Ne može svako da "preživi" seks na jedno veče

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Ne može svako da "preživi" seks na jedno veče

Jedna američka studetkinja opisala je seksualni život svojih vršnjakinja i sklonost ka vezama za jednu noć. Stanje posle seksa sa "neznancem" ona je opisala kao "emotivni mamurluk", a vraćanje kući posle buđenja u nepoznatom krevetu - put srama.

XA9Rc6K.jpg

Kako popuniti prazninu koja dolazi posle pijanog i kratkotrajnog seksa, pitaju se mnoge devojke

Ovo je njena ispovest:

"Vikendom smo pijane istraživale krevete i tela muškaraca u blizini. Ujutru bismo se vraćale u našu kuću sestrinstva. Taj put bio je poznat među nama kao 'hod srama'. Potom bismo se pobrinule za fizičke simtpome mamurluka.

Ali kada su u pitanju emotivne posledice, bile smo sasvim izgubljene. Neke su se povukle u samoću i 'jutro posle' provodile plačući u sobi. Neke su zurile u TV, neke su se prejedale čokoladom kako bi si podigle rapoloženje. Neke su manijakalno proveravale mobilni kako ne bi propustile eventualni SMS od sinoćnjeg partenra. Ali SMS nije stizao. I to je bolelo. Ali umesto da priznamo svoju tugu, samo smo je krile pod tepih.

Svi mediji, od popularnih serija do ženskih magazina, isticali su da mlade, privlačne, obrazovane žene vole dobru seks zabavu. A mi nismo, pa je verovatno bio problem u nama. A u ženskom društvu svoje probleme mudro je držati za sebe.

Niko nam nije rekao da možda nije tako.

Niko nam nije rekao da nekim ljudima posle noći seksa lišenog svakih emocija sledi potištenost, teskoba i osećaj praznine.

Niko nam nije rekao da krivica, griža savest i tuga koju osećamo nije obavezno rezultat samo društvenih stereoptipa o 'droljama'.

Niko nam nije rekao da je praznina sasvim legitiman osećaj posle veze na jednu noć.

Nekoliko godina sam obavljala isti seks-ritual svakog vikenda, očekujući drugačije emotivne rezultate. To sigurno nije bio cilj emancipacije i seksualne revolucije.

Danas znam da seks radi seksa nije dobar za mene. I to je OK, niko me ne tera. Ali taj stav, prihvatanje da seks bez osećanja nije za svakoga, trebao bi da bude dopstupan mladima izvan ordinacija psihologa i verskih zajednica".

Izvor: Vestionline
 
Natrag
Top