Navodno p. odnos Eve i Zmije, djevojaka i demona.

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Vladari kao pomazani od Boga i silni u razumu i mudrosti nisu bili divovi jer Bog nije divove pomazao.
Bog je postavljao vladare i učio narod preko proroka-pomazanika zašto bi onda doveo potop?

Pa ne piše ni da su pagani bili ni Adam i eva pa kako onda imamo 3 populacije i Golijata i divove Hanance?

Svaka od ovih hipoteza ima deo istine pa hajdemo da izvršimo eliminaciju onog što sigurno ne može biti a da ono što mislimo da je pokušamo potvrditi i urušiti pa šta ostane neka stoji.

Samo jedna hipoteza ima istinu. A ti baš nećeš tu da zastupaš. Jer te mržnja prema EGW zasljepuje pa čš prihvatiti svaku laž samo neka je suprotna onome što je ona tvrdila i advent.

Takve sluge ne uzimaju kćeri da bi im one rađale silne ljude od starina na glasu jer bi oni onda nasledili vlast svojih očeva, a mi vidimo da nije baš tako bilo.

A šta je uradio Solomon pa zgrijšio? Šta je uradio David?

Jasna je razlika u oslovljavanju na podelu SINOVI BOŽJI i KĆERI ČOVEČIJE što nije ista vrsta zato se i naglašava razlika.

Pa i nije. Cijela Biblija dijli ljude na pobožne i pagane.

2.Sitovi potomci-
To je obećana loza kroz koju Bog želi da dovede pravdu i da se kroz nju pojavi Otkupitelj.
I da li je iko od tih potomaka (a lako ih je pratiti po Pismu) imao sina diva? Ne, nije.
Oni jesu verni Bogu ali su nekad i sagrešili...nisu baš bili bez mane ali su bili izabrani.
Da li su oni nekad zajedno stali pred Gospoda a sa njima i satana? Nisu.
Sitovi potomci nisu oni sinovi gore opisani.

I sačuvao je preko Noja i njgovih.

Da li su Adam i Eva imali sinove crnce, žute i dr.?

Nisu ni oni imali. Kako nisu Adam i eva i Mojsije itd. Sa kim je razg. Mojsije ako nije sa Bogom i stao pred njim.

Pa ti sinovi nisu ni stupali u odnos sa ljudima.

1.Pali anđeli-
Pre pada i pobune kako su se zvali ti anđeli koji klikovahu tada Bogu?
Ko je bio Heruvim zaklanjač lica Božjeg...ko su bili silni anđeli...kako se zovu oni što su vojska nebeska i imaju tela koja ne umiru?
SINOVI BOŽJI.

Nikakav dokaz za tvoju tvrdnju. I Nimrod je bio silan pa nije demon.

Tada Otac kaže DOSTA! i pravi rez u genetici zaustavljajući izrođenu tvar i šale potop i zatire SVAKO TELO.

Pravi rez ne zbog genetike nego zbog zla. Nije ih kaznio jer su bili fizičke nakaze nego duhovne.

Zašto svako telo i ptice i životinje i sve ljude???

Zato što se sv iskvarilo? Opet nikakav dokaz za tvoju tvrdnju. Nakon potopa dolazi do gentskog kvarenja ljudi.

Sinovi Božji su bili opadači svoje BRAĆE SINOVA BOŽJIH i ljudi.
Oni su kao i njihova braća koja su bila poslušna mogli da se jave u telu i da vrše reprodukciju što poslušni anđeli nisu činili.

Solomon mudri "Lud svašta vjeruje..."

Oni su bili veoma lukavi i znali su mnoge tajne koje čovek nije znao.

To nije dokaz da su mogli imati odnose i imati potomke. Baš zato što su mudri i moćni njima to nije ni potrebno niti to mogu. I sada djeluju u ljude kvare ali ne polnim odnosom.

Dali su čoveku struju i zračenja. Naučili ih pretapanju metala i elektrolizi. Naučili ih umetnosti i mentalno putovanju. Materijalizaciji i dematerijalizaciji. Potiranju sila zemljine teže i gravitacije i upotrebu kosmičke sile. Napravili su im lasere i ,,čarobne štapove,, kojima su oslobađali predmet sila teže itd.
Naučili su ih o sili zračenja i kontrolisanju energije razbijenog-razloženog atoma koja je ogromna. itd. itd.

I kako to dokazuje da su imali poln odnose sa ženama?

Od potopa oni nemogu da imaju tela već su duhovi i zatvorena su im tela u Tartarusu (jer ne umiru) a duh im šeta i traži kroz koga da čini svoju volju.

Ni sam ne znaš šta si napisao. ovo je gore nego što sam mislio.

Ta tela će biti oslobođena kao što čitamo u Otkrivenju da ude ljudima koji nemaju pečata Božjeg na čelu 150 dana i tad će ih satana moći osloboditi jer mu se tad daje vlast nad njegovim sledbenicima da ih izvede od dole.
Oni su stajali nekad pred Bogom a od potopa je njima telo zarobljeno i ne mogu više da čine one stvari.
Produkti njihovog delovanja na zemlji pre potopa su uništeni jedino je genetski zapis prenet i njihov duh pomaže njihovim sledbenicima da doznaju ponovo za razne stvari tako da se slika ponavlja u materijalnom svetu po ,,nauci,, za ubijanje ljudi i ponovno kloniranje ali tu će ubrzo stati i opet će neko reći DOSTA!

Svašta, žalosno.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
1.Ako su ti sinovi Božji bili pravedni reci mi zašto su sa satanom zajedno?

2.Drugo,reci mi gde je bio sabor sinova Božjih i satane sa Bogom na zemlji ili na nebu?

3.Očigledno na nebu jer mu rekoše kako su obilazili zemlju i ovde ide pitanje otkud Sitovom potomstvu krila?

4.Sledeće pitanje glasi pošto su sinovi Božji pravedni kako su smeli uzimati kćeri čovečije kako im se htelo?

5.Onda ide pitanje kako Bog reče da će zbog ukrštanja sinova Božjih i kćeri ljudskih poslati zatiranje vodom kad je rekao plodite se i množite se ljudskoj vrstia sad mu to smeta?

6.I pitanje ide dalje,reci mi koju biljku su jeli neki od zemljana pa odjednom izrastoše desetine puta veći od ostale ljudske vrste to bi Jelena sigurno znala odgovoriti rekavši kako je dinosaurus zaskočio Evu a šta ti kažeš?

7.I zadnje pitanje u ovom setu je otkud u ljudskom genomu 48 procenata mutanata?

Ti zaista neznaš da različita boja iste vrste ne menja vrstu već karakteristike u ukrštanju.Ako je jedna ruža žuta a druga crvena to nisu dve različite vrste već ista tako i sa čovekom ako je jedan žut drugi beo a treći crn nisu tri različite vrste.
ISTA JE VRSTA samo karakteristine različite Trile.
Prošli put si preskočio odgovore na pitanja iznad pa ti ih sad ponavljam jer su ti veoma draga.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
1.Ako su ti sinovi Božji bili pravedni reci mi zašto su sa satanom zajedno?

Hajdemo do Jova 1. 6
,,A jedan dan dođoše sinovi Božji da stanu pred Gospodom, a među njih dođe i Sotona.,,

Gde se javljaju sinovi Božji i Sotona...pred Bogom. Razlog?
Jov 2. 1
,,Opet jednog dana dođoše sinovi Božji da stanu pred gospodom, a dođe i Sotona među njih da stane pred Gospoda.,,

38. 7
,,Kad pjevahu zajedno zvijezde jutrnje i svi sinovi Božji klikovahu.,,

Psalam 29. 1
,,Dajte Gospodu, sinovi Božji, dajte gospodu slavu i čast.,,

Već sam ti objasnio. Ovi stihovi nemaju veze sa onim. Anđeli su kao i dmoni sinovi Božji stvaranjem (i ljudi) miješaš babe i žabe. Hoćš da dokazivanjem da su dmoni sinovi BOžji stvaranjem da dokažeš polni odnos sa ljudima.

2.Drugo,reci mi gde je bio sabor sinova Božjih i satane sa Bogom na zemlji ili na nebu?

A ti meni reci kako to dokazuje polni odnos dmona i ljudi?

3.Očigledno na nebu jer mu rekoše kako su obilazili zemlju i ovde ide pitanje otkud Sitovom potomstvu krila?

Opet nije dokaz tvoje tvrdnje. Pa obilaze demoni i sada Zemlju. Pa to nije dokaz da su imali odnos polni.

4.Sledeće pitanje glasi pošto su sinovi Božji pravedni kako su smeli uzimati kćeri čovečije kako im se htelo?

To pitaj i Solomona i Jevreje kod Jordana. Pa nije Bog stvorio automate nego ljude sa slobodnom voljom.

Naravno ne možeš da oboriš ono što sam dao jer je to oborilo tvoju nauku.

5.Onda ide pitanje kako Bog reče da će zbog ukrštanja sinova Božjih i kćeri ljudskih poslati zatiranje vodom kad je rekao plodite se i množite se ljudskoj vrstia sad mu to smeta?

Pa nije ih zatro zbog uzroka nego zbog posljedica, a nigdje ne stoji genetsko kvarenje, nego duhovno.

Pa jest naložio da se množe, ali je i naložio da se pobožni međusobno uzimaju, a ne sa paganima.

E kako shvataš Bibliju pa to je užas.

6.I pitanje ide dalje,reci mi koju biljku su jeli neki od zemljana pa odjednom izrastoše desetine puta veći od ostale ljudske vrste


To pitaj Golijata ako ga budeš sreo. I odakle ti divovi u Hananu ako je Bog zatro gene divova u potopu.

7.I zadnje pitanje u ovom setu je otkud u ljudskom genomu 48 procenata mutanata?


Pa mutanti mogu nastati i zračenjem. genetsko kvarenj ljudi je nastalo nakon Potopa, zato je Bog od Mojsija zabranio uzimanje bliskih srodnika. Kain je oženio sestru i Avram rodicu i nije bio grijeh. Genestko kvarenje nema veze sa uzimanjem pobožnih ljudi i pagana, nego je posljedica duhovnog grijeha koji je nastao kasnije kvarenjem. Jer su ljudi i u tom kvarenju dugo živjeli. nakon Potopa su anstali drugačiji uslovi i zato sada živimo 70-80-90 gdoina a prije 700-800-900.

Ti zaista neznaš da različita boja iste vrste ne menja vrstu već karakteristike u ukrštanju

Pa nisu ni divovi druga vrsta ljudi? Jel Golijat bio druge vrste ili Hananci?

Ako je jedna ruža žuta a druga crvena to nisu dve različite vrste već ista tako i sa čovekom ako je jedan žut drugi beo a treći crn nisu tri različite vrste.

Pa ni za divove se ne kaže da su druga vrtsa ljudi. Nazvani su ljudima. isto ljudi kao i mi. dakle nisu druge vrste.

I gdje sam ja rekao da crnci jesu druge vrste?

ISTA JE VRSTA samo karakteristine različite Trile.

Isto tako i za divove i on koji nisu.

Prošli put si preskočio odgovore na pitanja iznad pa ti ih sad ponavljam jer su ti veoma draga.

e dao sam odg.

Al bitno je tebi da si EGW nazvao vješticom, a sada pohvali Rasela jer zastupaš njegovu nauku.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Citam sta pisete, pa Tripo ti nisi odgovorio na njegovo pitanje:

-Ako su "pobozni ljudi" uzimali "paganke" za zene, da li su onda oni pravedni ljudi?

I GDE JE TRIPO TO MNOSTVO POBOZNIH(PRAVEDNIH) LJUDI, ZASTO NISU SACUVANI OD POTOPA NEGO SAMO NOJE???
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ako su "pobozni ljudi" uzimali "paganke" za zene, da li su onda oni pravedni ljudi?

Pa oni su poznavali Boga, pa svi su grešni. Što bi to bio dokaz da su bili demoni? Ovo je totalna besmislica. Kakva glupost. Pa sinovi Božji su i pravdni i oni koji su znali za pravog Boga. Ko da se to Jevrejima nije dešavalo kasnije.

te krkanske fore tipa ako ja kažem bili su pravedni ti onda kažeš nisu. Pa što se onda Zemlja iskvarila. AKO KAŽEM NISU bili pravedni onda ćeš reći pa što sam ja rekao da su sinovi Božji pravedni.

Mani te fore tinejdžera.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Citam sta pisete, pa Tripo ti nisi odgovorio na njegovo pitanje:

Zato što sam svoje dokazao.

-Ako su "pobozni ljudi" uzimali "paganke" za zene, da li su onda oni pravedni ljudi?

Kažem da sam svoje dokazao. Zato piše da se Zemlja iskvarila.

I GDE JE TRIPO TO MNOSTVO POBOZNIH(PRAVEDNIH) LJUDI, ZASTO NISU SACUVANI OD POTOPA NEGO SAMO NOJE???

Nestalo je vremenom.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pronadjen Div, bice visoko oko 4 metara imalo je 6 prstiju, crvenu kosu, bilo je kanibal zivelo u pecini a najzanimljivije je da je imao koplje i stit..

Mestani su ga tretirali kao boga, sve dok ga vojska nije ubila..

Svedoci, dokumentovan dogadjaj?
Prosudite sami...

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Biblija govori o dugovečnosti prvih ljudi, ali ne govori o njihovoj visini, osim o nekom plemenu divova.
Ako biblija pominje divove, onda ih je sigurno bilo.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Biblija govori o dugovečnosti prvih ljudi, ali ne govori o njihovoj visini, osim o nekom plemenu divova.
Ako biblija pominje divove, onda ih je sigurno bilo.

Nisam siguran u ovu pricu, ali cini se da nije izmisljena. I knjiga Enohova govori o tome da su divovi bili kanibali, a to da su imali 6 prstiju je opste poznato. Cini se da ovi detalji ukazuju da prica nije izmisljena..

Sve jedno, zar nisi primetio da se divovi spominju tek kasnije u biblijskom izvestaju kao "abnormalnost", sto znaci da ljudi nisu stvoreni kao takvi..

Kad bi Adam bio divovskog rasta kao i ovi, onda bi se devijacijom smatralo "smanjivanje ljudi", pa bi pisalo u tekstu: "one im radjahu sinove, a to behu SITNI LJUDI"..

Ali ne pise tako, vec se abnormalnoscu i devijacijom smatrao "divovski rast".

Zato ja smatram da ljudi nisu stvoreni takvim, i da se ovde radi o genetskoj manipulaciji tj. hibridima ljudi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne znam, i ne bih se bavio tom temom na osnovu kalkulacija.

Ono što biblija kaže da "TO BEHU SILNI LJUDI OD STARINE" i da su potomci "SINOVA BOŽJIH" što znači "ni demona, ni grešnika"

Dakle, to su potomci vernih ljudi i žena koji su ostali verni Bogu, što znači - iz lože Adamovog sina Sita.

Drugi su iz otpale Lože Kaina.
 
Natrag
Top