New album

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.547
Neobjavljeni album grupe EKV: Zatvaranje kruga
Album "Krug“, poslednje zvučno zabeleženo svedočanstvo kultne grupe „EKV“, sa akustičnog koncerta održanog u maju 1994. godine u Prištini, svega pola godine pre smrti Milana Mladenovića, dugo se smatrao za izgubljen, gotovo „mitski“ snimak.

Izvor: B92
4512265405a21595235063093575365_v4_big.jpg

foto: Vesna Pavlović
Dvostrukim CD-om, snimkom ovog koncerta, u izdanju "Mascoma“ stavlja se tačka na opus jedne od najznačajnijih domaćih rok grupa i "krug“ se, i zaista, zatvara (nakon izdanja „Iznad grada“, snimka sa koncerta iz Sava centra 1993. godine).

11902448365a2159524b80f733806965_v4_big.jpg

foto: Vesna Pavlović
„Na upravo objavljenom albumu Krug instrumentarijum je sveden na akustičnu gitaru i klavir. Milan i Margita ostali su, posle svega, sami, ali ih to, sudeći po materijalu zabeleženom na ovom dvostrukom koncertnom ostvarenju, nije nimalo pokolebalo u nastojanju da u svakom trenutku daju najbolje od sebe. Očigledno – i ispravno – odlučivši da nove okolnosti prilagode sebi (umesto obrnuto) stvorili su još jednu nadahnutu i blistavu varijaciju EKV za koju je jedino šteta što nije duže potrajala. Svedena na same osnove, isključena iz svega osim mikrofona, muzika EKV prezentovana je u drugačijem obliku, ali sa istim nivoom strasti i potpunog, nesebičnog predavanja. U tom smislu nastup Milana i Margite čiji se snimak nalazi na ovom albumu uzbudljivo je, dirljivo i bez sumnje veoma ekskluzivno svedočanstvo dostojanstvenog smiraja jedne izuzetne karijere“, kaže Aleksandar Žikić, rok kritičar i pisac jedne od najboljih knjiga o EKV-u „Mesto u mećavi“.

15104826125a215952706b5704154960_v4_big.jpg

foto: Vesna Pavlović
Jedan od ljudi koji su neposredno sarađivali sa članovima grupe „Ekatarina Velika“ je i naš likovni umetnik Vuk Vidor, koji je za njih uradio omote za albume „Ljubav“, „Samo par godina za nas“ i „Dum Dum“, kao i redizajn poslednjeg albuma. Kako kaže, za EKV se uvek vezivala svojevrsna „mračna estetika“. „Oni su bili ozbiljna rok grupa, pravili su ozbiljne pesme koje nisu bile vesele niti komercijalne; tekstovi su bili duboki i oni sami su istraživali tu tamnu stranu. Bilo je očigledno da njihov vizuelni identitet treba da bude ogledalo svega toga. U studiju smo preslušavali pesme i ja sam već tad dobijao neke prve asocijacije, potom bih to njima servirao, a uglavnom su bili otvoreni za sve moje predloge, jer ipak sam Milana terao da prisloni pištolj na čelo, pljune metak... Konkretno taj metak je bio simbol njegove poetike i njegovih reči, onoga što je pisao.“

17829955365a21595280ffe553075744_v4_big.jpg
foto: Vuk Vidor
Dvostruki CD "Krug“ od danas se nalazi u pretprodaji na sajtu Mascoma dok na Jutjubu možete poslušati prva dva – simbolično odabrana – singla, "Kao da je bilo nekad“ i "Krug“.




 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Jovan Maljoković objavio novi etno-džez album "Duša tanana"

Jovan Maljoković i njegov bend objavili su danas novi album "Duša tanana" (PGP RTS) na kome se nalazi devet autorskih kompozicija u etno-džez maniru.

jmc70fec7eef4afef3.jpg

Jovan Maljoković

- Veoma mi je drago da su mi se u ovoj muzičkoj priči pridružili i dragi gosti Nenad Milosavljević, Dušan Svilar i Nikola Rokvić. Oni su svojim glasovima doprineli da pesme zvuče baš onako kako sam želeo. Tananosti ovog albuma doprineo je u velikoj meri i autor većine tekstova, inače moj Valjevac, Dejan Ivanović - kaže Jovan Maljoković.


Album je snimljen u studiju Mikija Todorovića, a učestvovali su dugogodišnji saradnici i članovi benda Jovana Maljokovića: Ivan Ilić, Goran Potić, Slaviša Pavlović, Miodrag Maljoković, Nemanja Banović, Anđelka Simić i Jelena Theunisz.

Za dizajn omota je zaslužna Tanja Kuburović, dok su za naslovnu numeru spot uradili Vlada Petrović i Bojana Andrić.

(Blic Online)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Nije album, nije ni new, ali je mnogo lepo :)

Neobjavljena verzija Divljanove pesme “Samo jednu ljubav imam” sluša se na repeat

uEktkqTURBXy8wNGU2MmI4NzAxYzg3NTQ0ZDM4YmNmYmFkZWQzOWQyOC5qcGVnkZMCzQMmAA7431104609e7ffce.jpg


Perkusionista Boris Bunjac, koji je, između ostalih, sarađivao i sa Vladom Divljanom, podelio je putem svog kanala neobjavljenu verziju numere “Samo jednu ljubav imam”.

Naime, reč je o poslednjoj pesmi koju je Vlada snimio sa bendom Nevladina organizacija, čiji je Boris bio član.

“Ovo je poslednji snimak koji je Nevladina organizacija napravila sa Vladom pre dosta godina. Ostao je sakriven u kompjuteru da sačeka moju sigurnost da će zvučati dobro i bilo mu je potrebno tačno tri godine za to. Na kraju sam miks ipak realizovao u Vladinom omiljenom programu, Logic Pro X, i jeste bio u pravu kada je govorio da tu muzika zvuči lepše”, naveo je Boris.

Pesma je objavljena na trogodišnjicu odlaska “večitog dečaka”, a perkusionista je napisao i posvetu: “…za Dinu, Stevu i Pavla kao i sve koju vole Vladu i njegovu muziku”.


Izvor: Bosonoga.com
 
Natrag
Top