Učlanjen(a)
30.10.2014
Poruka
2
Pozdrav!
Pitanje je za nosivu gredu raspona 7 metara, kakva armatura da se stavi, kako izarmirati to sve da bude sigurno, koji kvalitet betona? Sa uslovom da je ona jedna od nosecih greda krova, ako treba ubacicu i slike.Ako moze brz odgovorž, hvala.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Za tu varijantu sto planiras da uradis prvi savet je nemoj,odnosno nemoj sam da radis to bez nadzora strucnjaka,moze da bude opasno,u kucnim uslovima je izuzetno tesko postici tako dobru marku betona imajuci u vidu prosecno znanje obicnog coveka.Najjednostavniji stos je da odes do prvog gradilista i raspitas se za nekog jacek majstora ili jos bolje inzinjera da ti napravi proracun za to,jer bolje ti je da cak i platis neki dinar nego da rizikujes.Cim zavrsite taj kritican deo inzinjera ispratis i nastavis da radis po svome.
Naravno da mnoge probleme ovog tipa resava postavljanje stuba,jedino sto se gubi estetika ili funkcionalnost,ako recimo ispod treba da idu vrata.Ovo sve nemoj da shvatis kao salu jer sigurno nikad nisi bio prisutan da vidis kako se takve grede ruse,naravno da postoje grede i mnogo vece duzine,ali opet tu se rade proracuni[sto vise armature i odgovarajuca debljina grede].
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
30.10.2014
Poruka
2
Problem je na selu sam, i sad kaze ti ona ovaj ovaj je dobar majstor nakav vakav, znas kako to ide. Medjutim ovaj majstor hoce da radi stub, e sad to kvari estetiku kao sto si sam rekao.
medjutim predlozio mi je on nesto ma da ni on sam nije siguran da li je to dobro.
postavicu sliku
ove zute linije to su grede nosece po 7 metara, a ova crvena linije je pregrada izmedju 2 sobe zidana cigla na 12cmm
e sad kaze mi da u tom zidu uradim 2 stuba (plava linija) i gore da spojim sa nosecim gredama, a izmedju zida i greda je raspon 2 metra. pa sad ne znam ni ja koliko je to efikasno.
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    18,7 KB · Pregleda: 33
Natrag
Top