Nokia N86 8MP

Član
Učlanjen(a)
13.05.2009
Poruka
123



Osnovno
Model : N86 8MP
Mreže : 850Mhz, 900Mhz, 1800Mhz, 1900Mhz, HSDPA,


Kućište
Dimenzije : 103.4x54.4x16.5 mm
Težina : 149 grama
Oblik : slajder,
Antena : interna
Tastatura : numerička,


Procesor
Procesor : ARM 11
Takt : 434 MHz


Baterija
Vrsta : Li-Ion
Kapacitet : 1200 mAh
Fabrička oznaka : BL-5K


Ostalo
vibracija,


Ekran
Glavni
Tip : OLED
Broj boja : (24-bit) 16.777.216 boja
Rezolucija : 240x320 piksela


Kamera
Glavna
Orijentacija sočiva : sa zadnje strane
Broj piksela senzora : 8 megapiksela
Rezolucija fotografija : 3264x2448 piksela,
Rezolucija videa : (VGA) 640x480 piksela,
Ostalo : video zapis, blic, autofokus,


Pomoćna
Orijentacija sočiva : sa prednje strane
Broj piksela senzora : 0.3 megapiksela


Zvuk
Reprodukcija
Melodije : polifone,
Format melodija : mid, mp3,
Ostalo : spikerfon, fm radio prijemnik,


Memorija
Interna
Kapacitet : 8192 MB


Eksterna
Podržani formati : microSD (Trans Flash),
Maximalno podržano : 16384 MB


Softver
Operativni
sistem
Vrsta : Symbian
Verzija : 9.3, Series 60 3.2
Podržani formati : amr, aac, wav, mp3, ra, 3gp,


Java
Profil : MIDP 2.1
Konfiguracija : CLDC 1.1


Funkcije
Osnovne : kalkulator, kalendar, alarm, konverter,
Napredne : photo-callerid, snimanje glasa,


Komunikacija
Lokal
Kablom na : USB 2.0 port,
Bežično : bluetooth,


Udaljeno
Prenos podataka : GPRS (115 Kb/s), EDGE (236 Kb/s), HSDPA,
WAP pretraživač : 2.0
Email protokoli : POP3, IMAP4, SMTP,
Podržane tehnologije : SMS, MMS, WiFi, GPS, SyncML




E ovo je već nešto... Kako stvari stoje, ovo će biti zanimljiva, a i vrlo lepa stvarčica. Njegova namena je za sve! Počevši od kamere, koja ima 8 miliona pixela, sa ugrađenom Carl Zeiss optikom. Video mu je u VGA formatu, odnosno 640x480 px, u 30 fremova u sekundi! Takođe podržava dupli slajd, što je idealno za muzički centar (isto podržava i Noki N9x serije). Prodavaće se u crnoj i beloj nijansi. Bela će biti malo skuplja, jer je više ukrašenija. Sve to pokreće procesor ARM 11, sa svojih 434 mhz. Interna memorija ima nešto više od 8gb, što je dovoljno da se ubaci sve i svašta. Nad nama je da se nadamo da će cena biti pristojna... ;)
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Koliko vidim mobilni će biti extra, ali imam neki osećaj da će cena biti "galaktična".
 
Član
Učlanjen(a)
13.05.2009
Poruka
123
Dobro misliš. :)

Naravno da će biti visoka, kada telefon ima sve funkcije, koje su sad trenutno high-end, na tržištu. Još mu samo fali touchscreen da ukompletira sve funkcije.
 
Član
Učlanjen(a)
13.05.2009
Poruka
123
Il' su ludi, il' previše mudri.... ;)

Pre bih rekao da su mudri, jer, kada bi napravili telefon koji ima sve funkcije, koje oni ubacuju u ostale aparate, tu bi stali! Šta da ubace onda modelu posle ovoga, kada ovaj ima sve? To mora ići nekim redom, inače će propasti. To je slučaj kod svih proizvođača.
 
Član
Učlanjen(a)
20.08.2009
Poruka
1
ja sam kupio ovaj telefon i posle 3 dana mi se blokirao RealPlayer zato sto sam pokuso da ubacim film u telefon :/ ... tako da pazite sta i kako ubacujete u njega , jako je osetljiv na te stvari :S
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
513
Dobro misliš. :)

Naravno da će biti visoka, kada telefon ima sve funkcije, koje su sad trenutno high-end, na tržištu. Još mu samo fali touchscreen da ukompletira sve funkcije.
Pre nedelju dana sam ga kupio 450E,funkcjie standardne kao n95,nista novo osim poboljsane kamere.n95 za razliku od njega ima dual procesor Na n95 mi baterija traje jedan dan dok na n86 moze da izdrzi i do dva dana jer ima 1200 mAh.Za duplo manje para mnogo je bolje kupiti n95 razlika je neprimetna cak i za naprednije korisnike.
 
Član
Učlanjen(a)
05.04.2009
Poruka
2
Pre nedelju dana sam ga kupio 450E,funkcjie standardne kao n95,nista novo osim poboljsane kamere.n95 za razliku od njega ima dual procesor Na n95 mi baterija traje jedan dan dok na n86 moze da izdrzi i do dva dana jer ima 1200 mAh.Za duplo manje para mnogo je bolje kupiti n95 razlika je neprimetna cak i za naprednije korisnike.

Šta ti pricas prijatelju?
Razlika između N95 8GB i N86 8MP je ogromna, ustvari razlikuje se od svih ostalih highend telefona po mnogim osobinama, a ti mu nisi ni zagrebao po površini funkcija. Neću ni da pominjem kvalitet izrade samog N86 i njegovog dizajna.
Postavi sebi pitanje koji telefon trenutno ima 8MP, dozvoljava memoriju ukupno do 24 GB, poseduje transmiter....
RAZMISLI MALO PRE NEGO STO NAPRAVIS TAKVO POREĐENJE::::::::::

Napominjem da sam imao N95 8GB i odmah posle njega uzeo N86 8MP, slični su kao dupe i oko..
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
513
LG KC-780 8 megapiksela
Samsung Pixon 12 megapiksela
Samsung i8510 8 megapiksela
Sony Ericsson C905 8.1 megapiksela...
Kod n95 je jedina mana slider a sve ostalo sto se tice softvera se nadoknadjuje novim firmwareom,razlika naravno da postoji ali je mnogo bolje za duplo manje para uzetu n95.
 
Natrag
Top