Nokia N79

Član
Učlanjen(a)
13.05.2009
Poruka
123



Market
Model : N79
Mreže : 850Mhz, 900Mhz, 1800Mhz, 1900Mhz, HSDPA,


Kućište
Dimenzije : 110x49x15 mm
Težina : 97 grama
Oblik : monoblok,
Antena : interna
Tastatura : numerička,


Baterija
Vrsta : Li-Ion
Kapacitet : 1200 mAh
Fabrička oznaka : BL-6F


Ostalo
vibracija,


Ekran
Glavni
Tip : TFT
Broj boja : (24-bit) 16.777.216 boja
Rezolucija : 240x320 piksela


Kamera
Glavna
Orijentacija sočiva : sa zadnje strane
Broj piksela senzora : 5.03 megapiksela
Rezolucija fotografija : 2592x1944 piksela,
Ostalo : video zapis, blic, autofokus,


Pomoćna
Orijentacija sočiva : sa prednje strane
Broj piksela senzora : 0.3 megapiksela


Zvuk
Reprodukcija
Melodije : monofone, polifone, audio zapis,
Format melodija : mid, mp3, aac,
Kanala polifonije : 64
Ostalo : spikerfon, fm radio prijemnik,


Memorija
Interna
Kapacitet : 50 MB


Eksterna
Podržani formati : microSD (Trans Flash),
Maximalno podržano : 8192 MB
Menjanje kartice : bez gašenja aparata


Softver
Operativni
sistem
Vrsta : Symbian
Verzija : 9.3, Series 60 3.2
Podržani formati : aac, mp3, wma,


Funkcije
Osnovne : kalendar, alarm,
Napredne : photo-callerid, snimanje glasa,


Komunikacija
Lokal
Kablom na : USB 2.0 port, TV ulaz,
Bežično : bluetooth,


Udaljeno
Prenos podataka : EDGE (236 Kb/s),
WAP pretraživač : 2.0
Email protokoli : POP3, IMAP4, SMTP,
Podržane tehnologije : SMS, MMS, Push-to-talk, WiFi, GPS, SyncML,



Telefon koji je namenjen korisnicima, koji uvek žele da budu u trendu. Telefon je namenjen za sve funkcije. Slušanje muzike, kvalitetno fotografisanje, Ima jednu od najboljih navigacija, i dosta drugih stvari. Srećan sam, jer sam i ja jedan od onih ljudi koji ga poseduju. Posebno ga izdvaja njegova jedinsvena bela maska, kao i teme, koje se mogu menjati u skladu sa maskom. Uz telefon se dobijaju i 2 različite nijanske maski, koje možete promenuti, kada god poželite! Spisak maski je velik, ali treba napomenuti, da se u paleti nalaze boje, kao što su: Bela sa morskom svetloplaviom, espresso braon sa maslinasto zelenim, siva s braon i belom, i koralno crvena! Zvuči zanimljivo, zar ne? :)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2010
Poruka
119
da ne preterujem , ali mozda idalje najbolji TELEFON na trzistu, kada kazem telefon , mislim pre svega na mobilni , a ne PDA kako ovi noviji nokijini sa touch screen-on podsecaju , cak i jesu . telefon je ja mislim bez mane , imam ga duze vreme, nijedan problem sa njim nisam imao , software redovno update vrsio i ostalo , bogat spisak programa imam , svaki vrsi odredjenu funkciju . symbian je idalje najbolja platforma za MOBILNE Telefone , win mobile , android su vise za PDA touch screen telefone, koje ja nesto i ne volim preterano . tako da ako neko zeli telefon all in one, nece se pokajati da uzme ovaj.
 
Član
Učlanjen(a)
14.02.2010
Poruka
156
Telefon je dosta dobar, koristio sam ga godinu dana i imam samo dve zamerke...prva je tvrda tastatura, treba vam mesec dana da se naviknete... a druga je ta ako nemate futrolu i fon drzite u dzepu,ekran se izgrebe al bash ono :S
 
Član
Učlanjen(a)
14.02.2010
Poruka
156
Mislim da nije toliko skup :D Kad sam ga uzimao bio je 270e, sad je oko 170...ispravi me ako gresim yes3
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2010
Poruka
119
kvalitet i usluge sto nudi za te pare je veoma povoljno, cak nikad i nije bio preskup s obzirom da je n95 ijednacen odprilike s njim a n95 8GB skuplji dosta ,a ne nudi nista vise , cak mnogo manje osim veceg ekrana. a u pravu si za te dve mane , mada tastatura i nije toliko teska za navikavanje vec je malo zamorna kada se kucka vise , a to vise znaci chat 1h i vise .. za sms se sasvim pristojna , a i ekran se grebe to je istina , ali i drugi se grebu, mozda ne toliko ,ali nije za njega ni problem naci futrolu, ipak je monoblok. i posle god dana dve. odes u ovlaseni servis i menjas prednju masku ;)
 
Natrag
Top