No internet access

Član
Učlanjen(a)
23.12.2012
Poruka
10
Pozdrav! Imam jedan problem koji me muci vec ceo dan i polako pocinjem da gubim zivce. Naime, kupio sam novi lap top - Asus x55a i posto nemam jos nisam pokrio kucu wireless konekcijom, odlucio sam da povezem zicno lap top sa ruterom. I tu onda nastaje problem: lap top prepozna da je kabl ukljucen, ali kada dodje do procesa identifikacije mreze,tu se zaglavi. Znate ono,kad otvorite Network and Sharing Center pa kad se pojave one tri slicice, e u onoj drugoj je problem. Vidim da pise Identifying network jedno 2-3 minuta i onda napise Unidentifyied network i pojavi se crveni X izmedju druge i trece ikonice, sto znaci da nema Internet konekcije. Znaci nema sta nisam probao, updateovao sam driver, probao sa sva tri tipa mreze(javna,kuca i posao), cak sam pronasao na netu da treba u procesima ugasiti Mcafee,jer on zna da pravi probleme,ali posto je lap top novi i nema nikakvog prateceg softwarea,to nije. Jedino sto jos nisam probao jeste instaliranje ipv6 i ipv4 internet protokola,a to sam nasao da je neki klinac okacio na YT. To nikad nisam radio i ne zelim u to da se upustam pre nego sto se informisem. Molim Vas za pomoc sto pre,hvala unapred!
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Jesi li menjao lan slotove na ruteru? Proveri koji su za lan konekciju, koji za druge upotrebe pa probaj da zamenis. Update driver za lan karticu. Mcaffe nikada nisam koristio, ali mozes probati bez njega(uninstall), takodje probaj privremeno da iskljucis firewall. Kada instaliras lan driver sam bi trebalo automatski da prepozna konekciju. Vidi u podesavanju rutera da ti nije namesteno filtriranje mak adrese, ili neko drugo filtriranje.
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Zaključujem da je Win 7, Win 8 ili nedaj bože vista. Možda je jako jednostavno. Recimo da je telekomov ADSL modem ruter pa da su ga podesili da kroz dva LAN priključka ide IPTV. Tu neta nema. Možda su ti ostavili otključan samo jedan izlaz na LAN - ovima rutera. Slutim da je to. Tako su namešteni stari ruteri - a lako je moguće da je to pošto svi noviji imaju WI FI konekciju.
 
Član
Učlanjen(a)
09.02.2011
Poruka
72
Pozdrav! Imam jedan problem koji me muci vec ceo dan i polako pocinjem da gubim zivce. Naime, kupio sam novi lap top - Asus x55a i posto nemam jos nisam pokrio kucu wireless konekcijom, odlucio sam da povezem zicno lap top sa ruterom. I tu onda nastaje problem: lap top prepozna da je kabl ukljucen, ali kada dodje do procesa identifikacije mreze,tu se zaglavi. Znate ono,kad otvorite Network and Sharing Center pa kad se pojave one tri slicice, e u onoj drugoj je problem. Vidim da pise Identifying network jedno 2-3 minuta i onda napise Unidentifyied network i pojavi se crveni X izmedju druge i trece ikonice, sto znaci da nema Internet konekcije. Znaci nema sta nisam probao, updateovao sam driver, probao sa sva tri tipa mreze(javna,kuca i posao), cak sam pronasao na netu da treba u procesima ugasiti Mcafee,jer on zna da pravi probleme,ali posto je lap top novi i nema nikakvog prateceg softwarea,to nije. Jedino sto jos nisam probao jeste instaliranje ipv6 i ipv4 internet protokola,a to sam nasao da je neki klinac okacio na YT. To nikad nisam radio i ne zelim u to da se upustam pre nego sto se informisem. Molim Vas za pomoc sto pre,hvala unapred!

IPv6 protokol se još uvek ne koristi. Verovatno ga imaš instaliranog na mrežnoj karti. IPv4 je protokol i njega koristiš.
Kada desnim klikom klikneš na tvoju konekciju (LAN ...) ideš na properties. Kartica networking treba da sadrži IPv4 protokol(win 7) ili TCP/IP (win xp). Dvoklikom na njega ili klik pa properties otvoriće se kartica u kojoj možeš da popuniš Ip adresu i DNS, samo zavisi kog provajdera koristiš. U svakom slučaju, možeš pozvati tehničku podršku, tj svog provajdera za internet. Oni će te navoditi.
Mogu i ja da ti pomognem(ako je Telekom provajder), ali treba mi info koji windows koristiš, koji ruter...
 
Natrag
Top