Najveca prevara - izbacivanje jehove iz biblije

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
U otkrivenju 14:2,3 ti bacas akcenat na one pred kojima se peva (cetiri bica i pred staresinama),a POENTA je da tu "Pesmu" zna samo 144.000 otkupljenih sa zemlje.
Da je taj akcenat obrnut,ja bi ti poverovao,a ovako bi isao I protiv svog razuma i protiv Biblije.
Sta mislis da li su tu pesmu mogli jos neki da nauce i koji???
Kad se govori o dve grupe ,nadam se da mislimo o dve grupe ljudi sa zemlje,a ne kao sto ti u jednu grupu ubrajas "4 zivotinje" i neodredjen broj staresina??? Zaboravljas da na nebu postoje andjeli koje ne treba mesati sa ljudima jer bi to bilo kao sabiranje baba i zaba...
Ali pisimo o ovome u temi o 144.000 koju sam postavio.

Ti si zaboravio sta si tvrdio, a sad si se zbunio, pa ne znas ni sta sam ja rekao?

Ti si meni naveo tekst o 24 staresine tvrdeci da su oni 144 000, zar ne?

I ja ti lepo dokazujem da su 24 staresine prikazani odvojeno od 144 000, sta ti tu nije jasno?

To kaze otkrivenje.

"Певали су као нову песму пред престолом и пред четири бића и пред старешинама. И нико није могао да научи ту песму осим оних сто четрдесет и четири хиљаде"

Dakle grupa 144 000 je prikazana odvojeno od 24 staresine.

Nije bitno ko su staresine, jer oni nisu deo 144 000!

Znaci ti ne mozes davati tekst u kojima se spominje 24 staresine, i tvrditi da su to 144 000.

Ovih 144 000 su jevreji po tekstu, jer se kaze da dolaze od 12 plemena izraelskih, i to je u skladu sa onim sto sam ti ja prethodno pisao da se "malo stado" u NZ uvek oznacava kao "Jevreji" (to NZ kaze, cak si se i slozio samnom). To su dakle Jevreji koji su prihvatili Hrista, i nazivaju se "malo stado" jer je "malo prirodnih Jevreja prihvatilo mesiju"!

Nasuprot tome stoji "veliko mnostvo" a to su "druge ovce" odnosno mnogobosci , i oni dolaze "iz svakog plemena, nacije i jezika" , to su "mnogobosci", cije je sakupljanje pocelo jos u 1. veku.
Jasno je da su oni odeljeni od 144 000.

Sto je jos vaznije, ja imam biblijske dokaze, da obe grupe i jedna i druga imaju ''nebesku nadu". Za avrama se npr. kaze da ce biti na nebu, kao sto i Otkrivenje kaze da su obe grupe na nebu.

Ti ako si posten i ako sagledas posteno sve tekstove sto sam dao , mozes se samo sloziti a nikako negirati..

Mislim da si to vec uvideo iz tekstova koje sam dao. Sam si izjavio da vasa organizacija nije nepogresiva, i da postoji mogucnost da su pogresno razumeli. A ja tvrdim da jesu.

Da ti odmah kazem, oni ce ovo morati menjati, jer je odrzavanje dogme o 1914. neodrzivo s obzirom na vreme..

Zato bi trebalo da obratis posebnu paznju na ovu temu, i ono sto ti govorim..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ti si zaboravio sta si tvrdio, a sad si se zbunio, pa ne znas ni sta sam ja rekao?

Ti si meni naveo tekst o 24 staresine tvrdeci da su oni 144 000, zar ne?

I ja ti lepo dokazujem da su 24 staresine prikazani odvojeno od 144 000, sta ti tu nije jasno?

To kaze otkrivenje.

"Певали су као нову песму пред престолом и пред четири бића и пред старешинама. И нико није могао да научи ту песму осим оних сто четрдесет и четири хиљаде"

Dakle grupa 144 000 je prikazana odvojeno od 24 staresine.

Nije bitno ko su staresine, jer oni nisu deo 144 000!

Znaci ti ne mozes davati tekst u kojima se spominje 24 staresine, i tvrditi da su to 144 000.

Ovih 144 000 su jevreji po tekstu, jer se kaze da dolaze od 12 plemena izraelskih, i to je u skladu sa onim sto sam ti ja prethodno pisao da se "malo stado" u NZ uvek oznacava kao "Jevreji" (to NZ kaze, cak si se i slozio samnom). To su dakle Jevreji koji su prihvatili Hrista, i nazivaju se "malo stado" jer je "malo prirodnih Jevreja prihvatilo mesiju"!

Nasuprot tome stoji "veliko mnostvo" a to su "druge ovce" odnosno mnogobosci , i oni dolaze "iz svakog plemena, nacije i jezika" , to su "mnogobosci", cije je sakupljanje pocelo jos u 1. veku.
Jasno je da su oni odeljeni od 144 000.

Sto je jos vaznije, ja imam biblijske dokaze, da obe grupe i jedna i druga imaju ''nebesku nadu". Za avrama se npr. kaze da ce biti na nebu, kao sto i Otkrivenje kaze da su obe grupe na nebu.

Ti ako si posten i ako sagledas posteno sve tekstove sto sam dao , mozes se samo sloziti a nikako negirati..

Mislim da si to vec uvideo iz tekstova koje sam dao. Sam si izjavio da vasa organizacija nije nepogresiva, i da postoji mogucnost da su pogresno razumeli. A ja tvrdim da jesu.

Da ti odmah kazem, oni ce ovo morati menjati, jer je odrzavanje dogme o 1914. neodrzivo s obzirom na vreme..

Zato bi trebalo da obratis posebnu paznju na ovu temu, i ono sto ti govorim..

Nigde ja nisam ubrojao tih 24 staresine u 144.000
Kao drugo,odgovaram svima kolko mogu,nekad brzo nekad razgovetno u zavisnosti od vremena koje mi je na raspolaganju,tako da je moguce da i ja pogresim u brzini.,ali ne mogu za ovo kratko vreme da primetim gde sam to pogresio.,a neke stvari i nisu tolko bitne.
Dakle samo 144.00o ljudi je otkupljeno sa zemlje i oni ce ici svugde gde bude isao i Isus Hrist i bice sukraljevi i susvestenici sa njime.
Ako nema problema sa ovim sto je najbitnije idemo dalje ali na temi o 144.00,a ne ovde.
Ovde na ovoj temi je najbitnije kako je i zasto izbaceno ime Jehova iz Biblije
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Nigde ja nisam ubrojao tih 24 staresine u 144.000
Kao drugo,odgovaram svima kolko mogu,nekad brzo nekad razgovetno u zavisnosti od vremena koje mi je na raspolaganju,tako da je moguce da i ja pogresim u brzini.,ali ne mogu za ovo kratko vreme da primetim gde sam to pogresio.,a neke stvari i nisu tolko bitne.
Dakle samo 144.00o ljudi je otkupljeno sa zemlje i oni ce ici svugde gde bude isao i Isus Hrist i bice sukraljevi i susvestenici sa njime.
Ako nema problema sa ovim sto je najbitnije idemo dalje ali na temi o 144.00,a ne ovde.
Ovde na ovoj temi je najbitnije kako je i zasto izbaceno ime Jehova iz Biblije

Ovu temu smo vec apsolvirali.

A sto se tice 144 000, nisu samo oni na nebu, vec i veliko mnostvo.

1.) 144000 su "Jevreji" (malo stado)

2) Veliko mnostvo su "pagani koji prihvataju Hriscanstvo". (druge ovce)

Ove dve grupe cine jednu grupu "bice jedno stado ijedan pastir"!

Dakle, imamo problem.
A ti kopiraj ovo, pa odgovaraj na temi gde zelis, ja sam ovde pisao.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
JAHVE - U NOVOM ZAVJETU

----------------------------------------------
1.

koje je to IME OCA za koje Isus u Oče naš kaže

SVETI SE TVOJE IME

2.

koje je to IME OCA za koje je Isus reko

OBJAVIO SAM TVOJE IME LJUDIMA

3.

Isus=Jošua= OD JAHVE dolazi spasenje

1.000 x u NZ - JAHVE u Imenu Isus

4.

Aleluja=Hvalite Jah-vu - Boga Oca

u NZ na 4 mjesta
-------------------------------------------------------


Postoji sačuvani Matej na Hebrejskom
u kojem ima Sveto Ime Jedinoga Boga Oca
JAHVE!
-------------------------------------------------------------------------

Grkljanji su u NZ sa KURIOS – GOSPODIN
izjednačili SVE!
I Boga i Oca i Jahvu i Isusa i Sina i --- LJUDE!

SVI su GOSPODIN!

===========================
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ovu temu smo vec apsolvirali.

A sto se tice 144 000, nisu samo oni na nebu, vec i veliko mnostvo.

1.) 144000 su "Jevreji" (malo stado)

2) Veliko mnostvo su "pagani koji prihvataju Hriscanstvo". (druge ovce)

Ove dve grupe cine jednu grupu "bice jedno stado ijedan pastir"!

Dakle, imamo problem.
A ti kopiraj ovo, pa odgovaraj na temi gde zelis, ja sam ovde pisao.

Ma mozda ti mislis da si resio ,ali nisi.
Postavi sebi pitanje za razmisljanje.
Ako je tacno da su 144.000 iskljucivo telesni Jevreji,zasto nisu ubacena sva 12 plemena po Mojsiju,vec neki nedostaju?Potom imas drugo pitanje koje sam sebi da postavis,a ko su to duhovni Jevreji? i naravno trece pitanje sta znaci stih koji kaze da pojedinci iz drugih naroda treba da napune taj broj???
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ma mozda ti mislis da si resio ,ali nisi.
Postavi sebi pitanje za razmisljanje.
Ako je tacno da su 144.000 iskljucivo telesni Jevreji,zasto nisu ubacena sva 12 plemena po Mojsiju,vec neki nedostaju?

Gde nedostaju?

Nije tacno da nedostaju, vec si se ti preracunao, odnosno tvoji Jehovini Svedoci.

Plemena se nigde u Svetom Pismu ne nabrajaju istim redosledom, a niti istim imenima, i zato imamo da naizgled neka nedostaju, a da se neka druga pojavljuju.

To sam ti vec ranije odgovorio i dokazao biblijom, pa nisi ni procitao.

Pogledaj rodoslov u Mateju i uporedi ga sa starim zavetom, primetices ogromnu razliku u imenima..

Potom imas drugo pitanje koje sam sebi da postavis,a ko su to duhovni Jevreji?

To nema nikakve veze, imas pricu o maslini, gde Pavle pominje "pitome grane" (prirodne jevreje) i "divlje grane" (pagane), koji su se "nakalemili" (dakle dve grupe), i kaze da su svi oni zajedno postali "jedno" (duhovni izrael) jer su na "istom korenu", ali to ne negira postojanje dve grupe, a ni postojanje same masline!

Ove dve grupe se nekad posmatraju kao "jedna" a nekad kao "dve odvojene".

To radi i Pavle tako.

U otkrivenju se one opet razdvajaju, i sta je tu pogresno!

Kroz ceo NZ se one cas posmatraju zajedno a cas odvojeno!

i naravno trece pitanje sta znaci stih koji kaze da pojedinci iz drugih naroda treba da napune taj broj???


Navedi stih?

Kaze se da je Isus "razvalio plot koji ih je rastavljao, i OD DVE GRUPE NACINIO JEDNU"!

Dakle ako je "jedna grupa", onda u tu grupu ulaze svi!!!

Kazem te dve grupe se ponekad posmatraju kao jedna, a ponekad kao dve odvojene grupe. U otkrivenju su one razdvojene, odnosno tako se posmatraju.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Gde nedostaju?

Nije tacno da nedostaju, vec si se ti preracunao, odnosno tvoji Jehovini Svedoci.

Plemena se nigde u Svetom Pismu ne nabrajaju istim redosledom, a niti istim imenima, i zato imamo da naizgled neka nedostaju, a da se neka druga pojavljuju.

To sam ti vec ranije odgovorio i dokazao biblijom, pa nisi ni procitao.

Pogledaj rodoslov u Mateju i uporedi ga sa starim zavetom, primetices ogromnu razliku u imenima..



To nema nikakve veze, imas pricu o maslini, gde Pavle pominje "pitome grane" (prirodne jevreje) i "divlje grane" (pagane), koji su se "nakalemili" (dakle dve grupe), i kaze da su svi oni zajedno postali "jedno" (duhovni izrael) jer su na "istom korenu", ali to ne negira postojanje dve grupe, a ni postojanje same masline!

Ove dve grupe se nekad posmatraju kao "jedna" a nekad kao "dve odvojene".

To radi i Pavle tako.

U otkrivenju se one opet razdvajaju, i sta je tu pogresno!

Kroz ceo NZ se one cas posmatraju zajedno a cas odvojeno!




Navedi stih?

Kaze se da je Isus "razvalio plot koji ih je rastavljao, i OD DVE GRUPE NACINIO JEDNU"!

Dakle ako je "jedna grupa", onda u tu grupu ulaze svi!!!

Kazem te dve grupe se ponekad posmatraju kao jedna, a ponekad kao dve odvojene grupe. U otkrivenju su one razdvojene, odnosno tako se posmatraju.

Hmmmm..
Imena u rodoslovima Isusa po Mateju i Luki se razlikuj jer je jedan rodoslov po Mariji,a drugi po Josipu.
Sto se tice Izraelskih plemena sto se spominju u Otkrivenju 7 glave,da li si zapazio da se ubrajaju cak i Levijevo pleme koje je uvek bilo odvojeno,pa Josipovo ,koje se takodje nije pominjalo,vec samo Jefrem i Manasija.
Da li si primetio da fale plemena Dana i Jefrema???
Da ti pomognem,
to je bio prvi signal da je zavrseno sa telesnim izraelom po plemenima,i da su njihovi naslednici 12 Isusovih apostola.
Otkrivenje 21:
14 I zid gradski imaše dvanaest temelja, i na njima imena dvanaest apostola Jagnjetovih.
 
Natrag
Top