Najniža žena na svetu visoka 71 cm

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
ANKARA 18. 11. 2010
Press
Najniža žena na svetu visoka 71 cm



Najniža žena na svetu od sada je Turkinja Hatiš Kočaman (21), visoka svega 71 centimetar, a teška 6,8 kilograma, saopšteno je u Ginisovoj knjizi rekorda. Mlada Turkinja živi sa roditeljima i bratom u gradu Kadirla, a približno je iste težine kao beba od osam meseci.


MALA.jpg



Nakon zvanične potvrde da je najniža, na ceremoniji održanoj u Istanbulu, Hatiš je izjavila da je srećna i da se oduvek nadala da će postati poznata.
- Maštala sam da ću biti poznata u celom svetu, a zbog moje veličine san mi se ispunio. Sada me svi znaju i osećam se dosta jača. Nadam se da ću mnogo više putovati i upoznati puno novih ljudi - izjavila je Kočamanova i dodala da želi da upozna najvišeg čoveka na svetu, zemljaka Sultana Kosena, visokog 2,46 metara.
Njena majka Hatun izjavila je da je Hatiš kao beba bila poput druge dece.
- Kada se rodila, bila je normalne visine i težine. Međutim, nakon što je napunila godinu dana, primetili smo da raste mnogo sporije u odnosu na drugu decu. Sa četiri godine prestala je da raste. Lekari su nam rekli da je genetika uzrok njenog patuljastog rasta - izjavila je majka.
Porodica najmanje žene na svetu nada se da će s popularnošću koju sa sobom nosi titula pronaći rešenje za zdravstvene probleme njihove ćerke.
- Pored patuljastog rasta Hatiš ima problema sa kukovima i leđima. Zbog toga nije mogla da ide u regularnu, već je pohađala specijalnu školu - izjavili su roditelji koji pored nje imaju i sina koji je normalne visine za svoj uzrast.
Kočamanova je druga najniža osoba na svetu. Na prvom mestu nalazi se Nepalac Hagendra Tapa Magar (18) koji je visok samo 65,5 centimetara, a težak 5,5 kilograma.
 
Natrag
Top