Neto kvadratura stambenog prostora u zgradi

Učlanjen(a)
02.06.2013
Poruka
1
Pozdrav Svima!

Vlasnik sam placa i imam odredjenu ponudu od strane jednog investitora da se na mom placu izgradi višespratna stambena zgrada.

No pre nego šro dublje uđem u pregovore zanima me nekoliko bitnih stavki za koje se nadam da mi možete pomoći da nadjem relevantan odgovor.

1. Kolika je najveća zakonom dozvoljena osnovica zgrade ovog tipa, da li iznosi 50% ili 60% placa ili više ili manje i od kojih uslova to zavisi?

2. Ako je recimo kvadratura osnovice zgrade 400m2 koliko to prosečno znači kvadrata stambenog prostora u jednoj etaži, znam da to zavisi od plana same zgrade ali me zanima koliko se uobičajno dobija ako zgrada ima lift naravno i hodnike itd :D. Odnosno zanima me NETO kvadratura, vaše iskustvo sa time.

3. Koliko procenata od ukupne kvadrature zgrade obično ide vlasniku placa u sličnim ugovorima u Srbiji, ovde me zanima vaše iskustvo do sada, pretpostavljam da ta procenat je različit za svako mesto, mada takodje pretpostavljam da postoji određeni uobičajeni okvir, nešto što se podrazumeva i ispod čega u principu ne ide.

Hvala najlepše na svakom korisnom odgovoru !!!
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
6
prijatelju nas, uobicajenih stvari sto se tice gradjevinarstva kod nas nema od grada do grada a jos vise od lokacije do lokacije. Proceni kolika je traznja za tvojim zemljistem uopste i spram toga i formiraj svoju poziciju.Drugo cenu zemljista na tom mestu mogu ti reci u agencijama ya nekretnine ili Poreskoj upravi pomnozi sa povrsinom i ispod toga ne idi nikako ni za kes a ni u razmeni. A savet koji ja mogu da ti dam iz licnog iskustva, nemoj slucajno da te prevare da gradjevinske i ostale dozvole glase na tebe jer na taj nacin ulazis u masinu posle koje sledi strasno cesanje.Normalno proveri malo reference doticnog investitora tj. sta je do sada izgradio i kako.
Pozdrav
 
Natrag
Top