Nadograđivanje CPU i HDD, potreban savet

Član
Učlanjen(a)
16.12.2010
Poruka
147
Svi ce raditi kod tebe bez problema. Nemas razloga za brigu. Tolerancija ploce je znatno veca od 1W a kao sto pomenuh u prvom postu tvoj lap ima i primerke koji fabricki dolaze sa 4 jezgra i potrosnjom procesora od 45W. Pri tome je sve identicno osim izmenjivih komponenti (CPU, memorija, HDD...)
Hvala puno, gledacu onda neki od tih da pazarim, videću sta ce naici.

Nego interesuje me kupovina SSD-a, preporuka ? Koja marka, šta da gledam, šta preporučujete, itd... ? :)
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Sa SSD-ovima je stvar jos uvek veoma jednostavna. Umesto komentara i preporuka dovoljno je da im pogledas cenu. Ona ce ti sve reci a ti se pruzi koliko si dug.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2010
Poruka
147
Hvala. Mislio sam da se neki pokazao lose, pa da zaobidjem.
Kao na primer Samsung, negde sam procitao da ga zaobidjem,da nisu ok. Ne znam sto, al eto tako sam procitao... videcu bas cene, ima neki od 50e, a ima i isti takav samo sto u nastavku pise KIT, on je 60e, ne razumem sta je to. Kao neki dodatak ide, bas cu da se raspitam kod prodavca.
 
Član
Učlanjen(a)
22.05.2010
Poruka
80
nisam hteo da otvaram novu temu,vidim da je ova prikladna pa molim nekog da mi da odgovor,koji je najbolji procesor za moju maticnu.znam da je socket 478 ali mozda postoji neka caka bas za moju msi koja je prestara.ako mozete napisite mi nekoliko vrsta pa na koji naletim.koji maksimalan mogu da stavim a da je cist intelov bez da je celeron ili d verzija.unapred hvala na odgovoru.nisam bas strucnjak za hardwer.situacija je sledeca:
 

Prilozi

  • ORION-PC.txt
    32 KB · Pregleda: 3
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.05.2010
Poruka
80
capture.jpg
[/IMG]
capture.jpg

capture1.jpg
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Najbolje sto mozes je Pentium 4 na 2.6 GHz, sa 400MHz magistralom i 512kb kes memorije. Problem je sto si ogranicen na FSB od 400MHz. Verzija A (P4M266A) tvog chipseta bi vec prihvatila magistralu od 533MHz. Ovako to ti je sto ti je. Pentium 4 na 2.6 GHz moze nabaviti gotovo dzabe (100-200 dinara) ali nece to biti Bog zna koliko ubrzanje u odnosu na celeron koji sada imas.
 
Član
Učlanjen(a)
22.05.2010
Poruka
80
Molimte ukratko mi objasni da znam i da razumem,bice mi lakse :) ,jer to znaci da nemogu ni jedan preko 400Mhz FSB,nasao sam danas jedan 2.5Ghz socket 478 na 800 FSB,1 mb l2 kes,jer nebi radio uopste ili bi radio kao 400 fsb,nije mi to jaca strana a zelja mi je da skapiram,znam da ovo nije prilika za ucenje,al bolje ikad nego nikad :)
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Molimte ukratko mi objasni da znam i da razumem,bice mi lakse :) ,jer to znaci da nemogu ni jedan preko 400Mhz FSB,nasao sam danas jedan 2.5Ghz socket 478 na 800 FSB,1 mb l2 kes,jer nebi radio uopste ili bi radio kao 400 fsb,nije mi to jaca strana a zelja mi je da skapiram,znam da ovo nije prilika za ucenje,al bolje ikad nego nikad :)

Ne bi računar uopšte upalio sa tim procesorom.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
2.5Ghz socket 478 na 800 FSB

Ne znam za takav procesor pa sam pretrazio net - ne postoji (pa sasvim sigurno ne bi ni radio). Inace ako stavis CPU sa 800 FSB u tvoju konfiguraciju vrlo je moguce da bi ti prijavio gresku 1801 i prepolovio takt snizivsi FSB na 400. Tvoj celeron bi "pojeo" svaki P4 u takvom slucaju.

EDIT: Da. To znaci da ne mozes iskoristiti procesor sa FSB-ov vecim od 400MHz.
 
Natrag
Top