NLO i Biblija -leteci tanjiri i vanzemaljci u Bibliji

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nevjerovatno koliko vrijeđaš razum sagovorniku koji od tebe očekuje dokaze,
Ti ocekujes dokaze? Daj nemoj me zasmejavati :)

Ko ima formalni nivo razmišljanja tome treba da sve doslovno piše da bi shvatio, ali Biblija nije pisana za taj nivo razmišljanja, nego za one koji shvataju smisao teksta.
Ovo vec prelazi u patologiju. Ti svakog sagovornika nazivas formalistom.

Za vas ih ima, kao što ima da se mrtvi javljaju.

Pa ne uci nasa crkva da postoje mali zeleni vec vasa! To vam je doktrina i da Isus dolazi iz pravca oriona!

A odakle vam orion, pa masoni vole tu destinaciju..

Vama dakle on dolazi iz fizickog univerzuma i on je vanzemaljac!

Vi se prosto odusevljavate ovom temom i vanzemaljcima, vi ih nalazite i u bibliji to i naslov teme kaze..

I kako cemo onda mi poverovati u vanzemaljce kad nasa crkva ne veruje da postoji fizicki zivot na drugim planetama?

Mozes da lupas bezveze!
Nista drugo ne umes.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ti ocekujes dokaze? Daj nemoj me zasmejavati

Naravno, ja nisam isključio razum da ljudima vjerujem na riječ, na njihovo lično uvjerenje.

Ovo vec prelazi u patologiju. Ti svakog sagovornika nazivas formalistom.

A izbjegao si da je svojim pitanjem dokazao to, a ja samo konstatovao.

Pa ne uci nasa crkva da postoje mali zeleni vec vasa!

Znači vaša uči da je Bog samo jednom stvarao i više nikada, baš to ima smisla.

To vam je doktrina i da Isus dolazi iz pravca oriona!

Da li se neko moli sotoni ili Bogu ne zavisi od toga da li je nečija doktrina govori o dolasku iz ovog ili onog pravca, nego kakva je kod te osobe predstava o Božjem karakteru, ispravna ili nije.

Svakako da vaš bog nije Bog, to je lažni bog koji će da muči zauvijek, on je nepravedan on neke kažnjava za nešto,a druge neće da kazni za to isto.

Vama dakle on dolazi iz fizickog univerzuma i on je vanzemaljac!

Pa i ovdje se vidi formalizam.

Vi se prosto odusevljavate ovom temom i vanzemaljcima, vi ih nalazite i u bibliji to i naslov teme kaze..

To ti tražiš da mora tako da piše da bi se vjerovalo, a kada piše onda opet formalno tumačiš stih.

Što si i dokazao sa onim pitanjem "Zašto mi svoje očeve, biološke nazivamo oče, kada tamo piše da NIKOGA ne zovemo ocem".

To je dokaz formalnog nivoa razmišljanja, jer onaj ko je uključio razum on shvata smisao da ne može nekoga da zove duhovnim ocem osim naravno Boga Oca.

Tako je i Dart dokazao da Bibliju shvata formalno, pa je pitao gdje doslovno Isus rekao da se drži subota.

I kako cemo onda mi poverovati u vanzemaljce kad nasa crkva ne veruje da postoji fizicki zivot na drugim planetama?

Pa vi vjerujete onome što kaže crkva, a ne što kaže Bog i što ima smisla.

Mozes da lupas bezveze!
Nista drugo ne umes.

Opet tvoje uvjerenje je tebi Bog.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Naravno, ja nisam isključio razum da ljudima vjerujem na riječ, na njihovo lično uvjerenje.
Ali verujes Jeleni da ju je puklo u glavu :)
Prosvecenje je dobila sa Oriona, a pricala sa ljudima na Saturnu. Cista biblijska nauka! :p

A izbjegao si da je svojim pitanjem dokazao to, a ja samo konstatovao.
Covek nije nista dokazao, tebi nije dobro! Tako umisljas da Bog preko tebe izrice sud. Jos malo pa ces postati drugi Laodikeja i tvrditi da si Ilija!

Znači vaša uči da je Bog samo jednom stvarao i više nikada, baš to ima smisla.

Ne kaze da je stvarao u fizickom svemiru, a to ni biblija ne tvrdi, vec kaze da su planete stvorene da krase nebo i sa svrhom da budu merni uredjaji. Pa sad ti vidi ko je u skladu sa Pismom. Sigurno ne vi koji ucite da ih je stvorio da te planete budu druga zemlja!

Da li se neko moli sotoni ili Bogu ne zavisi od toga da li je nečija doktrina govori o dolasku iz ovog ili onog pravca, nego kakva je kod te osobe predstava o Božjem karakteru, ispravna ili nije.

Svakako da vaš bog nije Bog, to je lažni bog koji će da muči zauvijek, on je nepravedan on neke kažnjava za nešto,a druge neće da kazni za to isto.
Dzabe tebi predstava o Bozjem karakteru kad ga ti ni ne poznajes.

Javlja li ti se???

Garantujem da ne!

Pa i ovdje se vidi formalizam.
Vidi se, vama je sve kruta materija, nemate duha, pa fantazirate da Bog prolazi kroz fizicki svemir da bi stigao do zemlje! Svojstveno formalistima da sve fizicki shvataju bez Duha!

To ti tražiš da mora tako da piše da bi se vjerovalo, a kada piše onda opet formalno tumačiš stih.

Što si i dokazao sa onim pitanjem "Zašto mi svoje očeve, biološke nazivamo oče, kada tamo piše da NIKOGA ne zovemo ocem".

To je dokaz formalnog nivoa razmišljanja, jer onaj ko je uključio razum on shvata smisao da ne može nekoga da zove duhovnim ocem osim naravno Boga Oca.

Tako je i Dart dokazao da Bibliju shvata formalno, pa je pitao gdje doslovno Isus rekao da se drži subota.
To sam ja napisao da vi tako tumacite, a ne ja, zamena teza i skretanje teme.

Pa vi vjerujete onome što kaže crkva, a ne što kaže Bog i što ima smisla.

A vi verujete EGW koja uci vanzemljace na saturnu i Boga koji dolazi iz pravca Oriona. Sutra kad krenu da dolaze vanzemaljci iz pravca Oriona, vi cete verovati da to Isus stize, izaci cete mu u susret a ono sotona, jer svim okultistima odatle dolazi njihov Bog. Vi ste spremni za prevaru!

Opet tvoje uvjerenje je tebi Bog.
Tebi je tvoj mozak jedini bog, to smo vec videli, i cesto ga lupas kad treba nekog da ''razvalis", onda glavom udaras i filozofiras, pa to toliko smesno deluje, a nije vise ni smesno vec zalosno...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ali verujes Jeleni da ju je puklo u glavu :)
Prosvecenje je dobila sa Oriona, a pricala sa ljudima na Saturnu. Cista biblijska nauka!

Ono što mi zastupamo stoji u Biblji, a vaša nauka je u vašim glavama, a znamo od koga je potekla.

Covek nije nista dokazao, tebi nije dobro! Tako umisljas da Bog preko tebe izrice sud. Jos malo pa ces postati drugi Laodikeja i tvrditi da si Ilija!

Dokaz da ti obožavaš ljude, pa su neki više prosvjećeni, a neki manji koji tebe kritikuju. Naravno da ćete odgovarati, ako nastavite ovako agresivno huliti onda može biti svašta kao onaj Ahmed didat.

Ne kaze da je stvarao u fizickom svemiru,

Ne kaže ni da nije. Nego u kojem duhovnom svemiru?

a to ni biblija ne tvrdi,

Aha sada ti je Biblija mjerilo a na temi Sola Sc. nije dovoljna.

vec kaze da su planete stvorene da krase nebo i sa svrhom da budu merni uredjaji.

To baš dokazuje da nije nigdje drugo još stvoren život na planetama. Biblija je pisana za nas na zemlji.

Pa sad ti vidi ko je u skladu sa Pismom. Sigurno ne vi koji ucite da ih je stvorio da te planete budu druga zemlja!

Vidimo da ti je nauka u skladu sa Pismom. Naravno jer si formalista, treba da ti piše da je još stvoreno planeta sa životom da bi ti vjerovao.

Dzabe tebi predstava o Bozjem karakteru kad ga ti ni ne poznajes.

Pa ko ga poznaje poznaje ga po karakteru.

Vidi se kome je džaba, ko ima haos u državi.

Javlja li ti se???

Garantujem da ne!

Tebi se javljaju mrtvi ljudi, tj. ti misliš da su to oni.

Garantujem da ne!

Da tebi je tvoj bog rekao da može da se jede svinjetina, drži nedelja, klanja idolima.

Tebi se javio bog, ali lažni, Po nauci se vidi kome se ko javlja.

Vidi se, vama je sve kruta materija, nemate duha, pa fantazirate da Bog prolazi kroz fizicki svemir da bi stigao do zemlje! Svojstveno formalistima da sve fizicki shvataju bez Duha!

Znači Isus će po tebi samo da se stvori.

To sam ja napisao da vi tako tumacite, a ne ja, zamena teza i skretanje teme.

Ti samo kopiraš, svaki te arg. ubo gdje treba, pa misliš da to nas pogađa.

A vi verujete EGW koja uci vanzemljace na saturnu i Boga koji dolazi iz pravca Oriona. Sutra kad krenu da dolaze vanzemaljci iz pravca Oriona, vi cete verovati da to Isus stize, izaci cete mu u susret a ono sotona, jer svim okultistima odatle dolazi njihov Bog. Vi ste spremni za prevaru!

Ko vjeruje u zagrobni život taj će i sve laži prihvati, čim jednu prihvati i ostale će.

Tebi je tvoj mozak jedini bog, to smo vec videli,

Tebi je tvoje uvjerenje bog, vidiš da sve negiraš iz Biblije, još si onako kao uvređeni klinac rekao da tako msiliš i tačka.

I za JS oko transfuz. oni tako misle i tačka.

Stalno si to ponavljao. Kome je mozak bog vidi se po Bibliji, ti kažeš da mrtvi znaju, da se molimo njima, da se može svinja jesti, da se ne mora držati subota.

Zato je besmsileno da ti to tvrdiš nekome. Tvoji stavovi koji su antibiblijski govore kome je ko ili šta bog.

i cesto ga lupas kad treba nekog da ''razvalis", onda glavom udaras i filozofiras, pa to toliko smesno deluje, a nije vise ni smesno vec zalosno...

Biblija te oborila.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ono što mi zastupamo stoji u Biblji, a vaša nauka je u vašim glavama, a znamo od koga je potekla.
Aha, hoces da kazes da ono sto ti zastupas nije u tvojoj glavi, da ti je glava prazna? :p

A ono sto mi zastupamo imamo u glavi, znaci da smo pametniji?

Bravoooo!:bfghb:


Dokaz da ti obožavaš ljude, pa su neki više prosvjećeni, a neki manji koji tebe kritikuju. Naravno da ćete odgovarati, ako nastavite ovako agresivno huliti onda može biti svašta kao onaj Ahmed didat.

Jos i pretis :roll:

Ajdeee, mozes ti i bolje, reci da ce nas udariti grom il nesto...

Nego u kojem duhovnom svemiru?

Pa ne znas ti za Duhovni svemir, ti samo onaj krut materijalni vidljiv opipljiv, zaokrugljen koji se naduo pa prhnuo , kao ti od ponosa, i eksplodirao , pokakio se na sve:bfghb:

Aha sada ti je Biblija mjerilo a na temi Sola Sc. nije dovoljna.
Pa mi ne poricemo bibliju, koja glupost da poricemo ono sto smo sami dali a vi zloupotrebili da se sprdate s nama...

Biblija je pisana za nas na zemlji.

EGW nastavak biblije kaze da zivot postoji na Saturnu i da Bog dolazi iz dubokog svemira i prolazi pored Oriona. Vidis da je ipak biblija pisana za vas svemirce? :roll:

Naravno jer si formalista, treba da ti piše da je još stvoreno planeta sa životom da bi ti vjerovao.
Kako da mi pise da je stvorena planeta kad je Biblija pisana za nas zemljane?

Ahaa, pardon, zaboravih, ipak je biblija pisana za vas svemirce, eno EGW nastavlja bibliju i tvrdi da ima zivota na Saturnu :roll:

Pa ko ga poznaje poznaje ga po karakteru.

Stvarno? Upoznao si ga? :)
Jel ti se javio Bog sa Oriona?
I sta kaze, kako su mu svemirci??? :roll:

Hoce te odneti gore, de bio bi red da malo njih smaras!

Vidi se kome je džaba, ko ima haos u državi.

Steta, nismo napredni kao vi sa svemirskom tehnologijom :p

Tebi se javljaju mrtvi ljudi, tj. ti misliš da su to oni.

Uuuu, stvarno, kako si saznao da mi se javljaju duhovi? :oopss:

Da tebi je tvoj bog rekao da može da se jede svinjetina, drži nedelja, klanja idolima.

Tebi se javio bog, ali lažni, Po nauci se vidi kome se ko javlja.

Tebi se javlja ko baba vangi, na daleko, ja corava na jedno oko , pa ne vidi na blizinu..:roll:

hqdefault-1.jpg

Znači Isus će po tebi samo da se stvori.

Naravno, moj Isus ne dolazi sa Oriona kao vas satanisticki Bog, koga cekaju svi od new age , masona, vestica do nlo fanatika..

Ti samo kopiraš, svaki te arg. ubo gdje treba, pa misliš da to nas pogađa.

Kad bi ti razmislio mozda bi i imao argumente, samo trcis da odgovoris, zato ispadnes ....:dance2:

Ko vjeruje u zagrobni život taj će i sve laži prihvati, čim jednu prihvati i ostale će.

Ko veruje EGW, taj ce prihvatiti da Bog stize sa Oriona, pricu koju propagiraju svi okultisti, taj ce prihvatiti i vanzemaljce koji ce doci iz tog sazvezdja.

Jelenini cekaoci... :bfghb:


Tebi je tvoje uvjerenje bog, vidiš da sve negiraš iz Biblije, još si onako kao uvređeni klinac rekao da tako msiliš i tačka.

Vidim imas bibliju...
hqdefault-2.jpg

I za JS oko transfuz. oni tako misle i tačka.

Pa ti ni ne mislis, ono sto ti zastupas nije u tvojoj glavi, sam si rekao! :p

stalno si to ponavljao. Kome je mozak bog vidi se po Bibliji, ti kažeš da mrtvi znaju, da se molimo njima, da se može svinja jesti, da se ne mora držati subota.

Pa mi razmisljamo, za razliku od tebe koji ne razmisljas uopste, pa ti izgledamo inteligentniji i umniji, sta ces, sam si kriv sto si pustio da drugi misle umesto tebe.:give_r:

Biblija te oborila.

downloadfile3.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Dakle vi ćete biti prevareni jer već vjerujete da se mrtvi mogu javiti , što ne bi vjerovali da će doći vanzemaljci, a to će biti demoni.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A mire kaže da je zabrana prilaska. :beee:

Ravnozemljaš ustrajan u želji da dokaže svoju suludu teoriju: Idem na rub svijeta!
Walsh nije dao puno informacija o samom putovanju, osim da će se dogoditi u rujnu i da na njega vodi stručnjake
22. rujna 2018. u 20:55 101 komentara 11695 prikaza

http://diva.vecernji.hr/moda/pripij...e-do-pete-dugo-nije-izgledalo-tako-seksi-8192




Foto: Getty

default_author.png

Autor Vecernji.hr
Podijelite članak 338

Desmond Walsh, samoprozvani "ravnozemljaš" podijelio je na svom Facebook profilu videozapis u kojem poziva sve volontere koji imaju želje, snage i volje, da mu se pridruže na put do ruba svijeta.

TESS NASA-in teleskop otkrio dva nova planeta pet mjeseci nakon lansiranja
Walshova magellanistička želja je dokazati i, kako on kaže, "razbiti mit" da je Zemlja "okrugla".

Walsh nije dao puno informacija o samom putovanju, osim da će se dogoditi u rujnu i da na njega vodi stručnjake.

Pokret "ravnozemljaša" u posljednje je vrijeme poprimio sve više onih koji prihvaćaju njihovu ideju i viđenje našeg planeta. Oni vjeruju da je Zemlja smještena na disku gdje je Sjeverni pol u središtu diska i artički ledeni zid na Antarktici koji čini najudaljeniju barijeru i čuva oceane i kontinente od klizanja s diska.

Večernji list.

--------------------------------

Jedva čekamo da DOĐEŠ S PUTA.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
A mire kaže da je zabrana prilaska. :beee:

Ravnozemljaš ustrajan u želji da dokaže svoju suludu teoriju: Idem na rub svijeta!
Walsh nije dao puno informacija o samom putovanju, osim da će se dogoditi u rujnu i da na njega vodi stručnjake
22. rujna 2018. u 20:55 101 komentara 11695 prikaza





Foto: Getty

default_author.png

Autor Vecernji.hr
Podijelite članak 338

Desmond Walsh, samoprozvani "ravnozemljaš" podijelio je na svom Facebook profilu videozapis u kojem poziva sve volontere koji imaju želje, snage i volje, da mu se pridruže na put do ruba svijeta.

TESS NASA-in teleskop otkrio dva nova planeta pet mjeseci nakon lansiranja
Walshova magellanistička želja je dokazati i, kako on kaže, "razbiti mit" da je Zemlja "okrugla".

Walsh nije dao puno informacija o samom putovanju, osim da će se dogoditi u rujnu i da na njega vodi stručnjake.

Pokret "ravnozemljaša" u posljednje je vrijeme poprimio sve više onih koji prihvaćaju njihovu ideju i viđenje našeg planeta. Oni vjeruju da je Zemlja smještena na disku gdje je Sjeverni pol u središtu diska i artički ledeni zid na Antarktici koji čini najudaljeniju barijeru i čuva oceane i kontinente od klizanja s diska.

Večernji list.

--------------------------------

Jedva čekamo da DOĐEŠ S PUTA.
Hahaha, sad sam proverio teski prevarant, taj nece iz sobe mrdnuti.. covek se sprda, skupio 6.2 miliona evra:roll:


Jos uvek ti ostaje da dokazes da je moguce otici na antarktik...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Hahaha, sad sam proverio teski prevarant, taj nece iz sobe mrdnuti.. covek se sprda, skupio 6.2 miliona evra:roll:


Jos uvek ti ostaje da dokazes da je moguce otici na antarktik...

To sve vaši neki ozbiljni, samo kod vas vjeruju da nema Australije. :roll::roll::roll::roll::beee::beee:

A kako ne mogu da dokažu da postoji ledeni zid, onda tamo države postavile 30 miliona vojnika duž kruga da niko ne priđe.

:roll::roll::roll:
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
To sve vaši neki ozbiljni, samo kod vas vjeruju da nema Australije. :roll::roll::roll::roll:

Ti neozbiljni su ubaceni da ismeju ravnozemljaski pokret, ima cak i glumaca kojima je to profesija, a dokazano je da su ubaceni da ismeju ravnozemljase , prikazujuci ih kako iznose sulude tvrdnje poput ovog da nema australije!

I ovaj Des Walsh je ubacen da ismeje ravnozemljase, lakrdija..

Australija postoji za ravnozemljase.
Jedino sto njima ne postoji antarktik, koji okruzuje citavu zemlju, iza koje se nalazi ili nepregledno kopno ili kraj kupole...

To ismejavanje je kontraproduktivno, praviti ljude budalama. A svojstveno majmunima "sto majmun vidi majmun i radi" on se "ruga i upire prstom"!

Tako i ti radis!

Kad majmun vidi druge majmune da prelaze ulicu na crveno, on takodje krene!

Danas je, na nesrecu, biti drugaciji od ostalih, razmisljati, ispitivati, sumnjati, ludost. A u stvari su ludi oni koji kao ovce prihvataju sve sto im se servira!

Ti Tripo verujes u crtane filmove, u ono sto ti se servira! Ti pripadas vecini!

Ja cu radije biti lud u ocima sveta, a razmisljati razumno, sumnjati u sve i ispitivati, nego dopustiti da budem ovca i da prihvatim nesto sto mi se servira bez ikakvih dokaza!

Tvoje ruganje ovde, govori protiv tebe!

Zasto se ne ruga DarthShone, zasto se ne ruga Slap?

Zato sto znaju da ja ne tvridim nista, vec kao razuman covek tragam za odgovorima i postavljam pitanja.. Mozda sam u pravu, mozda i nisam..

A tebi , tebi je cilj izmajmunisati ljude, a u stvari majmunises sebe...
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top