Nova konfiguracija

Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Procesori: AMD FX 6300 6 core 3.5GHz i LGA1150 Intel® Core™ i3-4160, BOX 22nm 3.6GHz

To su procesori u klasi, ali opet, koji izabrati? Kakvo je fabricko hladjenje kod oba procesora? Da li bi bilo neophodno kupiti bolje hladnjake?

Kupio bih novu konfiguraciju a poceo bih od procesora, izbor je pao na dva i zbog finansija i zbog potreba.
Nisam gejmer ali ponekad bih odigrao nesto, tako da mi ne treba nista extra ali da moze da zadovolji. Na toj konfiguraciji bi se malo vise radilo u Adobe photoshopu i ilustratoru, nista profi, samo za svoje potrebe.

Grafika bi bila AMD Radeon R7 250 1GB DDR5, DVI/HDMI/128bit
Stavio bih 8GB RAM, 2X4
1TB HDD
i 120GB SSD a pitao bih koji SSD da uzmem, to jest od kog proizvodjaca a da nije neki najskuplji?

U zavisnosti od procesora koju maticnu preporucujete, da ima PCIe 3.0?

Ova ti je za Amd platformu podrzava Pcie 3.0
SABERTOOTH 990FX/GEN3 R2.0
Ali joj je i cena zesca!
Po meni nemoj ici ispod amd fx 6300 procesora za amd klasu ili intel neki i5!
Sto se tice ssd-a pa to zavisi od tvojih potreba na primer je imam Samsung 850 pro 120gb
i zadovoljava moje potrebe jer nisam neki gejmer ali odigram po nekad nesto!
Sto grafike tice bolje idi na 260X mala je razlika u ceni u obe varijante gledaj Power color ili Msi
malo su jeftinije od ostalih!
Fabricko hladjenje za obe varijante se uglavnom odmah menja jer su dosta bucna i imaju tek
toliko snage samo da odradjuju svoj posao minimalno uz veliki broj obrtaja i uz veliku buku!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.02.2011
Poruka
45
Tako sam i mislio/cuo sto se tice hladjenje... To onda povecava troskove, odnosno uzrokuje jeftiniju neku drugu komponentu. :) AMD FX ipak zog cene, a koje su cene hladnjaka priblizno, za zadovoljavajuce hladjenje ovog procesora? Jel su dovoljni ovi od 4-5 hiljada ili treba nesto malo skuplje?

Moze li predlog neke konfiguracije u vrednosti 50-60 hiljade dinara?
Sa AMD FX 6300 i nekim hladnjakom za njega. Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Tako sam i mislio/cuo sto se tice hladjenje... To onda povecava troskove, odnosno uzrokuje jeftiniju neku drugu komponentu. :) AMD FX ipak zog cene, a koje su cene hladnjaka priblizno, za zadovoljavajuce hladjenje ovog procesora? Jel su dovoljni ovi od 4-5 hiljada ili treba nesto malo skuplje?

Moze li predlog neke konfiguracije u vrednosti 50-60 hiljade dinara?
Sa AMD FX 6300 i nekim hladnjakom za njega. Hvala unapred.

Ne treba ti neki ekstra kuler ili idi na
cooler master 212 evo ili na gemini m4 cena im je tu negde samo sto sa 212 evo moras obratiti
paznju koliko je kuciste siroko jer taj kuler je 16,2 cm visine!
A sto se ustednje tice onda ustedi na ramu pa kasnije ubaci jos jedan stap od 4gb!
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2011
Poruka
45
Hvala @Komsija76, pomogao si mi puno. Ovo malo prelazi moj budzet, jer treba dodati i SSD... U svakom slucaju dobro mi je dosla pomoc/savet oko hladnjaka jer tu nisam bio najsigurniji sta treba staviti. Bice oko ovoga nesto, videcu jos.

Pitanje, koja je tacno razlika u mini/mikro ATX I ATX plocama? Osim u fizickoj velicini i ceni, naravno? Sta ove male ne mogu da pruze?

I jos, ako graficku koja ima PCI 3.0, stavis na plocu koja ne podrzava 3.0, to je onda uzaludan posao ili sta? Dzaba takva graficka ili ipak je nesto bolja varijanta?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Hvala @Komsija76, pomogao si mi puno. Ovo malo prelazi moj budzet, jer treba dodati i SSD... U svakom slucaju dobro mi je dosla pomoc/savet oko hladnjaka jer tu nisam bio najsigurniji sta treba staviti. Bice oko ovoga nesto, videcu jos.

Pitanje, koja je tacno razlika u mini/mikro ATX I ATX plocama? Osim u fizickoj velicini i ceni, naravno? Sta ove male ne mogu da pruze?

I jos, ako graficku koja ima PCI 3.0, stavis na plocu koja ne podrzava 3.0, to je onda uzaludan posao ili sta? Dzaba takva graficka ili ipak je nesto bolja varijanta?

Pcie slotovi su unazad komptbilni tako da graficka sa pcie 3.0 radice na ploci koja ima pcie 2.0 i obrnuto
razlika je naravno u brzini ovde ti je to malo objasnjeno!
Mada iskreno receno ja se time ne bih opterecivao kupis grafu solidnu dobru plocu i teraj
ako ti je to bas mnogo bitno onda onda kupi plocu sa pcie 3.0 kasnije samo zamenis grafu ili obrnuto!
Razlika izmedju ATX I MICRO ATX ploca ti je u velicini znaci stedeli su na prostoru komponente na ploci
su zbijenije i sklone su vecem grejanju nego na obicnoj ploci pogotovo komponente oko soketa lezista procesora gde je temperatura i najveca!Ja ih nevolim teze su za rad prikljuchci su zbijeniji!
Ako je upotrebu sa jednom grafom onda manje vise ok ali ako je za neki sli ili crossfire za to ne bih kupovao Micro atx plocu!
Ovde imas to malo detaljnije objasnjeno razlike izmedju slotova!

Kod:
http://www.trentonsystems.com/applications/pci-express-interface/

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Hvala @Komsija76, pomogao si mi puno. Ovo malo prelazi moj budzet, jer treba dodati i SSD... U svakom slucaju dobro mi je dosla pomoc/savet oko hladnjaka jer tu nisam bio najsigurniji sta treba staviti. Bice oko ovoga nesto, videcu jos.

Pitanje, koja je tacno razlika u mini/mikro ATX I ATX plocama? Osim u fizickoj velicini i ceni, naravno? Sta ove male ne mogu da pruze?

I jos, ako graficku koja ima PCI 3.0, stavis na plocu koja ne podrzava 3.0, to je onda uzaludan posao ili sta? Dzaba takva graficka ili ipak je nesto bolja varijanta?

Takodje mozes malo ustedeti na hard disku uzeti neki manjeg kapaciteta!
Ono na cemu ne bi trebalo da stedis a to je maticna ploca i napajanje to su ti nosioci sistema!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.02.2011
Poruka
45
Takodje mozes malo ustedeti na hard disku uzeti neki manjeg kapaciteta!
Ono na cemu ne bi trebalo da stedis a to je maticna ploca i napajanje to su ti nosioci sistema!

Shvatio, hvala. :) Sad videh na sajtu ovu graficku koja je drasticno jeftinija od powercolora, to je SAPPHIRE graficka. pretpostavljam i da je dosta losija?

 
Natrag
Top