brojnim znacima Božje prisutnosti na zemlji. O trijumfu dobra nad zlom, o razlozima za nadu, o dobroti i milosrdnoj ljubavi Majke Božje i Majke svih ljudi, o suzama koje teku preko Božjih dlanova.“



Autor:M.Miladinovic
 
Član
Učlanjen(a)
04.03.2010
Poruka
2
ovaj roman me oduševio.Zaista je potrebno veoma mnogo vere,unutrašnje snage i ljubavi da bi se napisao ovakav roman.G-đo Ljiljana,svaka Vam čas!
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Zaista treba mnogo vere, unutrašnje snage i ljubavi znači mazohizma da bi se pročitali njeni romani.
 
Učlanjen(a)
17.07.2010
Poruka
1
Pozdrav!ja sam Duska danas sam pricala sa osobom koja je procitala knjigu Voda iz kamena i ona mi je u kratkim crtama ispricala,tako da jedva cekam da je procitam jel mislim da je dosta poucna i da svako od nas treba je procitati.
 
Natrag
Top