Националистичка тематика!

Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
879
gusle.jpg

Па је ђеда Абдулаха пит'о Сафет једног дана:
''Што не бациш ђедо онај влашки сандук са тавана?
Ако ли га бацит' нећеш, бацићу га ја што прије!
Шта ће кули Фазлагића православне реликвије?''
''Не будали, мој Сафете, јер далеко нећеш стићи...
Знаш ли да смо били Власи из Билеће - Миљанићи...
Прађед нам се потурчио и пренио све то 'вамо
и од тада на тавану кријемо га и чувамо...
Но Сафете, ако Србин опет узме брда ова,
ти што прије прихвати се и кандила и крстова!
Заборави празне приче и на кулу Фазлагића,
покрсти се пред иконом у Стојана Миљанића.''
 
Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
879
Израелски војници пустили псе на палестинског дечака (ВИДЕО)


Израелска војска истражује снимак са Јутјуба, који приказује војнике који су пустили псе на палестинског дечака. Видео је снимљен у децембру у Кармеи Цуру на Западној Обали, а пажњу јавности привукао је пошто га је на Фејсбуку објавио ултрадесничарски политичар Микаел Бен Ари, који је уз снимак написао: „Војници су малом терористу одржали лекцију“.

На снимку, који многи сматрају веома стресном, види се 16-годишњи Хамзех Абу Хашем како се тресе од шока, вришти и запомаже док му пси гризу одећу. Израелски војници га држе, а један се чује како говори „јофти“, што значи „добар“. Према преводу израелских новина Харец, војник у позадини пита „Ко је кукавица?“.

Отац нападнутог дечака рекао је за Харец да је његов син ухапшен 23. децембра прошле године због бацања камења и да је примљен у болницу због угриза паса пре него што је премештен у затвор, где се и даље налази.

- Његова мајка и ја смо погледали видео и нисмо могли да верујемо шта видимо. Моја супруга се умало онесвестила. Не знам да да постоје мајка и отац на овом свету који би били равнодушни на овакве призоре. Веома нас је погодило, посебно чињеница да је дечак био беспомоћан, а војници су га исмевали – рекао је отац.

Израелско министарство одбране, које је покренуло интерну истрагу, каже да ће бити предузети одређени кораци како би се спречили слични инциденти у будућности. Из израелске групе бораца за људска права кажу да је снимак пример стандардне војне праксе.

- Војници пусте псе с ланца да лове групу цивила. Пси их ухвате зубима и они не могу да побегну и држе их све док не дожу војници. У неким случајевима које смо забележили, пси одбијају да пусте особу па војници морају да употребе електрошокер како би их одвојили. Такође, војници на кацигама имају камере, па је снимљени видео био доступан и командантима.

Јевреји су светско зло...
 
Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
879
Контроверзни видео назван „Ја сам руски окупатор“ постао је сензација на интернету и изазвао серију жустрих расправа.

Видео који је је титлован на многе језике, укључујући и енглески, разматра такозвану руску историјску окупацију Сибира, балтичких држава, Украјине и централне Азије на сатиричан начин, наглашавајући све економске, социјалне и политичке предности које су дошле с њом.

Одмах по објављивању видеа корисници интернета широм света отворили су жустру дебату о његовом значењу.

„То је то! Дезертираћу у Русију. Сада могу имати најквалитетнији радио и не морам убудуће да чистим тоалет јер за фашистичку кућу гости кажу да мирише“, написала је особа са надимком „ThreeFontStreet“.

Други корисник размишља: „Свако живи у освојеној земљи. Историја је управо заборавила освајања на неким територијама. Да ли би цивилизација била боља да уместо актуелне цивилизације у Сибиру имамо америчку? Вероватно“.

Видео до сада има више од два милиона прегледа на Јутјубу. Аутор је 45-годишњи Алексеј Иванов из Нижњег Новгорода који је администратор групе В-Контакта, руске верзије Фејсбука, где поставља своје радове.
 
Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
879
Браћа Руси...
БУДУЋНОСТ ЈЕ СТИГЛА: Нова опрема „Ратник“, руски војници изгледају као из Sci-Fi филмова


Руска војна опрема „ратник“ – један од најамбициознијих пројеката модернизације руске војске. Опрему је готово немогуће описати у једном чланку или приказати у једној фотографији.


За обичне војнике који примају први сет „ратника“ из краја 2014, је пре свега погодан облик модерних тканина за лето, зиму, пролеће и јесењи период, лагана композитна заштита која покрива до 90% тела су добро прилагођени светлу и шлему на глави.



Све у свему, део опреме обухвата више од 70 артикала који су међусобно повезани и међусобно надопуњују структурно и функционално.

Да бисмо разумели шта је данас руски војник интерфона, спровели смо низ интервјуа. . Развојни тим програма „ЦНИИТОЧМАШ“ (део државне корпорације Ростех). Утисци о новом степену преноса поделили су са нама борци извиђачке чете једне од јединица, где су тестирани. Електронска опрема надев „Војник будућности“ .

Мода и опстанак
Сет од борбене опреме сервисера – сет од пет система уграђених међусобно: пораз, заштита, контрола, одржавање животних функција и моћи. То је програм „Ратник“ који покрива скоро све што је потребно да војнику на бојном пољу, од обуће и одеће, оружје, лекове, циљање, праћење, комуникација, усмеравање и циљање артиљерије и авијације.


Да би се показала ефикасност нове опреме, војници су марширали на 5 и 20 км, и пребацивали преко разних препрека. Војници су похвалили нову одећу, која је за њих савршена, упија светлост и згодна кацига, наочаре, вишенаменски нож и остали алат. Импресивне ципеле које „дишу“, ојачани ђон, тежина на нивоу ципела за тренинг (лети и зими).



Подесив апарат помаже да се подеси кацига величини главе и пружа додатну заштиту након удара и крхотина.



Удобан и лаган довољно јак (непробојан) панцир који се врло лако скида у случају рањавања војника, раније је морао да се уклони преко главе, сада је довољно само да се повуче окидач и прслук се сам скида. Прслук је направљен од керамичких плоча и омпозитних подлога. Керамика има веома високу чврстоћу и малу тежину. Керамички спољашњи слој панцира ефективно уништава метак и задржава све крхотине од метка. Стандардни прслук „Ратник“ тежак је нешто више од 7кг, што је знатно мање него његов претходник. Ту је и посебна врста панцира, којима се ниво заштите војника повећава на макстималних (шест), непробојан са свих страна. Маса овог прслука је 15 кг.


Керамички панцир на који је пуцано из снајперске пушке удаљености од 10 метара.

Да би се показала јачина прслука, пуцано је снајперском пушком СВД са удаљености од 10 метара. Полеђина прскука остала је потпуно глатка, без било каквих испупчења. То значи да су војници у овом прскуку у потпуности безбедни и да неће добити нагњења и повреде и да ће остати потпуно оперативни.


МФУ се носи у џепу на грудима има дисплеј на додир и даје приступ свим функцијама кроз контекст менија. Више

Заслужују пажњу и посебна заштитна одела. Комбинезон „Пермячка“ балистичка тканину која је у стању да заштити војника од фрагменте граната које лете брзином од 140 м / с на тежину од 1 г, а акцију отвореног пламена за 10 секунди. Комплет за чланове посаде оклопна возила „Каубој“ ће преживети и у случају пожара и паљења резервоара.


Даљински оперативни менаџер

Систем контроле – то је део „ратника“, која је данас изгледа као фантазија, али у ствари комплекс интелигенција, контроле и комуникације (КРУС) „Стрелац“, укључени у програм, руске војске од 2007. године. У овом тренутку, заправо друга генерација „Стрелца“ покренутог 2011. године, и стално се поправља.

Његове могућности су као и било којем другом рачунару, ограничена само маштом задатака и програмера.

Високо заштићени Радио обезбеђује комуникацију гласом и подацима. Под подацима може да се изведе поруке (унапред и произвољна), фотографије и видео и, наравно, географске координате. Сателитски навигациони систем практично елиминише могућност да се војник изгуби.

На екрану команданта се приказују сви борци на карти и ажурирају се у реалном времену. Освежава се више пута у секинди, то је могуће захваљујући великој брзини радио станице за пренос података.

Командант може одмах послати борце до жељене тачке навођењем оловке на карти. Војник добија кординате и пут по кијим треба да се креће, на екрану се приказује како да заобиђе минска поља и опасне зоне.



Један од модификација „Стрельца“ обухвата уређај за мерење угла. Уређај једноставно види циљ: ослањајући се на сведочење ласерког даљинометра и висинских циљева, као и помоћу својих координата. Процељује да ли ће дати команду да отвори артиљеријску ватру или пошаље борбене авионе.

Наравно, „Стрелец“ је компатибилан са разним оптоелектронских знаменитостима и шлемова-монтираног дисплеја, омогућавајући да пуцају са леђа поклопца. Овај спектакуларни

„Стрелец“ ради 12 сати са једном батеријом (24 сата са две) са сталном обрадом гласа и података. Комплекс ради на температурама од минус 40 до плус 60 ° Ц, може да издржи озбиљне ударе, потапање у воду и блато.

„Специјална јединица“ Радиоавионики „пружа обуку и прикупљања информација о трупама, заједно с инструментима кад год је могуће. Искуство показује да у животу понекад постоје ситуације које је немогуће предвидети.

Од Арктика до тропских крајева
Комплета борбене опреме „Ратник“ је већ пребачена у војним јединицама, али је програм још увек далеко од завршеног. У овом тренутку за улазак у комплету се користе најбољи узорци лаког наоружања, знаменитости и посматрање уређаја, укључујући термалне камере, ноћни опрему визијом, шлемова-монтираним камерама и мониторима. Многи програмери отварају предузећа-обећавши производе треће и чак четврте генерације „ратника“.



Оружје концерн „Калашњиков“ (део државне корпорације Ростех) је опремљен кундаком телескопским склапањем, подесивим по анатомским карактеристикама.
Генерални директор „ТСНИИТОЦХМАСХ“ Дмитриј Семизоров каже да је једна од главних предности опреме „ратник“ од своје флексибилности и разноврсности: „модуларни дизајн елемената омогућава стицање различитих јединица у зависности од специјалности и војним мисијама. Са богатим искуством у развоју борбене војне опреме, створили смо комплет који ради подједнако ефикасно у екстремним температурним условима Арктика, и у врелим тропским пределима. „

Основни комплет КРУС „Стрелец“




Србин.инфо, превео: Бојан Јовановић, popmech.ru
 
Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
879
ОНИ СУ ТУ: До 2100. сваки четврти становник Европске уније биће – муслиман

Муслимани већ деценијама повећавају своје присуство у Европи. Многи од њих већ у две, три или више генерација живе на Старом континенту.


Ислам је данас већ друга највећа религија у Европи после хришћанства. А још је – религија која се најбржа шири.

Број муслимана у Европи порастао је са 29,6 милиона у 1990. години на преко 46 милиона. Тако се удео муслимана у укупном становништву Европе у истом периоду повећао са 4,1 на 6 одсто, што значи да се повећао за безмало 50 одсто за само 20 година.

Према приближним прогнозама, 2030. године муслимани ће чинити 8 одсто становника западне Европе, а 2100. године – сваки четврти становник Европске уније биће припадник ислама.

Ево какве позиције ислам држи и западноевропским земљама.

Француска
Ислам је међу религијама у Француској други по броју припадника, а најекспанзивнији по повећавању њиховог броја. Већина муслимана савремене Француске припада првом, другом и трећем покољењу имиграната из бивших француских колонија у којима је ислам доминантна религија.

Француска исламска заједница је једна од најбројнијих у Европи. Већина муслимана у тој земљи има арапско или берберско порекло, али има и Турака, црнаца и белих Француза који су прешли у ислам.

Већина муслимана живи у великим градовима, првенствено у Паризу и Марсељу.

У Француској постоји више од 2.100 џамија, а број припадника ислама премашио је 6 милиона.

Немачка
У овој земљи живи између 3,8 и 4,3 милиона муслимана који чине приближно пет одсто укупног становништва.

Око 65 одсто су сунити, 7 одсто шиити, а 13 одсто алавити (припадници толерантне струје у исламу који се залажу за слободу вероисповести и равноправност жена).

У Немачкој постоје и вехабије, припадници крајње конзервативног и екстремног правца у исламу. Немачки медији најчешће стављају знак једнакости између њих и исламиста.

Процењује се да их је око 6.000, али су под највећом паском немачких тајних служби и полиције.

Велика Британија
Ислам је и у овој земљи друга религија по броју верника. По попису становништва из 2011. године, у Великој Британији живи 2,7 милиона муслимана који чине 4,8 одсто укупног становништва.

Огромна већина британских муслимана живи у Енглеској и Велсу (до 1,591 милиона). Око 42.000 муслимана (0,84 одсто укупног становништва) живи у Шкотској, а око 2.000 у северној Ирској.

Постоје информације да је 2011. године у ислам прешло 100.000 британских држављана, међу којима су 66 одсто биле жене. Током 2012. – то је учинило још 5.200 Британаца.

Неофити се регрутују углавном по затворима и школама.

Италија и Шпанија
Међу пет најмуслиманскијих земаља западне Европе су Италија (1,5 милиона – 2, 5 одсто становништва) и Шпанија ( 1 милион – 2,2 одсто становништва).

Холандија
До 50-година прошлог века, у Холандији је живео незнатан број муслимана. Међутим, већ 2004. године њихов број се попео на 994.000.

Данас је ислам и у овој земљи друга религија по броју присталица. Ако се изузме хришћанство – муслимана има исто колико и припадника свих других религија заједно.

У 128 холандских градова постоји 380 џамија. У Амстердаму их је 29, у Ротердаму – 26, а у Хагу – 21.

Аустрија и Шведска
Број муслимана у Аустрији је већ 2009. се приближио 500.000.

Слични показатељи су и за Шведску.

Муслимани чине 4,2 одсто становништва Аустрије и око пет одсто становништва Шведске.

Норвешка
У овој земљи живи око 150.000 муслимана. Половина од њих су грађани Осла и Акерсхуса.

Последњих неколико година број муслимана се у овој скандинавској земљи увећао за десет одсто.

(Факти)
 
Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
879
ДЕКИ ИЗ НОВОРУСИЈЕ: Не знам шта се дешава са људима у Србији, пропагандом су их убили у појам (Видео)
Херој Новорусије, српски снајпериста Дејан Берић у интервјуу за Министарство информисања Доњецке Народне Републике говорио је о свом учешћу у одбрани Славјанкса, рањавањима, заробљавању и бекству из Украјине. Берић се осврнуо и на стање у Србији изражавајући чуђење на пасивност грађана поводом одређених друштвено-политичких догађања.

Берић је испричао да је „по налогу НАТО“ из Ташмајданског парка у Београду уклоњен споменик девојчици Милици Ракић али да јавност у Србији ћути.

– Не знам шта се дешава са људима у Србији. У Србији раде системски. Пропагандом људе убијају у појам, не дозвољавају им да почну да размишљају. Ријалити програмима су људе извукли из реалности – рекао је Берић.

Берић је испричао и како је после првог рањавања, док је ишао ка болници у Ростову заробљен од стране Украјинаца и предат батаљону Ајдар.

– Имао сам среће јер су у мом телефону биле слике са ратишта. Међутим, један од њих који ми је одузео телефон који је био модеран, извадио је СИМ и меморијску картицу и одмах бацио. Тако ме је несвесно спасао – испричао је Берић.

Берић каже да се украјинци нису толико лоше понашали према њима док је био заробљен али да је било и оних који су тукли заробљенике. Он је тада тврдио да је радник који се случајно нашао у аутобусу са руским борцима.

Испричао је и анегдоту како је официру који га је испитивао и који му је нудио да набави огроман новац за откуп отео пушку а затим му је вратио.

– Пружио сам му пушку и рекао стрељај ме одмах. Ко ће дати за мене обичног човека толики новац – рекао му је Берић.

Берић је испричао да су откуп за њега платили Украјинци са којима је радио као грађевинац у Сочију, а да су га одвели у Харков.

– Ја сам њима био шеф у Сочију и био сам јако добар према њима. Они су узели кредит и платили 17.000 долара да ме ослободе – рекао је он.

У међувремену се у медијима појавила вест да је он снајпериста па је кренула потера за њим.

– Ја сам био у Харкову и у граду је била потера да ме пронађу. То је био хаос – рекао је Берић.

Он је рекао да амбасада Србије није хтела да му помогне а да је морао границу Украјине и Русије да пређе илегално.

– Прошао сам седам километара преко поља и кроз шуму. Прешао сам прво украјинску па руску границу, а онда сам се вратио на руску. Дошао сам и тражио да ми ураде печат да сам ушао у Русију. Било је јако смешно. Одмах су видели да нисам Рус па сам рекао да сам Србин.

Објаснили су да ми треба печат да излазим из Русије, а ја сам рекао да ми треба да улазим и да сам кроз шуму дошао са друге стране границе. Тада су ме окружили аутоматима. Ја сам реко сачекајте да вам објасним. Кад сам им објаснио скували су ми кафу, ударили печат у пасош и скупили новац за мене јер нисам имао новца за пут – испричао је Берић.

Он каже да је само четири човека преживело из Прве интернационалне бригаде којој се придружио на почетку рата.

– Ми смо прва јединица која је напдала Доњецки аеродром још 21. маја – каже он.

Он је причао и о акцијама у којима је рањен.

Берић је рекао да рат неће бити готов све док бомбе не почну да падају на Кијев.

– Док они не осете шта је прави рат мира неће бити – закључио је.
 
Natrag
Top