Novi komp, a već se greje?

Učlanjen(a)
12.05.2016
Poruka
2
Danas stigao komp, krenuo da skidam "LoL" i konstantno bruji kuler, a temperatura nije baš najbolja...
Evo i slike testa.. :confused:Screenshot_1.png
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
To je zato što si bio stipsa i nisi drešio kesu. Pa da si im rekao oću neko jeftino (a može i malko skuplje ne bi škodilo) vodeno hladjenje (džaba FX ako ga ne klokuješ brem malo 4.5Ghz je neki minimum) i plus dva venta od 12cm za kućište tipa uduvavanje-izduvavanje tada ti se ne bi grejao. Jer tu se vidi da se i čipset greje.....
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Ubaci 2 venta 12tice 1 napred kao uduvni i jedan nazad kao izduvni na kuciste!
Kao sto JDKforever rece na nekm stvarima ne treba stedeti!
Na FX procesore je uvek bolje stavljati vodeno hladjenje pogotovo na tu seriju fx 8xxx
jer su dosta vreli!
Kad budes pokrenuo neku zahtevniju igru moci ces jaja da peces na njemu!
Ili da spremis kompletan rucak!
Menjaj taj box kuler!

Watch and cry :D

bandicam 2016-05-12 16-41-24-110.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Hvala na konsultaciji, kako bi bilo da ubacim te 2 12-ice i za procesor da uzmem http://www.winwin.rs/cpu-hladnjak-l...er-hyper-212-evo-rr-212e-16pk-r1-1144271.html
Vidim da ga hvale..

Taj hladnjak je ok ja ga imam ne fenomu 1055t i dobro radi samo moras obratiti paznju na kuciste
jer taj hladnjak je visok 16.2 cm da ti se ne bi desilo ovako nesto kao u videu na
5:25 minuta!
Ili pogledaj cooler master gemini m4 nisko profilni kuler!
U svakom slucaju radice mnogo bolje nego taj box a bice i mnogo tisi!
Mada kao sto rekoh na tim procesorima uvek je bolje ici na vodeno hladjenje!

 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Ako je to slucajno kupljena kao gotova konfiguracija onda mozda imas sticker(nalepnice) pozadi na kucistu koje spajaju stranicu i kuciste u tom slucaju ne cepati taj sticker jer u protivnom gubis garanciju!
Vec moras odneti kuciste tamo gde si ga kupio pa da to oni to odrade zamenu hladnjaka i ubacivanje ventova!
 
Učlanjen(a)
03.09.2014
Poruka
11
Slažem se s kolegom Komsijom. Prvo provjeri ako si već kupio gotovo računalo da nema naljepnice na zadnjoj strani. Ako nema super, možeš sam promijeniti. No ako ima onda otidi do prodavatelja.
 
Natrag
Top