NLO i Biblija -leteci tanjiri i vanzemaljci u Bibliji

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Niste odgovorili na mireovo da vi tvrdite da će Isus doći iz pravca Oriona. Znate li vi koje su implikacije toga?

Šta vi sve niste odgovorili, a ni komentarisali.

Da li ste svesni šta to znači? Da vi učite da su Isus i Oziris jedno te isto?

Za vas koji negirate zakon i koji smatrate da će se ljudi vječno mučiti i jesu isto.

Da li se neko moli Bogu ili demonima ne zavisi od imena ili od dolaska iz ovog pravca ili onog nego kakvu ima predstavu o Bogu Božjem karakteru.

Jer Oziris je prema jednoj od verzija mita otišao u pravcu Oriona.

vrlo važno.

A mi smo pagani? Mi smo postavili Izidu sa Horusom u crkvu... ?

Nije bitno što ste postavili nego što se klanjate, vaša učenja jesu ista kao i pagana, oni su jeli svinju i vjerovali u zagrobni život, vječne muke itd.

Kako vjerujete da se mrtvi mogu javiti tako ćete vjerovati da su došli vanzemaljci.

A može i IZVANzemaljci.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Za vas koji negirate zakon i koji smatrate da će se ljudi vječno mučiti i jesu isto.

Da li se neko moli Bogu ili demonima ne zavisi od imena nego od predstave o Bogu.


vrlo važno.


Nije bitno što ste postavili nego što se klanjate, vaša učenja jesu ista kao i pagana, oni su jeli svinju i vjerovali u zagrobni život, vječne muke itd.

Kako vjerujete da se mrtvi mogu javiti tako ćete vjerovati da su došli vanzemaljci.

A može i IZVANzemaljci.


Kakve veze ima Isus sa Asarom? Sinom Geba i Nut, mužem svoje sestre i bratom Seta, unukom Nuna (Noaha), praunukom Atuma? Kakve veze ima Ovaploćena - Otelotvorena REČ, UM, LOGOS ADONAI-a sa njim? Po vama čini se ima. Nalazite tu vezu u onome kako su Asara, un nefer (jedini savršeni) slavili Egipćani, nazivali su ga naime prvenac mrtvih, večiti život, sudija mrtvima i živima. On je po Egipćanima prvi i jedini koji je uskrsnuo. Tu dakle nalazite vezu. Znači da negirate pravo USKRSNUĆE. Ono koje je opisano u knjizi u koju se toliko zaklinjete. Jer Asar je bio raskomadan, i nije ga uskrsnuo njegov otac Geb, nego sestra i žena Izida, tačnije Ast, magijom. Nakon tog "uskrsnuća" verovali su Egipćani, Asar je napustio zemlju i otišao na nebo, gde? U pravcu Oriona, postao je Orion. Dakle vi izjednačavate Boga biblije sa mitologijom nastalom oko pradavnog vladara zemlje na Nilu. Lepo, lepo. Još lepše je što negirate Uskrsnuće.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Dakle vi izjednačavate Boga biblije sa mitologijom nastalom oko pradavnog vladara zemlje na Nilu. Lepo, lepo. Još lepše je što negirate Uskrsnuće.

Ali nije kriv tripo. Nisu krivi ni ostali Jelenaši ovdje. Proročica im tako učila i ostavila im u polog. Krivi su jedino što odbijaju vidjeti kakve besmislice i bogohulnosti im je proročica vjerovala i naučavala.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kakve veze ima Isus sa Asarom? Sinom Geba i Nut, mužem svoje sestre i bratom Seta, unukom Nuna (Noaha), praunukom Atuma? Kakve veze ima Ovaploćena - Otelotvorena REČ, UM, LOGOS ADONAI-a sa njim? Po vama čini se ima. Nalazite tu vezu u onome kako su Asara, un nefer (jedini savršeni) slavili Egipćani, nazivali su ga naime prvenac mrtvih, večiti život, sudija mrtvima i živima. On je po Egipćanima prvi i jedini koji je uskrsnuo. Tu dakle nalazite vezu. Znači da negirate pravo USKRSNUĆE. Ono koje je opisano u knjizi u koju se toliko zaklinjete. Jer Asar je bio raskomadan, i nije ga uskrsnuo njegov otac Geb, nego sestra i žena Izida, tačnije Ast, magijom. Nakon tog "uskrsnuća" verovali su Egipćani, Asar je napustio zemlju i otišao na nebo, gde? U pravcu Oriona, postao je Orion. Dakle vi izjednačavate Boga biblije sa mitologijom nastalom oko pradavnog vladara zemlje na Nilu. Lepo, lepo. Još lepše je što negirate Uskrsnuće.

Ako nisi u stanju da se osvrneš na ono što sam, ne znam zašto me citiraš. Očigledno da samo formalno uzimaš moj komentar.

Ja sam se osvrnuo na ono što si rekao u onom komentaru,a ti nisi na ono što sam ja dao kao odg.

Onaj ko vjeruje u zagrobni život negira vaskrsenje, ti imaš potrebu da nas zadiviš ogromnim brojem činjenica koje si usvojio.

Kada već spominješ mitologiju u grčkoj mitologiji bogovi vječno muče ljude, duša izlazi iz tijela i nastavlja da živi kao duh, mrtvi razgovaraju sa živima i međusobno.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ovo nije ta tema, ali pošto izazivaju, da im odgovorim. Traženje načina da se napadne Crkva i verovanja skoro 2 milijarde hrišćana u mitologijama neznabožakih naroda, je ne samo bezobrazno nego i očigledno bogohulno. Ali nema veze, greh na njima.

Gde su vanzemaljci u Bibliji? Nema ih. Vide ih samo oni koji bibliju tumače kao naučnu literaturu. Kojima je pismo ne samo moralni vodič, nego uputstvo za sve i svašta. Bolje je da ne idem dalje, zgranuće se...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Traženje načina da se napadne Crkva i verovanja skoro 2 milijarde hrišćana u mitologijama neznabožakih naroda, je ne samo bezobrazno nego i očigledno bogohulno.

Pa šta piše u Solunjanima za instituciju hrišćanske crkve? Osim ako ne smatraš da je Islam Božja crkva, pošto tamo piše Božja.

Gde su vanzemaljci u Bibliji? Nema ih.

Opet ponavljaš iste arg. koji su davno osporeni.Biblija nije naučna knjiga, nego pisana za ljude. Gdje sam je pozvao na arg. Biblije vezan za vanzemaljce.

Vide ih samo oni koji bibliju tumače kao naučnu literaturu.

Pa upravo ste ti i mire rekli da nema dokaza u Biblji, znači da vi Bibliju smatrate naučnom knjigom.

Kojima je pismo ne samo moralni vodič, nego uputstvo za sve i svašta.

Onima kojima je moralni vodič oni se drže Pisma, a ne tradicije.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pa šta piše u Solunjanima za instituciju hrišćanske crkve? Osim ako ne smatraš da je Islam Božja crkva, pošto tamo piše Božja.



Opet ponavljaš iste arg. koji su davno osporeni.Biblija nije naučna knjiga, nego pisana za ljude. Gdje sam je pozvao na arg. Biblije vezan za vanzemaljce.



Pa upravo ste ti i mire rekli da nema dokaza u Biblji, znači da vi Bibliju smatrate naučnom knjigom.



Onima kojima je moralni vodič oni se drže Pisma, a ne tradicije.


islam (namerno mlim slovom iako je početak rečenice) je sotonski kult, po mnogo čemu blizak adventistima i njihovom detetu Raselovcima.

Gde su osporeni moji argumenti? Kod hrislamista - adventista? Nemaju nikakve argumente nad bilo kim ko je pripadnik UNA SANCTA. Gde ste pozvali? Na bezbroj mesta, od vaše rasprave i apologetike ne može se ni tema ne vezana za advslam održati.

Pa i nema ih. Jer tema je o tome da li postoji pomen vanezmaljaca u BIbliji. Ne, ja je ne smatram naučnom knjigom. Bogom inspirisanim delom ljudi, da, ali naučnom knjigom ne.

Moralni vodič? Za šta? Za preovlađivanje razuma bez Boga nad verom?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
islam (namerno mlim slovom iako je početak rečenice) je sotonski kult, po mnogo čemu blizak adventistima i njihovom detetu Raselovcima.

Nevjerovatno koliko vrijeđaš razum sagovorniku koji od tebe očekuje dokaze, a ne samo priču koju ti smatraš istinitom. To mislim na adven. pošto JS jesu slični njima.

Gde su osporeni moji argumenti? Kod hrislamista - adventista? Nemaju nikakve argumente nad bilo kim ko je pripadnik UNA SANCTA. Gde ste pozvali? Na bezbroj mesta, od vaše rasprave i apologetike ne može se ni tema ne vezana za advslam održati.

Šta lupaš besmislice, ništa te ne razumijem.


Za vas ih ima, kao što ima da se mrtvi javljaju.

Jer tema je o tome da li postoji pomen vanezmaljaca u BIbliji.

Gdje ti je pomen u SZ Nazarećanin?

Ne, ja je ne smatram naučnom knjigom.

Ko ima formalni nivo razmišljanja tome treba da sve doslovno piše da bi shvatio, ali Biblija nije pisana za taj nivo razmišljanja, nego za one koji shvataju smisao teksta.

Bogom inspirisanim delom ljudi, da, ali naučnom knjigom ne.

To samo formalno kažeš.

Tvoje postavljanje pitanja meni "Gdje Isus rekao da se drži šabat" dokazuje da je smatraš naučnom knjigom, na šta sam ti dao odg. da i muslimani pitaju gdje je Isus rekao "Ja sam Bog, mene obožavajte".

Tako da je tvoje shvatanje Biblije isto kao i kod muslimana.

Moralni vodič? Za šta? Za preovlađivanje razuma bez Boga nad verom?

Da je smatraš za moralnim vodičem onda bi branio Dekalog, a ne samo 9 od 10 zapov.

I branio bi moralno-zdravstvenu zapov. da se ne jede nečista hrana.

Znači opet samo formalno kažeš to.
 
Natrag
Top