Član
Učlanjen(a)
29.01.2010
Poruka
7
Pozdrav ljudi...
Imam problem sa NEO klimom,naisla je dupla faza na uticnice gde je bila povezana klima i LCD TV,Klima vise ne radi,a TV radi normalno,
Pitao sam prvog servisera on je rekao da je najerovatnije osigurac klime(DA LI NEKO ZNA GDE ON STOJI I KAKO DA GA ISPITAM)i rekao mi je da je mozda kompresor ali da je verovatnoca mala,i ja bih voleo da je samo osigurac...
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2012
Poruka
2
Zdravo.
Majstor je najverovatnije u pravu za osigurač klime. Možda si ga tebao pitati za koliko para bi tačno dijagnostikovao kvar. I popravio ga. Pretpostavljam da ne bi bilo previše skupo.
A ako baš hoćeš sam da čačkaš, osigurač se nalazi na štamšanoj pločici u unutrašnjoj jedinici. Morao bi potpuno skinuti prednju plastiku unutrašnje jedinice. To moraš pažljivo uraditi, jer nekad se polome plastični jezičci koji drže gornji deo poklopca. Obično je sa prednje strane nekoliko šrafića, a na gornjem delu su ti plastični jezičci.
Kod nekih modela klima taj osigurač nije jednostavno promeniti, zapravo zalemljen je za štampanu ploču.
Najsigurnije ti je da pozoveš nekoliko servisa i da pitaš za cene. Možda se ni ne isplati sam popravljati.
 
Natrag
Top