Učlanjen(a)
27.10.2013
Poruka
2
Kad ostris iz ruke gledaj naspram svetla gde ti vuce vrh burgije i moras dali su rezne ivice burgije iste duzine ako nisu vuciceti u konus dabi naostrio burgiju trebati dosta prakse pozdrav.
 
Učlanjen(a)
17.12.2013
Poruka
4
Razumeo sam ovo da napadni ugao mora biti visi od ledjnog , a jasno mi je i zasto . Zanima me kako da zadrzim taj odnos prilikom ostrenja iz ruke ? Da li su burgije za drvo i metal od istog materijala ( hss) i da li ivericu mogu da busim sa ovom prvom a da je preterano brzo ne istupim?
Ivericu mozes da busis bilo kojom burgijom predvidjenom za busenje metala, nema potrebe da kupujes burgije sa nanesenim titanijum nitritom, poznajes ih po zlatno zutoj boji.
ako hoces da busis metal prvenstveno celik, bilo malo lgirani ili nelegirani najbolje su burgije proizvedene u trebinjskoj tvornici alata. Ima ih da se kupe, ali treba biti oprezan jer ce svaki prodavac tvrditi da prodaje bas trebinjske burgije.
Ako je burgija koju kupujes brunirana-crne boje velika je nsa da je trebinjka. Sve one koje su srebrno sive boje nisu trebinjke i najcesce su sumnjivg kvaliteta, ma koliko prodavci tvrdili da su iz Nemacke
 
Natrag
Top