NLO i Biblija -leteci tanjiri i vanzemaljci u Bibliji

Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Spidi je u pravu. Odavno ja tvrdim kako niko nije otišao na mesec jer nema dovoljno dugih merdevina. I vanzemaljci ne postoje, jer se postavlja pitanje da li postoje i druge planete, kao i to da li postoje druga sunca. Jer, ako postoje, onda mi nemamo nikakvih privilegija u Božijem stvaranju. I pitanje je da li bića koja su svesna na drugim planetama imaju dušu i mogu li biti spašena.
Je li tako?
Ono, još je Njegoš u Luči mikrokozmi dao pregled nebeskih tela ali... To je bila pesnička sloboda.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Aleksije i ostali
kad se kaze "neidentifikovani" misli se da nije identifikovan kao ljudska masina,sredstvo ,objekat koga nisu ljudi napravili,jer da su ga napravili bio bi identifikovan kao "zemaljska kocija",a ne kao "ognjena kola i ognjeni konji "....2.carevima 2:11 I kad iđahu dalje razgovarajući se, gle, ognjena kola i ognjeni konji rastaviše ih, i Ilija otide u vihoru na nebo.
Danas da vidis "ognjena kola i ognjene konje" sta bi rekao za njih ,sta bi rekla vecina ljudi danas?,da li su identifikovan ili neidentifikovan objekat cak i za danasnje ljude?
Vecina ljudi i danas misli o tim ognjenim kolima da su identifikovan objekat? I kako ljudi vrse identifikaciju?Ruski,americki,kineski,srpsi???,Bozji,sotonski???

Sto se tice zvezde koja je vodila neke ljude ,gde ih je PRVO odvela?jel kod Isusa?,zar to nije logicno da je od Boga,ili pak do njegovog neprijatelja koji je hteo da ga ubije?
Matej 2:1
A kad se rodi Isus u Vitlejemu judejskom, za vremena cara Iroda, a to dođu mudraci s istoka u Jerusalim, i kažu:...
Sto ne dodjose u Vitlejem nego u Jerusalim kod Iroda?I ko im je rekao da idu u Vitlejem?Irod ili Bog?
Matej 2:9
I oni saslušavši cara, pođoše: a to i zvezda koju su videli na istoku, iđaše pred njima dok ne dođe i stade odozgo gde beše dete.
Kako se to "zvezda"kretala?koliko je bila velika?,sama od sebe se kretala,ili je neko njome upravljao?
"mudraci" koji se spominju su obicni "carobnjaci-vracari"
Tako ih latinska vulgata naziva "magima"
Matthew 2:1 Cum ergo natus esset Jesus in Bethlehem Juda in diebus Herodis regis, ecce magi ab oriente venerunt Jerosolymam, (Mat 2:1 VUC)
A drugi grcki prevodi astrolozima...
Του δε Ι̅Υ̅ γεννηθεντος εν Βηθλεεμ της Ιουδαιας εν ημερες Ηρωδου του βασιλεως ιδου μαγοι απο ανατολων παρεγενοντο ις Ιεροσολυμα
(Mat 2:1 M-01A)
E sad danas je i magija i astrologija veoma popularna ,ali sta mislite sta Bog misli o onima koji bajaju po zvezdama itd....?
Sta bi danas ljudi rekli za zvezdu koja se krece ,menjajuci smerove i koja moze da stoji,pa da krene? Da li bi danas to bi NLO,ili bi ga nasi identifikovali kao srpski,ruski,americki,kineski,bozji ili satanski objekat?
Da li jos uvek mislite da su to identifikovani objekti,i ako mislite ,zasto i na osnovu cega tako mislite?
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Mislim da bog ne misli nista, jer ne postoji, i nisam ja ni komentarisao letece objekte, nego svet u kome spedy zivi, koji je suprotan od stvarnog.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
pa sta onda pises ovde kad nisi ni komentarisao,niti verujes u Boga i nlo...?
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Spidi je u pravu. Odavno ja tvrdim kako niko nije otišao na mesec jer nema dovoljno dugih merdevina. I vanzemaljci ne postoje, jer se postavlja pitanje da li postoje i druge planete, kao i to da li postoje druga sunca. Jer, ako postoje, onda mi nemamo nikakvih privilegija u Božijem stvaranju. I pitanje je da li bića koja su svesna na drugim planetama imaju dušu i mogu li biti spašena.
Je li tako?
Ono, još je Njegoš u Luči mikrokozmi dao pregled nebeskih tela ali... To je bila pesnička sloboda.

a zašto nebi bilo drugih planeta u svemiru
kada i naučnici tvrde da ih ima
samo krivo tvrde da su prazne i da na njima nitko ne živi
s time se ne slažem
ljudi na planeti zemlji su jedini koji su prekršili Božji Zakon, sve druge planete i stanovnici ga poštuju, imaju neograničen međusobni saobraćaj
Bog nikada nebi stvorio planetu i ostavio je praznu

sotona šapuće ljudima da su oni jedini u svemiru,
pa čak i to da su savršeni da nema boljih od njih

Biblija uči da smo mi grešnici, daleko daleko od savršenstva
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
a zašto nebi bilo drugih planeta u svemiru
kada i naučnici tvrde da ih ima
samo krivo tvrde da su prazne i da na njima nitko ne živi
s time se ne slažem
ljudi na planeti zemlji su jedini koji su prekršili Božji Zakon, sve druge planete i stanovnici ga poštuju, imaju neograničen međusobni saobraćaj
Bog nikada nebi stvorio planetu i ostavio je praznu

sotona šapuće ljudima da su oni jedini u svemiru,
pa čak i to da su savršeni da nema boljih od njih

Biblija uči da smo mi grešnici, daleko daleko od savršenstva

pod 1 znamo da planeta ima vise nego sto mozes da zamislis.

pod 2 nije moguce da je na svakoj zivot jer mnoge su gasni dzinovi i planete sa nenormalno visokim i niskim temperaturama.

ako postoji inteligentni zivot na nekoj planeti u svemiru sem ovde sigurno su izmislili svoje religije i gluposti da bi objasnili svet oko sebe, ne trebaju im ove.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
nema drugih religija u svemiru
jer
Božji Zakon 10.zapovijedi je USTAV svemira
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Mnogo informacija imas za obicnog sisara sa jedne planete, sa obzirom da na ovoj imamo hiljade religija i sa obzirom da si omasio sve sto se tice ove planete ( sa gledista nauke )
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Helllo,ima li koga?
Ovde pisemo o Zemlji,a ne o drugim planetama.Biblija pise najvise o Zemlji i zivotu na zemlji.Ipak ona pise i o Bogu kao i o njegovim duhovnim stvorenjima i ponesto o njihovom zivotu...
I ako ne pise o fizickom zivotu na drugim planetama,galaksijama itd ,to ne znaci da smo mi jedini zivi u svemiru.
Ko zna sta sve i ko sve prolece pored zemlje,a mi toga nismo ni svesni.Do Luja Pastera nismo znali ni za mikro svet,a kamoli za neki makro svet....
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Helllo,ima li koga?
Ovde pisemo o Zemlji,a ne o drugim planetama.Biblija pise najvise o Zemlji i zivotu na zemlji.Ipak ona pise i o Bogu kao i o njegovim duhovnim stvorenjima i ponesto o njihovom zivotu...
I ako ne pise o fizickom zivotu na drugim planetama,galaksijama itd ,to ne znaci da smo mi jedini zivi u svemiru.
Ko zna sta sve i ko sve prolece pored zemlje,a mi toga nismo ni svesni.Do Luja Pastera nismo znali ni za mikro svet,a kamoli za neki makro svet....

Zdravo, RIS!
A, gdje je sedmo nebo - na zemlji ili u svemiru?:)
 
Natrag
Top