Nema poskupljenja, a račun veći za 500 RSD

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.539
Nema poskupljenja, a račun veći za 500 RSD
Beograd -- Beograđanima su znatno uvećani februarski obračuni za komunalne usluge. Za sve kriva navodno povećana potrošnja vode, pišu Večernje novosti.

Izvor: Večernje novosti

189764144756e9aaa807960779512875_w640.jpg

(Foto: Thinkstock.com)
Da nije došlo do poskupljenja potvrdili su iz "Infostana".

"Oni nam mesečno šalju naloge u kojima se nalaze parametri o potrošnji vode", objašnjavaju iz "Infostana". "Isključivo na osnovu toga raspoređujemo potrošnju i formiramo račun za korisnike.".

Građani mogu u roku od osam dana, od dana prijema računa, da ulože reklamaciju.

Mnoge Beograđane ovog meseca neprijatno su iznenadili računi "Infostana" koji su, iako nije bilo nijednog zvaničnog poskupljenja, stigli uvećani za 100, 200, 300, pa i 500 dinara.

Kovertaesa uvećanim sumama na računima stigle su na adrese u različitim delovima grada. Žitelje Čukarice, Palilule, Voždovca, Novog Beograda, neprijatno su iznenadile dve stavke: hladna voda veća je za nekoliko stotina dinara, a blago su uvećani i iznosi za kanalizaciju. Odgovor se krio u zaglavlju, gde je prikazano znatno više utrošenih kubika vode nego inače.

"Zvala sam Vodovod da saznam o čemu se radi. Nije mi veći samo račun za februar, već i za januar, a ne trošim ništa više nego uobičajeno. Objašnjeno mi je da sam u prethodnom periodu imala manje zaduženje, a da je bila veća prosečna potrošnja, koju mi sada novim očitavanjem naplaćuju. Uglavnom mi je isti iznos, bilo da je očitano stanje ili nije", kaže Marijana S. iz Žarkova.

Ništa manje nije jasno ni stanarima u naselju Braće Jerković, koji su na uvid dobili karticu sa očitavanjem vodomera u njihovoj zgradi. Po njoj su za period od 12 dana, 54 domaćinstva potrošila 433 kubika, da bi u sledećem, za nedelju dana dužem, smanjili korišćenje vode na 215 kubika.

Svoj odgovor potražili su prigovorom u "Vodovodu", jer objašnjenje radnice na šalteru "Infostana" da je reč o zaračunatoj usluzi tople vode - ne pije vodu.

"Sačekaćemo odgovor, ali nadamo se da nam do tada neće proći i vreme da iskoristimo popust za redovno plaćanje računa. Ovi iznosi nemaju smisla", kaže Svetlana M.
 
Natrag
Top