no input signal

Učlanjen(a)
27.06.2013
Poruka
54
kad upalim komp dobijam poruku no input signal.procesor radi fenovi rade.promeno memorije /hd drive /monitor/kabal/graficka radian dugi pc.sta je problem maticna ili napajanje?
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Inputi su obicno vezani za tastaturu i misa ...?,znaci za interakciju sa tobom...proveri i to da nije.A,cekaj jel imas sliku na monitoru...proveri tu graficu i kabal od monitora...ako ti na monitoru leti ta poruka gore ,dole...
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Sa zadnje strane racunara odvrni kabal sto ide u graficku ,malo ga procisti pa vrati nazad i ovog puta bolje malo ono zasrafi,takodje pogledaj da li ta graficka dobro naleze u slot.Znaci monitor ne dobija signal iz kartice.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ako budes imao srece onda ce resetom Biosa sve da se vrati u normalu,znaci ako si slucajno overklokovao racunar to mu je lek,jedino ako nisi i ti otvorio taj novi virus sto se pojavio putem mejla,znaci nadji temu reset BIOS-a i odradi to,sve ostalo iziskuje mnogo vremena i truda da bi se otkrilo sta je u pitanju...takodje proveri opet da li je sve lepo prikljuceno ili proveri tu graficu kod drugara,ali prvo Bios.
Da nisi slucajno sam dodavao neke komponente ,pa ti napajanje slabo ili je i otislo.Testiranje moze i da se otegne,ali je rublika kompjuteri prosto izorana bas ovim problemom,pa sve pregledaj i testiraj,pre nego to odneses kod servisera.
probo sam I to samo sam zaboravio napisati
Dobro posto nije BIos(reset CMOSA direktno srafcigerom) ,onda je nesto otislo ili napajanje ,ploca ili taj procesor,ako si sam stavljao procesor bez paste onda je on otiso.(Grafa.pr.)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Napisi koja je ploca u pitanju, model, takodje proveri da taj VGA kabel prikljucis u drugi konektor integrisan na ploci, ako ploca ima integrisanu grafiku?
Ako ni tada nema efekta, onda je napajanje zviznulo, ubodi drugo pa probaj.
 
Natrag
Top