Navi X - XBMC Addon

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
NAVI - X

Jedan od svakako najkvalitetnijih alata u XBMC je Navi - X.Pomocu ovog addona mozete gledati gotovo sve filmove sa interneta pa i ove najnovije iz 2013 godine sa raznoraznih sajtova.U pitanju su streemovi i ima na desetine hiljada filmova u rezolucijama gotovo svim pocev od blurey do cam verzija...On se sastoji takodje iz vise delova te mozete recimo u delu Search pretrazivati Filmove i gledati sa desetak najpoznatija video online sajta....Zatim recimo deo Most viwed 24 hors nam pruza na vise desetine hiljada stremova za Filmove,SERIJE,Razne druge emisije i Internet TV kanale. O nacinu instaliranja ovog alata vec sam objasnio i to u delu Fusion Instalacija.

Startujte program i kliknite misem na Programs ....broj 1

OTsDH.png


U novom prozoru medju addonima pronadjite Navi - X i kliknite misem na njega......broj 2

roZ8cPDSAb.png


Otvorice vam se zatim Navi - X home stranica koja se sastoji iz 5 celina i to Xtreme Portal,Browse History,My Favorites,My XBMC,Updates....

W4MxH3Z6c.png


NAVI -X HOME PORTAL

Ovo je svakako najbolji deo ovog alata i on se takodje sastoji iz vise celina.

W4MxH3Z6c.png


Deo My Playlists je deo koji se koristi iskljucivo ako vi zelite kreirati vasu listu sa linkovima-streemovima i omoguciti drugim korisnicima da preko Navi programa gledaju ono sto ste zapravo i postavili u vasu listu.Lista se kreira u plx formatu i to kreiranje i omogucavanje daljeg serovanje se obavlja preko navi foruma i kontakta sa onima koji vam to trebaju i omoguciti.Dakle deo koji se samo u tim slucajevima koristi i nije vredan posebne paznje.

Drugi deo je Search pomocu koga mozete obaviti pretragu za zeljeni pojam (Muziku,Film,TV Kanal,Seriju.....).Pretragu mozete obaviti u ovom alatu na 7 dosta kvalitetne lokacije sa jako velikim bazama.Pretragu pored toga sto cete moci da obavite u okviru samog Navi alata (Muzika,Film,Serija,TV Kanali......) imate jos i na raspolaganju Youtube (Video klipovi,Filmovi....) ,zatim jedan od najpoznatijih video online servera Dailymotion,te Gogle Video servera,Icefilm sajta koji sadrzi bazu od oko 77 000 filmova u raznim formatima i zanrovima ,Takodje stoji vam na raspolaganju pretraga u Vimeo (video sadrzaj sa velikom bazom ) i na kraju Grooveshark koji je usko specijalizovan za muziku.Posle pretrage posto dobijete rezultat mozete odgledati ili odslusati zeljeno posto i sam XBMC sadrzi sve addone za pomenute servere na kojima obavljate pretragu....Postupak pretrage je jednostavan Kliknucete misem na ime servera na kom zelite obaviti pretragu....broj 1

WkJ2m6.png


Zatim u novom prozoru kliknite misem na New Search.....broj 2

9NOcx.png


Pojavice vam se zatim novi prozor gde cete upisati ime pojma koji pretrazujete .....broj 3 i kliknuti misem na dugme Done.....broj 4

l3KZ8.png


Kroz par trenutaka pojavice vam se svi rezultati vase pretrage te po sto vidite zeljeno kliknite misem na njega.....broj 5

cEHgWC1s.png


Posto sacekate ocitavanje startovace se ono sto zapravo trazili (film,muzika,video,Tv kanali.....)

ChcKN.png



Navi X Networks je takodje izuzetno kvalitetan alat gde takodje mozete vrsiti pretragu na raznoraznim sajtovima i gledati ili slusati zeljeno a takodje i direktno pristupiti mnogim serverima i koristiti njihov materijal koji je tamo postavljen.Alat se takodje sastoji iz puno celina.......

qrPd.png


Pored pretrage u ovom alatu koja obuhvata trazenje serija i filmova,titlova,video trazenja imate i trazenje duplih url ,zatim srtingova,url,medija sajta imate recimo deo TV Show u kome mozete pristupiti raznim kvalitetnim sajtovima poput recimo Youtube,Justin Tv....i gledati sa njih ono sta zelite u vas XBMC....

3KI72d6rY.png


Takodje mozete u ovom delu pretrazivati Igrice sa raznih sajtova za te svrhe ili recimo u delu Sport gledati razne video klipove sa poznatih sportskih sajtova,NBA,NFL,ESPN.......

OWSuU1.png


Network deo takodje sadrzi i deo Movies gde mozete gledati filmove i serije sa najboljih video online sajtova poput recimo Stagevu i jos nekih ili gledati iz ogromne baze filmova i serija koje imaju ICefilm,Free Project...

zsiw7b9.png


Network deo Music sadrzi ogromnu bazu muzickih fajlova kao i radio stanica koje mozete slusati direktno u vasem XBMC.

yNEYbR.png


Naprimer Shoutcast sadrzi muziku gotovo svih zanrova sa radio stanica pocev od 30 godina proslog veka pa nadalje kao i par hiljada radio stanica.......

fCGVj.png


Postoji naravno i inpozantni spisak od Top 500 radio stanica kojima mozete pristupiti klikom misa na zeljenu naravno
zYmvWK.png

U delu Apps izdvojio bi XBMC kolekciju adona i repositorija koje mozete downloadovati i instalirati u vas XBMC....

rKTZiDcY2.png


Posto odaberete klikom misa XBMC Addone otvorice vam se novi prozor sa puno addona i skripta

qBmtZ.png


jednostavnim klikom na zeljenu takodje otvara se novi prozor gde cete biti upitani dali zelite da instalirate skriptu a vi cete naravno odgovoriti potvrdno na Yes...

nsAcRu.png


Site Scrapers sadrzi pretragu i reprodukovanje zeljene muzike i videa kao i TV kanala sa pedesetak poznata svetska sajta i svakako je ogromna kolekcija u pitanju...

1F3bRlS.png


User List je jedan od najboljih delova ovog maestralnog alata.U njemu se nalaze sve liste sa desetinama i desetinama hiljada strimova za filmove,muziku,serije,tv kanale,koncerte....Dakle to je kompletna baza onoga sto su clanovi ,nekih 5000 postavili sa oko 80000 raznoraznih fajlova.Posto otvorite prozor mocicete da birate dali hocete pristupiti listama po imenima i abecednom redu ili po abecednom redu clanova koji su iste i postavili.

7ewnGsvpL.png


Ovo predlazem da obavezno obidjete i to liste po imenima onoga sto je postavljeno.

CG5cI6M1q.png


Posto otvorite listu videcete sta ona sadrzi sve i klikom misa pristupate sadrzaju (film,pesma,serija,tv kanal.....)

1wmxG.png


U Home prozoru sledece cetri celine su slicnog sadrzaja i svakako najomiljenije i najkorisnije za sve korisnike Navi-x.Te seline su Most Viawed 24 hors (najsvezija i najbolje) zatrim Most viawed 7 deys ,Most viawed recently Upload,Latest media entres..a grubo prevedeno je uploadovano od korisnika u zadnjih 24 sata,zadnjih 7 dana skorije uploadovano i ranije uploadovano...Vi naravno obilazite listu od 24 sata jer je velika verovatnoca da su svi linkovi i streemovi ka zeljenim materijalima validni.Dakle kada pristupite ovom delu otvara se velika baza materijala koje su korisnici postavljali (ima svega i svacega od filmova,muzike,serija,tv kanala ...sa svih strana sveta).....

8la0in.png


Posto klikom misa udjete u zeljeni folder startujete sa reprodukcijom vas sadrzaj jednostavnim klikom misa....Ovo je svakako nesto izvanredno..

dF9zE3DtPf.png


Deo Help sluzi da jednostavno jednim klikom misa mozete updejtovati novu verziju Navi X addona.....


U Home prozoru imate opciju Browse History u kojoj mozete videti sve sto pretrazili ,odgledali i u prncipu istorja vasih radnji koje preduzimali u Navi x.Takodje deo My Hbmc vam nudi foldere za muziku,filmove gde klikom misa preusmeravate se u XBMC program ,to jest pristupate addonima za celinu koju zelite .......

GcsQiyXw.png


Takodje imate i Help celinu gdemozete updejtovati najbnoviju navi verziju kada ona bude objavljena a u tom folderu imate i par ranijih verzija.....Klikom misa naravno instalirate ovu skriptu i zapocece upload.....

c5g1mTG.png


Navi X je izvanredan i veoma obiman alat a ovo je bilo nesto ukratko o njemu u osnovnim crtama....
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
NAVI X FAVORIT LISTA - KREIRANJE I KORISCENJE

Navi X ima toliko obiman sadrzaj da je gotovo nemoguce cesto ga obilaziti.Toliko ima foldera sa raznoraznim sadrzajima,strimovima,filmovima da je potrebno par nedelja pregledati a naravno svakodnevno pristize i nov sadrzaj.Zato je idealno da kreirate vasu Favorit listu i da jednom na brzinu preletite sadrzaj lista sto korisnici su postavili i ono sto zelite naravno postavite u favorit i kasnije tom materijali pristupite za par sekundi.

Potrebno je prvo kreirati vasu novu Favorit Listu.U navi home prozoru kliknite na My Favorites....broj 1

co1jpu.png


Zatim u novom prozoru ugledacete folder Navi X- Home....broj 2

HeJyzIMW.png


Kliknite levim klikom misa na folder Navi X Home a zatim u padajucem meniju kliknite takodje misem na Create New Favorite List....broj 3

YtLHDa.png


Zatim u novom prozoru dajte ime vase favorit liste.....broj 4 i kliknite misem na dugme Done...broj 5

MTvlB8RNi7.png


Sada ste uspesno kreirali vasu Navi favorit listu.....

TgRFBH9W.png


Nacin postavljanja materijala u vasu favorit listu je sledeci.Posto nasli zeljeni materijal koji vam se prisvidjao (fajl ili folder) obelezite ga misem....broj 1

fn6Hdwzi7.png


Zatim desni klik misa na njega te u padajucem meniju kliknite na opciju Add Selected Item to favorites.....broj 2


UwIp2eOgE.png


U novom prozoru dajte ime materijalu koji saljete u Favorite....broj 3 i kliknite misem na dugme done...Broj 4

5GjTf.png


Zatim klikom misa odaberite vasu kreiranu favorit listu....broj 5

OMbU3S.png


Sada ste uspesnoposlali zeljeni materijal u vasu favorit listu sto mozete i proveriti.Kliknite misem u Navi Home stranicu na My Favorites.....broj 1

co1jpu.png


Zatim klikom misa otvorite vasu favorit listu....broj 2

oIdApYH.png


Videcete ako je sve uredu vas materijal u njoj....

Hxu97.png


POsto sam poslao folder u favorite uvericu se dali je sadrzaj u njemu......

Mkx0ZP.png


Uspesno sam poslao zeljeno u Navi Favorit Listu.....


Jos da napomenem da u Home Navi stranici imate pomocni meni sa leve strane i startujete ga klikom misa na strelicu sa opcijama koje vam mogu koristiti pa i precicu za Favorit listu....

3gU8yN.png
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
ADULT SADRZAJ U NAVI-X

Verovatno ste primetili da u Navi X nema uopste Adult sadrzaja.Na desetine hiljata filmova,TV kanala a nijedan adult.Naravno ima i adulta ali je on obicnim korisnicima nevidljiv.Kako doci do toga da mozete videti adult tv kanale,filmove..Potrebno je prvo se registrovati na navi X forum

Kod:
http://www.navixtreme.com/

Posto se registrujete (naravno registracija je besplatna) i potvrdite registraciju sa vaseg maila koji ostavili prilikom registracije potrebno je zatim se logovati na navi forum....broj 1

az8OS.png


Sada je potrebno da sidjete na samo dno glavne stranice i kliknete misem na Preferences...broj 2

Zk9uR.png


Zatim u novom prozoru posto se otvori cekirajte opciju Display content Lagged as adult for the above IP adres.....broj 3 a zatim kliknite misem na dugme Save Prefs..broj 4.Takodje videcete dole varjantu gde pise da ako imate promenjivu ip adresu da otvorite u XMBC folder Navi i u njemu favorites,plh fajl i dodate na samom dnu tekst koji su dali a zatim i usnimite taj fajl.....broj 5 (ovo je da nebi stalno sinhronizovali vasu ip adresu sa njihovim sajtom )

fpbleErdP.png


Sledeci put kada se logujete kliknucete misem na dugme Sinc IP..broj 6

g8dYMBi.png


Potrebno je jos samo da se logujete u vas Navi X alat u okviru XBMC i to posto u samom Navi Home prozoru sa leve strane otvorite pomocni meni i izaberete opciju Login a zatim upisete Username i pasword koji je isti kao i na Navi Forumu.....



3gU8yN.png


Sada cete imati i Adult u materijalima koje postavljaju razni korisnici.....


CG5cI6M1q.png
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
DOWNLOAD FILMOVA,MUZIKE,SERIJA...... IZ NAVI X

Ovaj odlican alat u okviru XBMC ima funkciju downloada gotovo svih fajlova iz kontejnera koje mozete naci u njemu.S obzirom da u ovom alatu ima na desetine hiljada filmova,muzike u izobilju,koncerata,serija download bez ikakvih ogranicenja je svakako dobrodosao i sam proces downloada je jako jednostavan.Posto startovali Navi otvorice se njegov Home prozor a zatim kliknite misem na Navi extreme Portal.....broj 1

pgYbByA.png


Sada je potrebno prvo pronaci sta zapravo zelimo downloadovati pa recimo izaberite Most viewed 24 hors jer su tu zdravi uglavnom linkovi i streemovi....broj 2

I5z1q.png


Pojavice vam se puno medija fajlova sa raznoraznim materijalom u njima.Meni se recimo prisvidjao folder sa Top 150 IMDB filma i otvorite ga klikom misa....broj 3

0NUPOGyYq.png


Sada je potrebno stati na fajl koji zelite downloadovati ...

5zayYJt0.png


Kliknuti zatim desnim klikom misa (u mom slucaju je u pitanju film 12 angry men).Posto kliknuli desnim klikom misa pojavice vam se movi prozor gde cete kliknuti misem na opciju Download....broj 3

7sohSAI6.png


U novom prozoru takodje kliknite misem na opciju Download....broj 4

D8zH5xRY.png


Posto vam se pojavi velicina vaseg fajla koji zelite downloadovati kao i lokacija u racunaru gde ce se downloadovati vas fajl kliknite misem na dugme Ok......broj 5

LJ00F7H.png


U novootvorenom prozoru preostaje jos da kliknete misem na dugme Yes.....broj 6

J9TAOVsEj.png


Zapocece download i brzina downloada zavisi od servera do servera kao i preopterecenja.Negde se downloaduje punom brzinom a negde ide malo sporije ali ne mari jer su u pitanju uglavnom fajlovi bar kod filmova flv formata koji su izuzetno male velicine i downloaduje se uglavnom sa servera za online gledanje filmova bar kada su oni u pitanju.....Takodje u meniju sa leve strane mozete u delu download videti i proces koji je u toku downloadovanja...

ExA8o2DQ.png


YreLH3f.png


Naravno po zavrsenom downloadufajl koji downloadovali (u mom slucaju film ) imacete u racunaru......

JQVfH.png
 
Član
Učlanjen(a)
26.03.2010
Poruka
44
Jel ima neko problem sa NAVI-X?
Ne radi mi dobro u zadnjih 10-ak dana...
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
13.05.2012
Poruka
7.938
Provjerio , ne radi ni kod mene, neko vrijeme ga nisam koristio pa ne znam od kada. Ucitava al se nista ne desava - Please wait...
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.680
Moram na ovaj da se zahvalim Thomas Muller-u,NightRider-u,Povernje-0,Bokiju a naravno i ostalima,na ovakvo detaljno opisanom radu sa genijalnim plejerom,sad se kunem u njega,a verujte da sam mislio da je neko S...e žešće......reko plejer ko plejer,a kad video kako jedan od bllizanaca (imaju 13 ipo godina) gleda neki fudbal iz Brazila ili već odakle,krenuh i ja stidljivo....trenutno sam na šestoj strani udzbenika (mislim na temu),bliži mi se pedeseta,pa malo sporije kapiram...ali kad ga odradim,po vašim uputstvima,vala radi ko sat,sad sam u subotu recimo gledao multiprenos bundes lige,jutros sam gledao recimo F1,trening,na nekom star3,japanska televizija (oprostite ako grešim ime)...a ujedno sam na sport klubu gledao MOTO GP........inače u sobi imam dva TV-a (naravno i kompa) i lap-top,milina.......što se live tv-a tiče...ništa i ne pokušavam,jer sam jednom nešto zabrljao,zvali me iz telekoma,i hteli da mi isključe net,to jest IPTV (zašto,nisam skapirao)......čačkaću kad mi dođe jedan drugar,ionako ima dosta na onom NAVI.......sad ću da krenem da učim i da vadim stimove......pa vala,ima da gledam svašta,

Verovali ili ne,do sad sam pratio samo internet "prenose" preko tri sajta,Sport-lemon,VIP.TV......i sopcast,naravno;nisam imao blage veze da ih ONOLIKO ima,mislim na internet TV deo;videću i SerbianForum EPG kako funkcioniše,ako treba nešto,će vas pitam,za to određeno mesto.......ali volim kad sam "čačkam",i iščačkam sam,vrištim ko malo dete kad nešto odradim,kaže mi supruga da sam gori od dece, a imam između ostalih bliznakinje od dve ipo godine,pa se zajedno dernjačimo kad nađemo,recimo neki "kanal" za crtani film.....aj ljudi vozdra svima.......nastavljam dalje da učim i naravno





ČOVEK SE UČI DOK JE ŽIV!!!!!!!!



svima hvala od srca......



 
Član
Učlanjen(a)
24.12.2011
Poruka
261
Kada pustim neki film inace izabran u navi-x programu nece da mi nadje nijedan titl za film ni na jednom sajtu(titlovi,.....).Primetio sam da kad pustim film nije ceo njegov naziv nego tipa gksjhjurggg5555,razumete nije naziv filma tipa Tesna koza.GDE GRESIM
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Kada pustim neki film inace izabran u navi-x programu nece da mi nadje nijedan titl za film ni na jednom sajtu(titlovi,.....).Primetio sam da kad pustim film nije ceo njegov naziv nego tipa gksjhjurggg5555,razumete nije naziv filma tipa Tesna koza.GDE GRESIM

Negresis nigde........titl vuce po imenu filma,a posto sam fajl filma nije ok onda nema ni titla.....

Izbegavaj iz tog razloga Navi X za gledanje filmova,vec koristi neki od vrhunskih addona poput Icefilms,1.Channel,What Furk.....gde tih problema sa prevodom neces imati....
 
Natrag
Top