Nedovoljna rezolucija

Učlanjen(a)
19.05.2014
Poruka
14
Molim za pomoć. Povezao sam laptop na TV, ali na TV je samo mala slika, iako sam povećao na laptopu rezoluciju na maksimalnu (1280x720).
Da li mi je slaba grafička, ili se može na neki drugi dodatan način rešiti problem?
Hvala.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Molim za pomoć. Povezao sam laptop na TV, ali na TV je samo mala slika, iako sam povećao na laptopu rezoluciju na maksimalnu (1280x720).
Da li mi je slaba grafička, ili se može na neki drugi dodatan način rešiti problem?
Hvala.

Prvo se napiše koja je grafička karta na laptopu, pa se napiše jesi li instalirao drajver grafike preko Setup datoteke ili si ga pokupio preko Windows Update.
Ako si instalirao drajver preko Setup datoteke trebaš u podešavanjima grafike postaviti rezoluciju za TV...
 
Učlanjen(a)
19.05.2014
Poruka
14
Izvinjavam se, sada ću pronaći sve podatke o laptopu. ...
A driveri su se instalirali zajedno sa Windowsom.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
19.05.2014
Poruka
14
Evo, našao sam podatke o laptopu:
Computer Brand Name: eMachines G625
Operating System: Microsoft Windows 7 Starter build 7601
Service Pack: Service Pack 1

Procesor: AMD Athlon TF-20 (1600.0 MHz)
Motherboard: eMachines HM50-YK (ATI M690G (RS690M) + SB600)
Memory: 4 GBytes (Dual-Channel

Hard Drive: Hitachi HTS545032B9A300 (305,245 MBytes (320 GB)
Optical Drive: HL-DT-ST DVDRAM GT20N (DVD+R DL)

Display Adapter: ATI/AMD MOBILITY Radeon X1200 (RS690M) - Internal Graphics (ACER)
Audio Adapter: ATI/AMD SB600 - High Definition Audio Controller.
Network Adapter: .... i td.

Hvala unapred na pomoči.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Evo, našao sam podatke o laptopu:
Computer Brand Name: eMachines G625
Operating System: Microsoft Windows 7 Starter build 7601
Service Pack: Service Pack 1

Procesor: AMD Athlon TF-20 (1600.0 MHz)
Motherboard: eMachines HM50-YK (ATI M690G (RS690M) + SB600)
Memory: 4 GBytes (Dual-Channel

Hard Drive: Hitachi HTS545032B9A300 (305,245 MBytes (320 GB)
Optical Drive: HL-DT-ST DVDRAM GT20N (DVD+R DL)

Display Adapter: ATI/AMD MOBILITY Radeon X1200 (RS690M) - Internal Graphics (ACER)
Audio Adapter: ATI/AMD SB600 - High Definition Audio Controller.
Network Adapter: .... i td.

Hvala unapred na pomoči.


Taj Windows koji imaš bi trebao promijeniti ali tvoj problem je drajver grafike. Odnosno, trebaš drajver skinuti sa stranice proizvođača tvoje matične ploče i instalirati....Taj koji je instaliran sa Windowsom je generički i fali mu mnogo štošta...
 
Učlanjen(a)
19.05.2014
Poruka
14
Ovaj Windows sam instalirao jer se bojim da Win7 Ultimate neće dobro raditi zbog slabijeg procesora (vidiš da imam samo običan Athlon 1,6 GHz, noviji je ali ima samo jedno jedro). ... A ovaj OS mi zasad uglavnom dobro radi. ...
Hvala, skinuo sam driver grafike i sad je rezolucija na TV u redu, slika je k'o mleko. Takođe, uradio sam ponovo test grafike, i on je sada skočio sa 1 na 2,9!!! ... Čekaj, pa da li to znači da mi grafika nije integrisana? Prodavac mi je kazao da je i grafika i zvuk integrisan.
Šta je tvoje mišljenje, koji je najadekvatniji OS za ovu konfiguraciju računara? (Imam Win7 Ultimate na drugom računaru koji mi služi za poslovne svrhe, i sa njim sam već dugo vremena veoma zadovoljan). ...
Pozdrav, i još jednom se zahvaljujem.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Ovaj Windows sam instalirao jer se bojim da Win7 Ultimate neće dobro raditi zbog slabijeg procesora (vidiš da imam samo običan Athlon 1,6 GHz, noviji je ali ima samo jedno jedro). ... A ovaj OS mi zasad uglavnom dobro radi. ...
Hvala, skinuo sam driver grafike i sad je rezolucija na TV u redu, slika je k'o mleko. Takođe, uradio sam ponovo test grafike, i on je sada skočio sa 1 na 2,9!!! ... Čekaj, pa da li to znači da mi grafika nije integrisana? Prodavac mi je kazao da je i grafika i zvuk integrisan.
Šta je tvoje mišljenje, koji je najadekvatniji OS za ovu konfiguraciju računara? (Imam Win7 Ultimate na drugom računaru koji mi služi za poslovne svrhe, i sa njim sam već dugo vremena veoma zadovoljan). ...
Pozdrav, i još jednom se zahvaljujem.


Instaliraj Windows 7 Ultimate i nemaš brige....i sve je integrisano na tvom laptopu......
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Opet i ovde iz krajnosti u krajnost Starter ili Ultimate, kao da ne postoji sredina, zasto bi isao na ultimate koji ima previse servisa koje korisnik nikad nece koristiti ili vise od 16GB RAM-a (sto bih pak rucno iskljucivao servise kada vec postoji edicija za kucne korisnike), stvarno ne vidim objektivnu potrebu za Ultimate-om, Home premium je sasvim dovoljan za 90% kucnih korisnika, sve isto samo manja upotreba resursa i bespotrebnih servisa.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Opet i ovde iz krajnosti u krajnost Starter ili Ultimate, kao da ne postoji sredina, zasto bi isao na ultimate koji ima previse servisa koje korisnik nikad nece koristiti ili vise od 16GB RAM-a (sto bih pak rucno iskljucivao servise kada vec postoji edicija za kucne korisnike), stvarno ne vidim objektivnu potrebu za Ultimate-om, Home premium je sasvim dovoljan za 90% kucnih korisnika, sve isto samo manja upotreba resursa i bespotrebnih servisa.

Pa eto, neka instalira Home....Njegova konfiguracija mašine je sasvim dovoljna i za Ultimate i Home verziju...
 
Natrag
Top