Nadogradnja procesora i još nešto

Član
Učlanjen(a)
11.04.2013
Poruka
25
Nisam baš neki znalac, pa bi mi pomoć dobrodošla... Naime, imam laptop Compaq CQ58-350SM, i u njemu AMD Dual Core procesor E1-1200 (1.4Ghz). Interesuje me da li se on može nadograditi.
Takođe, imam još jedno pitanje. Imam 4 gb rama, i dešava mi se da kad pokrenem program (konkretno editor za football manager), izađe poruka tipa "windows tried to alocate 196608 bytes". Ubrzo se program isključi, iako po task manageru nisam ni blizu 4gb, već negde oko 2,5... Šta može biti problem?

Hvala!
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
Od nadogradnje odustani, jer to je BGA413 socket (Ball grid array), odnosno APU je direktno zalemljen na stampu, dakle na taj socket ide Bobcat arhitektura, odnosno Brazos druga serija platforme, u to spadaju E1 i E2 modeli Bobcat, nista posebno ne bi dobio sa E2-2000, nesto visi klok CPU-a i za nijansu brzi GPU (odnosno minorna poboljsanja), ti to ne mozes da menjas, vec bi morao servis da menja, a i dosta je skupo, jer je to OEM APU za mobilne uredjaje i narucuje se posebno, zamena je takodje skupa.
Ovo drugo sto se tice memorije, negde "curi" memorija, ali bi morao detaljnije opisati problem koji se nalazi u Event viewer-u, odnosno treba nam kod greske, moze se cak pojaviti i problem sa Virtualnom memorijom, da li pise jos neka greska pored ove iznad sto si napisao?
Koji je OS i arhitektura 32-bit ili 64-bit?
 
Član
Učlanjen(a)
11.04.2013
Poruka
25
1.png
2.png

Evo sličica...
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
Vidim da imas Win 7, problem moze biti do Virtualne memorije, odnosno da nisi dovoljno alocirao VM.
Ides ovako desni klik na ikonu This PC (nekadasnjeg My Computer-a), zatim sa leve strane imas Advanced system settings, udji tu, dalje u novom prozoru idi na 1. sekciju odozgo gde pise Performance tu klikni na Settings..., u sledecem box-u klikni na Tab Advanced, pod sekcijom Virtual memory klikni na Change...odcheckiraj Automatically managed page file size, klikni na C: System, zatim checkiraj Custom size, pod Initial size stavi 6144, toliko i pod Max. size, klikni na Set, OK, u prethodnom isto, trazice da se restartuje potvrdi restart i probaj ponovo FM editor, ako nema promena postavi 8192MB.
Javi ima li promena?
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Moguce da je program lose napisan pa dolazi do memory leak. Moze se proveriti koliko program trosi memorije, i eventualno bi trebalo probati sa nekom drugom verzijom. Takodje moze se desiti da psotoji neka infekcija na racunaru, pa da neki bespotrebni procesi zauzimaju memoriju...
 
Natrag
Top