Najlepsi ljubavni filmovi svih vremena

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Koji filmovi po vama zaslužuju da se nadju u samom vrhu te liste?

Negde sam procitala da je Americki filmski institut proglasio film "Kazablanka" najlepsim ljubavnim filmom svim vremena.


Ja bih na prvo mesto za sada stavila "Titanik" :heart:
 
Član
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
488
nisam odgledao puno ljubavnih filmova jer nisam zaludjenik bas za taj zanr ali evo ova dva mi se svidjaju

Život je lep (It"s a Wonderful Life) i Kazablanka (Casablanca)
 
Član
Učlanjen(a)
23.10.2009
Poruka
76
a walk to remember

31509189_bff8dc9208.jpg


obavezno pogledajte
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
"Mačka na usijanom limenom krovu", "Bela palata", "Sabrina" i stara i nova verzija, "Sex, laži i videotrake"... Uh, težak izbor ali definitivno "Mačka..", mada...
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.981
"Opčinjena Mesecom"
"Zaljubljivanje"
"Frenki i Džoni"
"Zelena karta"
"Sex, laži i video trake"
uh, ima ih još ko zna koliko, ali trenutno ne mogu da se setim...
 
Član
Učlanjen(a)
01.11.2009
Poruka
8
Lake House i Titanik... ima jos par sto sam gledao ali se ne secam naziva.. Sory...;)
 
Član
Učlanjen(a)
18.11.2009
Poruka
3
Mojoj zeni su jako lepe serije BBCa PRIDE I PREJUDICE (6 epizoda) i (cak i lepsa) NORTH AND SOUTH (4 epizode, nije ona sa svejzijem, totalno nesto drugo!). Skinuo ih preko torrenta, ima i prevod!
 
Član
Učlanjen(a)
02.09.2009
Poruka
51
Casablanka je najklasičniji klasik, dokaz da za fenomenalan film nije potrebno više od para odličnih glumaca i dobar scenario. Ništa boja, ništa nategnutost, ništa spektakl...
Ima dosta ljubavnih priča koje su zabašurene u nekim drugim žanrovima. Upravo se Casablanka najčešće uvrštava među ratne filmove. Lep element ljubavne priče tako ima u 21 gram, u Diplomcu, Čudesnoj sudbini Amelije Pulen, Dead Man Walking, Nebo nad Berlinom, Drakula i Frankenštajn su u suštini ljubavne priče. Rain Man je super primer da ljubavni film ne mora da govori isključivo o ljubavi zaljubljenog para, postoji i ljubav prema bratu, sestri, roditelju, prijatelju (Lovac na jelene),...
Tu su i klasici koje ne mogu da izostavim - 3 boje: Plavo, Alice Doesn't Live Here Anymore, Prohujalo sa vihorom, Snegovi Kilimandžara, Doktor Živago, Sibirski Berberin.
 
Natrag
Top