NLO i Biblija -leteci tanjiri i vanzemaljci u Bibliji

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jos jedan video, kada talas prodje preko meseca, citava povrsina tj. izgled povrsine se menja! Krateri menjaju svoju poziciju!

To ne bi smelo da se desava, i to je dokaz da mesec nije cvrst objekat.

Ovo nije softwerski obradjen snimak, tj. snimljeno je iz razlicitih opservatorija i dokazano da se zaista desava na samom mesecu, nije uzrokovano atmosferskim utocajem i slicno..

Ma da ti uvedeš svoja mjerila i onda kažeš da si upravu i da si dokazao. Kao i za ravnu Zemlju, tu bi trebalo da se ne vidi brod, a on se vidi.

:roll::roll:
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ma da ti uvedeš svoja mjerila i onda kažeš da si upravu i da si dokazao. Kao i za ravnu Zemlju, tu bi trebalo da se ne vidi brod, a on se vidi.

:roll::roll:
Brod bi trebalo da stoji ukoso ako je zemlja okrugla a ne samo da je ispod horizonta, pa ni to nisi u stanju da dokazes, obican si cirkusant!

Ovo jeste dokaz da mesec nije cvrst objekat:

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Gde Mire kaze da je ta voda jos gore???

U bibliji pise "da je ta voda postojala DO POTOPA" i potom je pala na zemlju, jer tekst kaze "I OTVORISE SE USTAVE NEBESKE" i kao sto znamo, kisa je tada u mlazevima padala 40 dana i noci.

Nakon toga postoji samo hidrosfera, kao proizvod vodene pare, i procesa kruzenja te vodene pare u vidu kise, snega, itd..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Gde Mire kaze da je ta voda jos gore???

U bibliji pise "da je ta voda postojala DO POTOPA" i potom je pala na zemlju, jer tekst kaze "I OTVORISE SE USTAVE NEBESKE" i kao sto znamo, kisa je tada u mlazevima padala 40 dana i noci.

Nakon toga postoji samo hidrosfera, kao proizvod vodene pare, i procesa kruzenja te vodene pare u vidu kise, snega, itd..

Pa dao sam ti stih gde David kaze da su vode jos uvek gore, ne znam sta hoces vise?

Psalam 148:

"Hvalite ga sunce i mesece, hvalite ga zvezde sjajne, hvalite ga nebesa nad nebesima I VODE NAD NEBESIMA"
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti pises van konteksta.

Ja sam ti dao biblijske dokaze, da je u pocetku bila voda, ali da je ona pala prilikom potopa.

Sada postoji samo hidrosfera, od vodene pare koja se sakuplja.

Ti uopste ne usvajas odgovore, i ako su oni potpuno biblijski.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa dao sam ti stih gde David kaze da su vode jos uvek gore, ne znam sta hoces vise?

Psalam 148:

"Hvalite ga sunce i mesece, hvalite ga zvezde sjajne, hvalite ga nebesa nad nebesima I VODE NAD NEBESIMA"

Stih je dao i demon kušač Isusu (isto iz Psalma, i ne samo 1 stih nego 3, 1 je bio iz Psalma), tako da to nije nikakvo mjerilo.

Zato ti i Adrijan i Nelsim (dok je bio) imate potrebu da sakatite i sijeckate stihove, Bibliju mogu da citiraju i ateisti za svoje potrebe, čak i nacisti.

Naravno izvan konteksta, Biblija se tumači progresivno širenjem stihova, pa i glava.

A ne kao ti8 i tvoja družina sakaćenjem stihova. Pa izdvajate npr. izraz DRUGI DAN iz čitavog konteksta. I tako sve stihove tumačite tj. izdvajate obično jednu ili dvije riječi iz jednog stiha.

Ljudima su na ulici u nekoj državi citirali stihove iz knjige Isusa Navina, naravno bez konteksta i ljudi su se sablaznili, kao da su gledali neki film o holokaustu.

Tako da je vaše citiranje Biblije u rangu ovih primjera koje sam naveo.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
U bibliji pise "da je ta voda postojala DO POTOPA" i potom je pala na zemlju, jer tekst kaze "I OTVORISE SE USTAVE NEBESKE" i kao sto znamo, kisa je tada u mlazevima padala 40 dana i noci.

Agde piše daje sva iscurila? U Bibliji ne

Nakon toga postoji samo hidrosfera, kao proizvod vodene pare, i procesa kruzenja te vodene pare u vidu kise, snega, itd..

I tosi pročitao u Bibliji ? Bože kakvuli ti Bibliju imaš

Pa dao sam ti stih gde David kaze da su vode jos uvek gore, ne znam sta hoces vise?

Psalam 148:

"Hvalite ga sunce i mesece, hvalite ga zvezde sjajne, hvalite ga nebesa nad nebesima I VODE NAD NEBESIMA"

Po njegovoj Bibliji bila je gore voda , ali je iscurila i više je nema ?

Ti pises van konteksta.

Ja sam ti dao biblijske dokaze, da je u pocetku bila voda, ali da je ona pala prilikom potopa.

Sada postoji samo hidrosfera, od vodene pare koja se sakuplja.

Ti uopste ne usvajas odgovore, i ako su oni potpuno biblijski.

Ako je to Biblijski , bilo bi dobro danam pokažeš tu Bibliju , a ne danas držiš u neizvesnosti , i da mislimo da ti Biblija izgleda ovako upload_2017-8-14_9-48-56.jpeg


Video namenjen onima koji iskreno i neprestano traže ogdovore na pitanja o istini

[raw]<iframe width="854" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/m7GtjuecEgA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/raw]

1. Mojsijeva 1,6 Potom reče Bog: neka bude svod posred vode, da rastavlja vodu od vode.
1. Mojsijeva 1,7 I stvori Bog svod, i rastavi vodu pod svodom od vode nad svodom; i bi tako.
1. Mojsijeva 1,8 A svod nazva Bog nebo. I bi veče i bi jutro, dan drugi.

Psalam 148,3 Hvalite ga, sunce i mjeseče, hvalite ga, sve zvijezde sjajne!
Psalam 148,4 Hvalite ga, nebesa nad nebesima i vodo nad nebesima!

Biblija govori samo istinu ,i netreba je izvrtati
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Zašto nas lažu o ravnoj Zemlji???

Dobili su moć čineći đavolu usluge, za uzvrat đavo od njih traži protuusluge. Te protuusluge podrazumijevaju sve kontra od Božije Knjige. Zato je Sunce veliko, a u stvarnosti je malo. Zato se Zemlja okreće oko Sunca, dok se u stvarnosti Sunce okreće oko Zemlje. Zato je Zemlja lopta, dok je u stvarnosti ravna. Zato nije normalno da žena bude pokrivena, a normalno je da bude otkrivena. Zato je normalno biti homoseksualac, heliocentrista, sljedbenik đavola, dok se vjernici proglašavaju nazadnim i zaostalim.

[raw]<iframe width="854" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/1QH4Q1PkHLk" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/raw]


 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Antonija, kruženje vodene pare je naučna činjenica, i u bibliji piše "da se u početku para dizala sa zemlje"

U bibliji ne piše da je sva voda pala na zemlju, ali to možemo zaključiti iz izveštaja potopa, i modernih naučnih otkrića.

Danas voda u oblacima postoji kao gasovita vodena para, koja se potom pretvara u kišu ili sneg.

Smatram da nikakva voda u tečnom stanju ne postoji u bilo kom sloju neba planete zemlje.

Kruženje vode u prirodi

Ciklus kruženja vode u prirodi postoji milijardama godina i o njemu ovisi sav život na Zemlji. Nazivamo ga još i hidrološki proces.
Sva voda na našoj planeti u stalnom je pokretu i uvijek u drugačijem stanju: od tekućeg do vodene pare i leda i natrag.
Bez ciklusa kruženja vode život na Zemlji ne bi bio takav kakvog ga znamo.
Iako hidrološki proces nema početnu točku, najbolje je krenuti od oceana. Sunce, koje upravlja kruženjem vode u prirodi, zagrijava vodu u oceanima.
Jedan dio te vode isparava i kao vodena para odlazi u visinu. Voda se sa kopna oslobađa i iz biljaka i životinja, te također u vidu vodene pare odlazi u zrak.
Mali dio vodene pare potječe iz leda i snijega, koji se sublimacijom, ili direktnim prelaskom iz krutog u plinovito stanje, također pretvaraju u vodenu paru. Uzlazne zračne struje podižu paru u atmosferu, gdje zbog niskih temperatura, od vodene pare nastaju kapljice vode (kondenzacija), čijim grupiranjem nastaju oblaci. Kada je u oblaku puno kapljica vode, on postaje “težak” i na tlo pada kiša, snijeg ili neka druga oborina. Voda iz kiše ponovo odlazi u oceane, mora, rijeke i jezera, ili prodire duboku u Zemlju, stvarajući podzemne vode. zatim se ponovo vraćamo Suncu, koje zagrijava vodene površine …

IZVOR: METEO INFO -
 
Natrag
Top