NLO i Biblija -leteci tanjiri i vanzemaljci u Bibliji

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Tripo kuca diplomski rad prijateljici, pa ne moze da stigne da odgovori na obican citat iz biblije. Ali zato ima vremena da zatrpava celu stranicu glupostima :)

Jos prica kako ja tvrdim da je zemlja "zakrivljena".

Jao Boze, s kim ja pricam.

Ovo je za posmaranje...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tripo kuca diplomski rad prijateljici, pa ne moze da stigne da odgovori na obican citat iz biblije. Ali zato ima vremena da zatrpava celu stranicu glupostima :)

Jos prica kako ja tvrdim da je zemlja "zakrivljena".

Jao Boze, s kim ja pricam.

Ovo je za posmaranje...

Neću ni da ti odg. jer nećeš da kažeš kojeg je geom. oblika Zemlja.

Niti ću da čitam tvoje besmislene komentare.

Trta ne smiješ da kažeš kojeg je oblika.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sve si pomešao, i pripisuješ mi nešto što nisam rekao, negiraš naučne činjenice, zapažanja moreplovaca, teoretišeš, uplićeš masone u sve, a zaboravljaš da je upravo Rimokatolička crkva plasirala teoriju o ravnoj zemlji, dok naučnici nisu otkrili suprotno, i neki zbog toga završili na lomači.

Gde su ti navodni moreplovci koji su udarili u ledeni zid, gde je pisani dokaz.
Da nisu možda udarili u ledeni breg na Antarktiku, pa se vratili misleći da je to kraj zemljine kugle.

Ccc.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Sve si pomešao, i pripisuješ mi nešto što nisam rekao, negiraš naučne činjenice, zapažanja moreplovaca, teoretišeš, uplićeš masone u sve, a zaboravljaš da je upravo Rimokatolička crkva plasirala teoriju o ravnoj zemlji, dok naučnici nisu otkrili suprotno, i neki zbog toga završili na lomači.

Gde su ti navodni moreplovci koji su udarili u ledeni zid, gde je pisani dokaz.
Da nisu možda udarili u ledeni breg na Antarktiku, pa se vratili misleći da je to kraj zemljine kugle.

Ccc.

Pravis se blesav kao i Tripo..
Ne vredi nista, vas dvoje ste katastrofa.
Spominjes nekakve "naucne cinjenice", i teorija evolucije je njima "cinjenica", pa onda idi veruj u to!

Imam odgovor na sve sto hoces, al naravno tebe bas briga, smejes se kao i Tripo, jel nemas razuma da proveris!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ravna!

Sta hoces vise sujetni covece?

Daj tumacenje stiha gde je?

Znači ipak vjeruješ da je ravna, zar nisi rekao da ne vjeruješ. Naravno da ću da dam objašnjenje.

(Job 26,10 ) "On je na vodi označio kružnicu gdje prestaje svjetlost i tmine počinju."

Stih je dat u konktekstu onako kako ljudi vide Zemlju, a nije dokaz ravne Zemlje.

Osim toga stih govori o veličini stvaranja Božjeg, pojam kružnice nije dat radi dokazivanja ravne Zemlje, već da vidimo stvaralačku moć Boga koji je određivao veličinu samim njenim prečnikom ili obimom. To isto imamo u Pričama 8,27.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Znači ipak vjeruješ da je ravna, zar nisi rekao da ne vjeruješ.

Ne verujem jos, ali ti izazivas da se ja izjasnim. Ja jos nisam istrazio do kraja temu da bi mogao sa sigurnoscu da tvrdim nesto.

Naravno da ću da dam objašnjenje.

(Job 26,10 ) "On je na vodi označio kružnicu gdje prestaje svjetlost i tmine počinju."

Stih je dat u konktekstu onako kako ljudi vide Zemlju, a nije dokaz ravne Zemlje.

Osim toga stih govori o veličini stvaranja Božjeg, pojam kružnice nije dat radi dokazivanja ravne Zemlje, već da vidimo stvaralačku moć Boga koji je određivao veličinu samim njenim prečnikom ili obimom. To isto imamo u Pričama 8,27.

Pa u pricama 8:27 pise da je "razmeravao krug nad bezdanom (dubinom - vode)" .

A Jov kaze: "On je na vodi označio kružnicu gdje prestaje svjetlost i tmine počinju."

Jeste iz ljudske perspektive!

I sta posmatrac vidi?

"ON VIDI KRUG NA VODI"!

Ispada da je zemlja "usred vode"!

Kao sto Petar i pise: "zemlja je iz vode i usred vode Božjom rečju" (2.petrova 3:5)

Ovo je dakle dokaz ravne zemlje i biblija je saglasna po tom pitanju. Zemlja je ravna okrugla ploca, okruzena vodom.

To tvrde i ravnozemljasi.

Tako su vekovima ljudi verovali i tumacili bibliju , dok se nije pojavio mason Kopernik.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top