nejasan procesor

Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Taj problem pravi ATI Catalyst Control Center, sve sad izbrljalo i CCC i MOM i NET Framework, zato ti kazem da ne gubis vreme, vec instaliraj sistem iznova, lakse je sad.
 
Učlanjen(a)
26.03.2014
Poruka
60
nikolajub skinuo sam windows sa onog linka sto si mi poslao,narezo sam na cd,ali ne znam da li cd valja(dugo nisam narezivao i zaboravio sam da podesim brzinu,pa moguce da je maksimalnom brzinom rezao,i tokom rezanja mi je spominjao neki problem mislim da je spominjo folder i386 i spominjao je neki iso,ja sam trazio da nastavi instalaciju). kad idem na dvd citac mogu da otvorim cd sa fajlovima,ali instalaciju nece da pokrene. isao sam i na boot options i podesio da cd/dvd bude prvi ali nista kad kliknem F10(save and exit) on pokrene windows normalno(dvd citac radi jer uspeo sam da pustim film sa dvd-a). sutra cu proveriti ispravnost cd-a kod jednog prijatelja,ako nije ispravan mogu pokusati narezati drugi(samo ne znam oce to iso upozorenje opet se pojaviti). imam skinut net framework 3.5.1,skinuo sam sva 4 drajvera za plocu sto mi je Torgandwarf dao link
http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=472#dl
imam ATI sa asusovog sajta iz 2007
treba li mi jos nesto kada sutra budem radio instalaciju windowsa?
i da pitam i ovo,sta bi se desilo kad bih stavio windows 7,o tome razmisljam ukoliko se ispostavi da ovaj cd sa xp sto sam narezo nije ispravan,imam 1GB ram memorije,kako bi ta 7-ca radila?

zapravo to za windows 7 pitam posto sam cuo da on sam nalazi na netu drajvere koje mu trebaju,pa da li bi i ovde resio problem sa drajverima od graficke?
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
zapravo to za windows 7 pitam posto sam cuo da on sam nalazi na netu drajvere koje mu trebaju,pa da li bi i ovde resio problem sa drajverima od graficke?

Windows 7 će da instalira samo generičke drajvere i tu se uglavnom misli na lan drajver i audio drajver. Za grafiku opet ti moraš da pronađeš, skineš i instaliraš...Eh, sada je drugo pitanje koliko imaš ram memorije a koliko sam vidio na izvještaju imaš 1GB što je malo i koji je procesor u pitanju da bi instalirao Win 7....Možda bi preko Windows Update pokupio i vga drajver....

PS:D Od kada se zahebavaš sa tim računarom ja bih ga do sada pojeo bez hljeba :D
 
Učlanjen(a)
26.03.2014
Poruka
60
Windows 7 će da instalira samo generičke drajvere i tu se uglavnom misli na lan drajver i audio drajver. Za grafiku opet ti moraš da pronađeš, skineš i instaliraš...Eh, sada je drugo pitanje koliko imaš ram memorije a koliko sam vidio na izvještaju imaš 1GB što je malo i koji je procesor u pitanju da bi instalirao Win 7....Možda bi preko Windows Update pokupio i vga drajver....
procesor 2,71 GHz, RAM 1GB
Quronja ne znam hoces li znati da odgovoris na ovo: posto nisam uspeo da pokrenem cd za instalaciju novog windosa xp posle restarta racunara,da li bih nesto postigao ako bih ubacio cd sa windiwsom otvorio ga i kliknuo setup,da li bi usledilo brisanje starog windowsa i instaliranje novog?
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
procesor 2,71 GHz, RAM 1GB
Quronja ne znam hoces li znati da odgovoris na ovo: posto nisam uspeo da pokrenem cd za instalaciju novog windosa xp posle restarta racunara,da li bih nesto postigao ako bih ubacio cd sa windiwsom otvorio ga i kliknuo setup,da li bi usledilo brisanje starog windowsa i instaliranje novog?

Da bi uradio čistu instalaciju i samim tim obrisao odnosno formatirao ostatke starog Windowsa moraš da narežeš bootabilni Win XP. Namjestiš u Biosu First Boot CD, formatiraš particiju i instaliraš Windows. Možeš ti to uraditi i iz samog Windowsa ali to je sve krpaža i možeš imati opet iste probleme....Ako ti ne valja cd optika nareži kod druga, jarana, poznanika.....
 
Učlanjen(a)
26.03.2014
Poruka
60
Da bi uradio čistu instalaciju i samim tim obrisao odnosno formatirao ostatke starog Windowsa moraš da narežeš bootabilni Win XP. Namjestiš u Biosu First Boot CD, formatiraš particiju i instaliraš Windows. Možeš ti to uraditi i iz samog Windowsa ali to je sve krpaža i možeš imati opet iste probleme....Ako ti ne valja cd optika nareži kod druga, jarana, poznanika.....
provericu taj cd kod druga sutra
PS:D Od kada se zahebavaš sa tim računarom ja bih ga do sada pojeo bez hljeba :D
pa a sta mi drugo preostaje,sta kad ga pojedem :D
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Nemoj nista probati, nego narezi drugi CD, 30 dinara, nemoj zbog toga da probas kod druga, pre ces narezati drugi, nego dok odes kod njega i probas, brzina rezanja do 8x max. i rezi u Ultra ISO programu, taj program je bas namenjen za rezanje iso i udf datoteka, kada narezes ti probaj ponovo, takodje mozes pri ukljucenju da pritiskas F9, pojavice se boot menu i odaber CD/DVD-ROM
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Prilikom instalacije windowsa obavezno predhodno napravi nekoliko disk particija da bi mogao lakse da manevrises.recimo na prvoj XP,na drugoj win 7,a treca bi mogla da ti sluzi kao skladiste podataka,rezerva. Za XP ostavi bar 30GB prostora jer se vremenom disk napuni svakakvim dodacima pa da ne dodjes u oskudicu sa prostorom,a za win 7 bar troduplo vise ili sve. Dvojni sistemi su vrlo dobra stvar jer cuvaju vreme i zivce. Recimo udjes u win 7, pa bekapujes ceo xp i imas ga kao rezervu ako nesto rikne.

A sto se tice one greske sto se stalno pojavljuje kad ukljucis racunar ,e to resava error-checking tool kojim se pristupa kroz properties na disku pa odabares
tools.Kod xp on nesto losije radi ali je kod win7 savrsen.
 
Natrag
Top