Националистичка тематика!

Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
879
Живот је борба, није провод, није опуштенција, него мора човек да се определи, да заузме став и благо ономе ко заузме прави став и спреман је да страда.
Из беседе оца Евтимија, у гостопримници манастира Светог Саве
otac-evtimije1-300x225.jpg
у Жеровници, на Косову и Метохији

… Људи могу да се поделе у три групе:
– Једни су они који су спремни бескомпромисно да страдају и да не праве компромисе са нечим са чим нема компромиса, са вером, са нацијом, са чим нема погађања и убеђивања. Наравно, ти људи су спремни да живе и за веру и за отачаство.
– Има друга група људи који немају то размишљање, немају тај став, они би да „ућаре“ и они живе од Србије и вере, не живе за Србију и веру.
– Има трећа група, највећа група, то су они неутралци. О томе свети владика Николај говори, колико су они, да кажем, бљутави – нису ни врући ни хладни.

А са тим стварима се није шалити. Ко се и како определио овде у времену, тако ће му бити и у вечности. Живот је борба, није провод, није опуштенција, него мора човек да се определи, да заузме став и благо ономе ко заузме прави став и спреман је да страда. Ето. То је нешто против чега нема победе. Јер, ко је спреман да страда, спреман је живот да да, тј. и живот да да, што није најскупље нешто што има. Скупља је душа – боље ти је, сине, изгубити главу него си огрешити душу – то и Јевросима учи свога сина Марка. Значи, она је вредност вреднија од главе, то је душа – највећа вредност због које је Бог сишао на замљу, душе људске. И онај који то има, ту вредност на памети, благо ономе ко се определио за те вредности које су вечне, непролазне. Благо њему. А за то мора да се страда. Али, то је блаженство.

Тако је и у блаженствима које читамо на литургијама: НЕКА СУ БЛАЖЕНИ ИЗГНАНИ ПРАВДЕ РАДИ, блажени који страдају правде ради. Блажени сте ако сте оклеветани, ако вас овај свет одбацује, ако вас не прихвата. Треба размишљати еванђелски, да не буде човек или да буде уцвељен или да му буде жао што је тол`ко много неправде у свету, а што он страда. Не треба тако, него човек треба да се радује, јер каже: РАДУЈТЕ И ВЕСЕЛИТЕ СЕ, ваша плата велика је на Небесима.

Христов човек, човек вере треба да живи у свету који у злу лежи и да буде гладан и жедан правде. Он ће се наситити, али не у овоме животу пролазном. Ми много пута желимо да истерујемо правду овде. Шта ће да остане онда за горе, за награду, шта ће да остане за небеске кредите? Не, Госпoд је пустио и жито и кукољ да расте овде и ми тако треба и да прихватамо овај свет, да се не чудимо што је тако. И онда, само човек треба да се определи, чврсто да се определи за праву страну, да се држи непоколебљиво а да се не нервира и не раздражује на оне који чине другачије, него да заузме прави став, праву страну, а за то морамо бити спремни да страдамо. И, ако треба, живот да да, јер, кажем, није то најскупље што човек има. А кад је то човек спреман да да, ко може да га уплаши, ко може да га застраши, какав бол, каква туга, каква мука која је привремена може да га омете са његовог пута кад је он спреман за највећу жртву да сачува душу. Он има све оружје…

Значи, треба имати добро то опредељење, косовско, јеванђелско опредељење, ЗЕМАЉСКО ЈЕ ЗА МАЛЕНА ЦАРСТВО, и то да се пројектује у све области нашег живота свакодневног, значи, да нас те ствари не унеспокојавају које сваки дан… и те ситнице и те трзавице, него да имамо то крупно начело у нама, да нас оно води, тај велики циљ. Онда, све ово пролазно ћемо лакше да пребродимо.

И, кажем, кад тако човек има то утврђено у себи, онда види, види кол`ко је стање лоше, кол`ко је издаја и у држави и у Цркви и кол`ко је та клима за тако нешто погодна. Као кад имате оно, болест којој погодује нека клима, неким бактеријама, за развој, или временски услови или стање пацијента, или тако нешто погодно за рaзвој неких вируса и бактерија, тако је данас у држави и у Цркви створена погодна клима, издајничка. Испливали су они, да кажем, који су тог настројења, а који иоле су стали на браник вере или отаџбине, они су склоњени и они страдају, било у затворима, било прогонством, било да су скинути са послова, да су стављени у страну, да нису добродошли. А, оно што је, да кажемо, добило ветар у леђа, то је, и на том локалном нивоу, та издаја. Тако то отворено, без сакривања, се ради зато што им се одозго дува ветар у леђа. Да није тако не би смели да писну, да се појаве уопште, ни да зуцну, али кад је клима таква онда је то тако.

Али, ми не треба зато да будемо тужни, онеспокојени и забринути много. Наравно, не би требало да будемо равнодушни, него ипак треба да ту, да кажем, општу забринуст и ту личну забринутост да заменимо промислом Божјим, промислом Божјим који је рекао да је свака длака на глави избројана на вама – до тих детаља Бог брине о нама, шта је више могао да нам каже да брине о нама.

Значи, није створио Бог овај свет и напустио га да он живи у хаосу и тек тако, него Бог је ту присутан у сваком детаљу, али као судија ће бити. Значи, за све што се дешава, не ми, него Бог ће бити судија и ми треба нашу забринутост да заменимо промислом Божјим. Ми смо нашли покој и у оваквом стању, кад видимо колико је лоше. Али, кад се срећемо овако да се укрепимо то доста значи, а хвала Богу, има у Србији и људи и места и витезова и у Цркви и на бранику отаџбине, где може да се човек укрепи, а имамо и књиге, имамо и историјске примере светле где можемо да се надахнемо оним што је свето и честито и милом Богу приступачно.

И, тако треба, да много не гледамо ове примере који су рђави, да се не огорчујемо тиме и не пунимо отрова, него да се надахњујемо примерима који су светли. Тако свети Јован Богослов кад поучава, каже: „Љубљени угледајте се на добро јер је добро од Бога“…
 
Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
879
ХВАЛА ЗА БОМБАРДОВАЊЕ: Уз погачу и со Вучић дочекао првог човека НАТО-а


Генерални секретар НАТО Јенс Столтенберг стигао је вечерас на аеродром „Никола Тесла“, где га је дочекао премијер Србије Александар Вучић.

Столтенберг је дочекан по старом српском обичају, уз погачу и со, али и гарду Војске Србије.

Норвешки дипломата који је на челу западне војне алијансе долетео је авионом белгијске војске, јавља репортер Тањуга.

Његов долазак на аеродрому у Београду прати велики број медијских екипа.

Током дводневе посете Србији, Столтенберг ће разговарати са премијером Вучићем и другим званичницима.

Како је најављено, за сутра је предвиђен свечани дочек испред Палате Србија, а потом и састанак шефа НАТО и премијера Вучића и заједничка конференција за новинаре.

Столтенберг ће са премијером Вучићем одржати и предавање на Факултету политичких наука.

Први човек НАТО разговараће и са шефом српске дипломатије Ивицом Дачићем и министром одбране Братиславом Гашићем.



Танјуг


СЕМЕ ТИ СЕ ЗАТРЛО...МЕНИ НЕКА БОГ ОПРОСТИ НА ОВИМ РЕЧИМА,МОЖДА САМ НЕДОСТОЈАН ЊИХ,АЛИ КАКО ТЕ НИЈЕ СРАМОТА?КОЛИКО ТЕ ПЛАЋА АМЕРИЧКА АМБАСАДА ЗА ОВО?ВУЧИЋУ,ЗАР НЕ ЧУЈЕШ ЈЕЦАЈ МРТВИХ ОД НАТО БОМБИ?НЕ,НЕ ЧУЈЕШ...ЧУЋЕШ!!!
 
Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
879
Идиотизација Србије

Фарма (Фото: novosti.rs)

Фарма, Парови, Вучић, Фарма, Парови, Велики брат, Вучић, Фарма, Дачић, Парови, Фарма, Велики брат и тако у недоглед.

Овако изгледа програмска шема телевизија које поседују националну фреквенцију. Ништа боље није ни са насловима у најпопуларнијим новинским издањима и порталима. Не зна се шта је горе да ли телевизијски програм или уредничка политика новинских издања што у штампаном што у електронском издању.

Читалац, односно гледалац, чита / гледа оно што му се сервира. А сервира му се блуд, разврат, неморал, лажи и наметање неких нових вредности.

Није то тако само у Србији већ је тако у великом делу света. Зашто се то ради? Зато што се глупим и необразованим људима лако влада. Глуп и необразован неће постављати питања већ ће извршавати задатке који су пред њега постављени.

Човек који размишља својом главом је претња за владајућу касту. Онај који ће се запитати ко, шта и због чега је опасан јер ко размишља може и да се побуни. Онај који гледа ријалитије, певаче који се такмиче, децу која учествују у емисијама такмичарског катактера (искоришћавање деце у сврху веће зараде), те лажи владајуће касте нема времена за Достојевског,Дучића, Црњанског…

Таквом човеку теме нису како да просперира, да се образује, да мења друштво, како да се бори против глобализма – већ се ти људи задовољавају простим препреичавањем туђих живота.

Задовољавајући се гледањем разврата, промискуитетног понашања, секса пред малим екранима заборавља се на битне ствар. Пример се стиче у кући, а дете које одраста уз ријалити и разне старлете, криминалце и погрешан систем вредности то прихвата као пожељан модел понашања и касније га кроз живот примењује.

А то је баш оно што владајућа каста жели. Док народ брине о Станији, Сораји и сличном полусвету држава се распада, краде се на велико, Србија се насељава муслиманима, отима се део по део територије, плате и пензије су све мање и мање, народ се претвара у робље…

Оно чувено „хлеба и игара“ је звезда водиља оних који владају. Што је мање хлеба то је више игара, а данас тих игара има на претек. Народ је све сиромашнији али зато има све више ријалитија који служе да се не мисли о празном фрижидеру. Све је већа деградација друштва како се исто не би бунило, како исто не би устало у одбрану својих права.

Зато народе искључи телевизор и размишљај својом главом. Можда ћете схватити шта вам раде, можда ћете доћи на идеју како да промените нешто на боље, можда ћете схватити да систем манипулише вама, можда ћете схватити да за боље сутра морате да се борите, јер вам са неба, сем кише и снега, ништа неће пасти.

Извор: Васељенска/Илија Вуксановић
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
879
Димитрије Марковић, Покрет Реци не ЕУ
Према информацијама којима сам располагао, до гробља у засеоку Јовићи на коме је сахрањен Споменко Гостић не постоји пут, већ се мора ићи пешке кроз шуму, а уз то се Јовићи налазе у близини села Бочиње које се помиње као упориште вехабија, о чему се писало не само код нас, него, како се касније испоставило, и у Чешкој. Никаквих ближих података о томе како доћи до Јовића и сеоског гробља није било. Због тога сам, иако је било планирано да са пријатељима из Чешке посетим гроб Споменка Гостића у петак 17. априла, кренуо дан раније како бих нашао пут.
Одлука се показала као исправна јер ми је било потребно неколико сати да руководећи се добијеним информацијама коначно дођем до Јовића.
Најпре сам се упутио у Доњу Бочињу, одатле у Горњу Бочињу па у Бакотић. Тек у Бакотићу сам добио тачну информацију како да дођем до Јовића. А до Јовића најкраћи пут заправо води из Маглаја. Сва ова села, укључујући и Маглај припадају Федерацији БиХ. Са пута, који долином реке Босне води ка Завидовићима, се кроз муслиманско гробље скреће ка ресторану ”Борик” а онда даље узбрдо, шумским путем ка Јовићима.






У Бакотићу су ми дали савет да у случају потребе питам за пут до Стјепановића, и кажем да идем код њих, јер су две куће Стјепановића једине српске куће у Горњем Улишњаку, недалоко од Јовића.
Тако сам и урадио и коначно дошао до куће Рајка Стјепановића. Поред пута су постављене табле са мапама које упозоравају на минска поља.
Иако је сезона почела и имали су много посла, Рајков син Дејан је одлучио да крене са мном и одведе ме до гробља. Од куће Стјепановића па до гробља мора да се иде пешке јер је пут у лошем стању.






Гробље је подељено на два дела – десно, ниже, су сахрањени цивили а лево, мало вишље, војници и међу њима Споменко Гостић. На гробљу косе траву и одржавају га Рајко и његов син Дејан.
Сутрадан сам на исто место дошао са пријатељима из Чешке, како бисмо одали пошту Споменку Гостићу, положили цвеће на његов гроб и прислужили свеће.






Споменко Гостић је рођен 15. августа 1978. године у Добоју. Основну школу јепохађао у Маглају, али је због избијања рата у Босни и Херцеговини није завршио. На почетку рата, тачније у месецу априлу 1992. године умрла му је мајка Милена, па је остао да живи са баком која је септембра исте године погинула у гранатирању села од стране тзв. АРБиХ. Убрзо се пријављује у Војску Републике Српске.
„Сарађујем са војском, храним се с војском, спавам… Немам оца, немам мајке, немам никог“
(RTS SAT, ТВНС)
Био је најмлађи војник Војске Републике Српске. Два пута је био рањаван.
„Имало је случајева да сам нагазио на мину, наишао сам и одбило је први точак. Овог ми је друга ранило, мене је бацила детонација, али опет се то све савлада. Тукли су ме мецима 84-ом, морао сам пузити кроз канал, али и то сам издржао. Немам оца, немам мајке, немам никог. Остао сам с бабом био и баба ми је погинула.”
(RTS SAT, ТВНС)
Димитрије Марковић, Покрет Реци не ЕУ

Упркос томе није мислио на себе:
„Нама војницима је лако, имамо шта обући, јести, а на Озрену има много дјеце која не иду у школу, која немају шта обући и јести, апелујем својим друговима и вршњацима из Србије да пошаљу помоћ. Поред хране, у одјећи и обући, и лијековима.” (RTS SAT, ТВНС)
У нападу муслиманских снага на планину Озрен народ се повукао из Јовића, а Споменко је са неколико војника остао да брани село.
Имао је могућност и да оде. На питање: „А зашто нећеш одавде?“, одговорио је: „Ето, зато што ово не могу напустити док год се не ослободи… све.” (RTS SAT, ТВНС)
По кафићима у Београду, Новом Саду и другим градовима Србије безбрижно проводе време многи способни за борбу, а ти си ипак остао овде са својим борцима. Шта мислиш о људима који нису са вама?
15.08.1978 – 20.03.1993

„То су кукавице, издајице свог народа. Ја сам се јавио добровољно да помогнем свом народу да се ослободимо од непријатеља.”
У марту 1993. у гранатирању положаја српске војске, пет војника је погинуло, а Споменко је тешко рањен. Умро је 20. марта 1993. године и сахрањен са погинулим саборцима на сеоском гробљу. Имао је 14 година када је изашао пред Милоша и остале српске витезове.
Ниједна школа, ниједан трг и ниједна улица у Републици Србији и Републици Српској не носе његово име. Постхумно је одликован Медаљом заслуга за народ.
”Милион суза за тобом је мало – храбро срце дечака за српство је пало.”
Споменко Гостић – у Царству Небеском.
 
Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
879
ПОЧЕО ЛОВ НА СРПСКЕ ПАТРИОТЕ: Ухапшен Андреј Фајгељ под оптужбом за рушење уставног поретка! (ВИДЕО)


НОВИ САД – Према сазнањима, данас је у Новом Саду ухапшен др Андреј Фајгељ, под оптужбом да је позивао на ”рушење уставног поретка”. На основу непотврђених информација, непосредни повод за ово хапшење је био видео који је Фајгељ објавио на свом „Јутјуб“ каналу.

У свом видео обраћању, Фајгељ говори о понижењу које је Александар Вучић у континуитету приређивао Србији и српском народу током бриселских преговора, а закључно са посетом Јенса Столтенберга, где је премијер Србије дочекао представника НАТО пакта хлебом и сољу и почасном гардом. Фајгељ у свом исказу каже да је то највеће понижење које је Србија доживела у времену свеопштег рушења вредносног система.

На крају свог обраћања Андреј Фајгељ каже да се ово неподношљиво стање у Србији може решити само на један начин, те да је тај начин описан у уџбеницима историје за основну школу.

По речима Марка Пекића адвоката Андреја Фајгеља, његовом брањенику је одређен притвор у трајању од 48 сати. У краткој изјави, Пекић је потврдио да је његов клијент ухапшен под врло чудном сумњом да је прекршио члан 309. Кривичног закона Србије који се односи на насилну промену уставног поретка. Такође, Марко Пекић је пренео поруку коју је Фајгељ упутио српској јавности.


„Сигурно да ни ово хапшење нити било какав други покушај режима да врши притисак на моју слободу јавног испољавања ставова неће променити моје мишљење. Не пристајем на стање где ја као слободан грађанин ове земље и универзитетски професор не могу износити став о добробити моје државе и мог народа“, рекао је Фајгељ.



Извор: in4s.net
 
Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
879
Терористи ИД ћаскају с турским граничарима (видео)

Аматерски видео-снимак, објављен на Јутјубу, приказује терористе ИД који лежерно шетају дуж турског контролног пункта на граници и разговарају с турским граничарима недалеко од опкољеног сиријског града Кобани.



Видео-снимак сведочи о срдачним, готово пријатељским односима припадника терористичке организације и цариника државе која припада НАТО-у.

На снимку се виде двојица терориста с оружјем преко рамена који се шетају дуж барикада на турској граници. Они су насмејани и машу ка камери.

Затим наилази војно возило с наоружаним људима у униформи који разговарају с терористима. По завршетку разговора, терористи се једноставно повлаче у Сирију уз традиционални поздрав.

Према писању Дејли мејла, видео је снимљен 22. октобра. Све ово, према британском листу, покреће многа питања о истинском ставу Анкаре према ИД и антиисламистима.
 
Natrag
Top