Националистичка тематика!

Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
879
Србин сам!



Србин сам, зато што сам још пре рођења пожелео да будем Србин.
Пре него што ће се моја душа, кроз оца и мајку, низвести у овај свет, видео сам свеколику патњу Србства кроз све векове и светове.
Моја је душа пожелела да се у свет појавим у Народу који највише страда и пати на Правди Бога, у Племену које је мимо сва племена и мимо све родове.
Још тада сам, боравећи у звезданим пространствима, знао, да моја душа ни у једном другом народу, ни у једном другом племену, неће моћи тако брзо да се искупи за сва недела своја из минулих животних токова.
Моја је душа тражила и молила, да се оваплоти у Србству, да би кроз Биће Србства прочистила и искупила саму себе за сва недела своја, за све пропусте, заблуде и грешке своје из минулих живота својих.
Србин сам, зато што је часно бити Србин.
Часно је бити Србин у свету који презире, мрзи и прогони Србе.
Бити Србин, то значи, бити усамљен.
Усамљен у свету србомрзаца и србомрзитеља.
Бити један једини наспрам руље и светине.
Бити један једини на бојноме пољу наспрам дивљих хорди.
Бити један једини који сме да каже ДА, када сви други урлају НЕ; и, опет, да каже НЕ, када светина урла ДА.

Србин сам, зато што ниједан народ на целоме свету, нема такву душу какву Срби имаду!
По части, достојанству, племенитости, храбрости, узвишености и господству ниједан народ не може да се са Србима пореди.
Ни по стваралачком духу нико се са Србима поредити не може.
Срби су рођени ствараоци, рођени градитељи и рођени посвећеници уметничке лепоте и дивоте.

Србин сам, зато што међу Србима, зато што у Бићу Србства, има оних божанских душа које се ни у једном народу пронаћи не могу.
Такве душе (можда их има три, пет или седам посто!) превазилазе и надилазе све ине душе.
Такве душе јесу Језгро Србства, јесу Душа Србства, јесу Суштаство Србства, јесу Божанство Србства.

Србин сам, зато што су ме од детета до дана дањег чували и спасавали племенити и дивотни људи, а сви они (то није случајно!) бејаху и јесу – Срби и Србкиње!
На својим животним путима и стазама сретао сам многе људе, из различитих племена и народа, али сам само међу Србима открио и упознао узвишене и божанске душе.
Свуда има добрих људи.
Заиста, добрих људи има у свих племена, родова и народа.
Али, само у Срба има дивотних и божанских душа.
Има оних душа које превазилазе и надилазе сва добра и све добре људе овога света.

Србин сам, зато што знам да кроз Биће Стваралачког Србства води мој Пут ка Првобитној Светлости.
Још и ово да кажем, а што је у духу ових лирских записа.
Ја јесам песник, али србски песник!
То мора да се нагласи.
Зато што се србски песник не може поредити са песницима неких других народа.
Не може се ни по чему поредити!
А ви већ или слутите или знате зашто ово рекох.

Све ово (у песничком надахнућу) посведочих зарад једне племените, дивотне и узвишене душе Расне Србкиње која ме, својом сестринском добротом и љубављу Србкиње (и попут Добре Виле из србских бајки), спасава у овоме свету.
Сада је и вама јасно, зашто сам Србин, и зашто је благословено и дивотно – бити Србин!
Драган Симовић
 
Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
879
Србине,освести се.Да ли знаш за кога си гласао?

Србија наоружава “војску Косова”

Већ неколико месеци у Војсци Србије (оном што је од ње остало), врше се прегледи магацина опреме и наоружања, проглашавају за вишак и пописују. Истини за вољу, после Шутановца и Тадићаније много тога остало. Они су од продаје наоружања „ткз.вишкова“ инкасирали неколико милијарди долара. Вучић је само наследио већ уходане путеве криминалне распродаје одбрамбене моћи Србије.

jahjaga-seik-zajed.jpg



Српска пушка о шиптарском рамену

Недавно смо могли да прочитамо да је формирана Војска Косова. И зачуђујуће слабо реаговање из Београда. Сада је јасно и зашто: Војску формирају САД и дају мањи део опреме. За војску коју су Американци пројектовали, Шиптари немају пара. У ствари они немају пара ни за какву војску. Е ту се опет укључује ЦИА. Преко Саудијске Арабије и Катара, својих поузданих савезника завршава се посао. Овај пут Катар преко фирме у власништву краљевске породице „Бин Јабер Груп“, откупљује све „вишкове“ наоружања у Србији и преко Црне Горе смешта га у сладишта у Албанији. Фирма „Бин Јабер Груп“ не продаје даље ово оружје. Она га поклања. Обично разним радикалним групама и покретима на миг ЦИА или побуњеницима у разним земљама, посебно муслиманским.

Војска Косова може очекивати поред стрељачког наоружања, тенкове, артиљерију, ПА артиљерију, минобацаче и велике количине муниције које иду уз то. Ова катарска фирма је могла купити оружје и у некој другој земљи, али је оружје намерно купљено у Србији. Као прво, добар део оружја завршиће у непосредном српском окружењу: КиМ, Федерацији Бих (кад затреба). Као друго, Србија остаје без наоружања и муниције, ако не рачунамо оно мало што је остало у ткз. Војсци Србије. Као треће, Србија неће моћи да помогне Републици Српској ако затреба јер неће имати ресурса.

Војска Косова ће у кратком времену по добијању оружја премашити ВС по борбеним способностима и броју оперативних војника. Обука те и такве војске ће кратко трајати јер и старешине и део војника одлично познају борбена средства. Србија, после овога више неће имати снаге да и када склони издајнике са власти у кратком периоду ојача систем одбране, јер неће имати средстава да купи оружје а она која је имала су продата. Ово су велике игре, за велике играче. Свакако нису за пацере попут Вучића, који продаје земљу и народ.

Србији други жути картон!

Већ неколико месеци у Војсци Србије (оном што је од ње остало), врше се прегледи магацина опреме и наоружања, проглашавају за вишак и пописују. Истини за вољу, после Шутановца и Тадићаније много тога остало. Они су од продаје наоружања „ткз.вишкова“ инкасирали неколико милијарди долара. Вучић је само наследио већ уходане путеве криминалне распродаје одбрамбене моћи Србије.
Сећате се рата који је Грузија водила у Јужној Осетији. Тада смо добили „жути“ картон јер смо без знања Русије продавали оружје Грузији. Тим оружјем је пуцано на руске војнике.

Доласком Вучића на власт ова врста криминалне активности се вишеструко повећала. Преко добро познате фирме, државне а криминалне под називом Југоимпорт СДПР и својих веза са Милом Ђукановићем, а преко њега и са Калифом Бин Зајед Ал Нахјаном и Катарском фирмом Бин Јабер Груп, Вучић се укључио у трговину оружјем.У трговину смрти са земљама са којима је званична трговина оружјем забрањена. Већ успостављене канале Југоимпорта СДПР са Бин Јабер Групом, Вучић користи да се сви „вишкови“ наоружања продају овој фирми. То му је олакшано јер је на чело ове некад угледне фирме довео своје кадрове.

Катарска фирма купује све. Оружје из производње, са стокова, из резерви и оно што је проглашено за вишак. Само да напоменем: Катар је преко ове фирме спонзорисао рат Сакашвилија (Грузија) у Јужној Осетији, побуњенике у Сирији, Дагестану и Чеченији. Заједно са Саудијском Арабијом, Катар је главни финансијер Унитарне БиХ и Независног Косова. Иако се Саудијска Арабија формално дистанцирала од ових активности у току су процеси на формирању Војске Косова и припреме за рушење Републике Српске.

Нимало не чуди ни превелика ревност садашњег Начелника Генералштаба, генерала Љубише Диковића на разоружавању сопствене војске. Том нашем „бившем ратном другу“, Вучић је обећео место министра одбране у наредној влади. Е сад, Диковић не зна како Вучић обећава. Исто је обећао и Чеди Јовановићу и ко зна коме још.

Да се вратимо теми. Још је у Србији остало око 200 тенкова, приближно толико транспортера, неколико стотина артљеријског оруђа, пар стотина „ПРАГА“, до 2000 минобацача, већа количина свих врста стрељачког оружја и неколико хиљада тона муниције. Транспорт је предвиђен преко луке Бар која је, колико знам, у турском власништву. Део оружја ће бити ускладиштен у Албанији одакле се лако може пребацити на КиМ, Сирију, Босну, Дагестан, Грузију или Украјину.


„Београд на води“

„Београд на води“ је повезан са овим криминалним извозом наоружања.
Наиме, од средстава која се извозе ове године, милијарда долара се убацује у припремне радове на уређење земљишта. Уз милијарду долара вредности самог земљишта, Вучићева група ће бити сувласник „Београда на води“ у проценту од 51%.
Држава Катар са фирмом Бин Јабер груп (у власништву краљевске породице) спонзорише светски тероризам и истовремено пројекат „Београд на води“.

То је цена за независно Косово и укидање Републике Српске које Вучић мора да изврши и призна. Сада је ипак јасно да Косово и Метохија нису поклоњени већ продати. Наравно, ако се не умеша Српски народ и растури ту трговину. „Београд на води“ је компензација за КиМ,односно то је споменик независном Косову у Београду. За 2-3. милијарде долара, Вучић продаје КиМ чија само рудна богатства вреде око 500 милијарди долара. На тај начин Вучић постаје милијардер, најбогатији Србин (ако је уопште Србин) што је изгледа и његова болесна амбиција.

У свим овим пословима учествовали су следећи (не)људи из Србије: Ратко Божић, Стеван Никчевић, Борис Тадић, Мило Ђукановић, Миломир Ракић, Вук Јеремић, Томислав Николић,Горан Веселиновић, Синиша Мали, Никола Петровић и наравно све конце вуче Александар Вучић. Овакви пројекти се не могу извести у тајности. Званично ни САД ни земље ЕУ нису сагласне са овим пројектом. Но, иза свега стоји ЦИА и њени дугорочни планови за Балкан и Источну Европу. Русија упозорава да не жели да у Сирији пуцају српске пушке и топови, да не жели да српско оружје поново пуца на руске војнике.

Вучићу црвени картон!

Све је јасно: црвени картон Вучићу. Зауставимо ове сулуде пројекте. Спасимо живот Вучићу јер ако настави даље уништавање наше Србије добиће „Катил ферман“ и свилен гајтан. Од мене доста.Нека Вучић каже да ово није истина и нека каже шта је „права истина“. СРБИЈА ЈЕ ВЕЧНА ДОК СУ ЈОЈ ДЕЦА ВЕРНА.



Генерал Божидар Делић – Визионарски
 
Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
879
Студенткиња Ђурђина Турковић поручила је министру финансија Радоју Жугићу да јој не требају одговори о НАТО интеграцијама „од људи који су за шаку долара прихватили улогу тровача младих умова“.

Наиме, након уводних излагања Радоја Жугића и Срђана Милића, током предавања о економским аспектима евроатлантских интеграција које је одржано на Економском факултету, студенти су постављали питања. Прва се обратила студенткиња Правног факултета Ђурђина Турковић, која је, обраћајући се Жугићу, казала да није присутна да би њему постављала питања.

“Јер мени не требају одговори људи који су за шаку долара прихватили улогу тровача младих умова, да нам причате о непостојећим добрима које ће нам донијети злочиначка организација НАТО”, казала је она и згужвала папир на ком је писало “НАТО”, као што су, рекла је, “они нас газили”.

“Све док је слободних грађана, нећете моћи против народа”, поручила је Турковић.

Њој су, док је одлазила са трибине, студенти аплаудирали уз повике “Не у НАТО, не у рат”.

 
Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
879
Ове стихове је Гаврило Принцип у затвору ноктима урезао


Затвор у Терезину био је место у ком је Принцип тамновао за време истраге за Сарајевски процес поводом атентата на Франца Фердинанда. Тамо је Гаврило написао свој једини литерарни рад, који је носио политичку поруку.

Схвативши да му нема изласка из тамнице, Гаврило Принцип је ове стихове, како се препричава, урезао сопственим ноктима на лименој чинији (мањерки).

Неки кажу да је стихове исписао кашиком, и то шифрованом робијашком азбуком у зид, као поруку осталим заточеницима.



Тромо се време вуче

И ничег новог нема,
Данас све као јуче,
Сутра се исто спрема.

Ал‘ право је рекао пре
Жерајић, соко сиви:
Ко хоће да живи, нек мре,
Ко хоће да мре, нек живи.

И место да смо у рату
Где бојне трубе јече,
Ево нас у казамату
На нама ланци звече.

Сваки дан исти живот
Погажен, згњечен и стрт
Ја нијесам идиот
Па то је за мене смрт.



(24.сата)
 
Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
879
ДВА МЕТКА ЗА УСТАШУ: Ко је четник Благоје Јововић који је убио Анта Павелића?


Благоје Јововић, човек који је извршио атентат на Анта Павелића, кога је озлоглашени усташки вођа молио за милост, био је припадник бјелопавлићке четничке бригаде. Атентат је извршио да би осветио све жртве које су страдале од усташке руке

Благоје Јововић пресудио је Анти Павелићу с два метка, а рекао је да је то учинио како би осветио све српске жртве које су страдале од усташке руке током Другог светског рата. Јула 1941. прикључио се народном устанку против фашистичке Италије. Био је изабран за командира Косићког партизанског одреда, с којим је учествовао у борбама на Пљевљима.

Када је добио наређење од команданта Ивана Милутиновића да са својим одредом крене у напад на Баја Станишића, који се под Острогом дигао на оружје јер је чуо да комунисти убијају политичке неистомишљенике, Благоје се повукао с дужности командира и одбио да учествује у братоубилачкој борби.

После тога прешао је у четнике, код пуковника Баја Станишића, који му је пре рата био претпостављени у школи за подофицире у Билећи.

Септембра 1944. године налазио се у саставу делегације која је била одређена да крене у Италију на преговоре с Енглезима. За председника мисије је одређен Душан Влаховић, а за потпредседника Јаков Јововић.

Путовали су малим бродом који се звао „Тендер” од Котора до Тарантоа у Италији. Када су пристали, сачекао их је амерички капетан и одвео их у њихов клуб. После пар дана ступили су у преговоре с Енглезима, који су их обавестили да се савезничка политика променила у корист Тита и партизана.

Благоје је у Италији боравио у разним избегличким логорима. Радио је једно време у Интелиџенс сервису и том приликом упознао Рандолфа Черчила.

За време рада у Интелиџенс сервису упознао је и неке Јевреје који су га обавестили да Анта Павелића у Италији крије Католичка црква, под лажним именом. Тада је Благоје први пут дошао на идеју да пронађе Павелића и да га ликвидира.

Септембра 1947. испловио је из Ђенове за Буенос Ајрес. У Аргентини је радио разне послове, био је каменорезац, конобар, морнар, хотелијер и трговац. Створио је знатан капитал и постао индустријалац.

Благоје је био утемељивач и добротвор црквене општине „Свети Сава“, један од оснивача Удружења бораца „Дража Михаиловић” и члан управе удружења “Његош”.

Захваљујући једном бившем италијанском генералу, Павелић је откривен почетком 1957. Подаци нису садржали информацију о правом идентитету Павелића, већ где се налазио и куда се кретао. Планом убиства руководио је Јаков Јововић, а добровољно се пријавио његов рођак Благоје.

Касније им се придружио Мило Кривокапић. Донета је одлука да се атентат изврши 9. априла 1957, дан уочи прославе Дана независности НДХ. У предвиђено време Благоје Јововић и Кривокапић су се упутили у место Паламор, где је Павелић дуже живео.

Тог дана, Павелић је пошао са женом и ћерком, па су одлучили да атентат изврше наредног дана.

У среду, 10. априла у 9 часова увече, по изласку из омнибуса Павелић је посумњао у свог првог пратиоца и окренуо се и у правцу Благоја испалио неколико метака.

Јововић је потрчао за Павелићем и испалио пет метака у његовом правцу. Два метка су погодила Павелића, који се затетурао, али је погнут почео да јауче од болова и моли за милост.

Како је то изгледало можда најбоље описују речи самог Благоја Јововића о том случају, а које су записане у књизи “Два метка за Павелића”:

- Кренем за њим. Брзим кораком. Скоро трчим. Долазим на седам-осам метара. Павелић ме је осјетио, видео… Почео да виче: ”Мајку ти јебем српско-јеврејску, комунистичку! Чујем пуцањ, не знам одакле долази. Не стајем. Трчим право на Павелића. Дођем на два-три метра и пуцам. Једном. Други пут! Пуцам му у леђа, онако како је бјежао. Два пута у њега. Он пада. Како је носио ташну, она му испадне, са стране, у једну башту. Пао, не мрда, не могу да вјерујем да се прави мртав, ако су два метка у њега. У том тренутку помислим – боље је да остане жив, јер ће га у болницу, народ ће видети и онда му се мора судити! Да ли да га пребијем? Онда угледам ону ташну. Документи? Било би добро докопати се… Али, ако су паре у торби, па ме ухвате и прогласе лоповом? И да сам га убио због пара! Оставим ја и Павелића и торбу. Неко виче: ”Јуре, Јуре!”И пуца се према мени. Ја се окренем и пуцам у том правцу.Испалим три хица. Почнем да трчим око зграда, полукружном улицом. Народ излази. Питају – шта је било ? Онако задихан, говорим им: ”Гледајте шта раде ове будале тамо, напиле се, па пуцају на све живо!” ”Тај је луд или пијан”, вичем да ме и они са прозора чују. Револвер ми у џепу. Оставио сам само један метак, за сваки случај – сликовито је дочарао Јововић.

Аргентински новинари успели су да дођу до рањеног Павелића тражећи од њега интервју. Иако је био у болничком кревету, примио их је и представио се као човек „који је много учинио захрватски народ”. Између осталог, осврнуо се се и на покушај атентата и рекао:

“Знајте, господо, атентат није извршио некакав емисар југословенског посланства, нити агент интернационалног комунизма. Иза овог крије се друга личност…”

Задобијене ране од атентата Павелићу никад се нису зацелиле, пошто је боловао од дијабетеса. Умро је у рано јутро 28. децембра 1959. у 71. години у Мадриду, од последица атентата.

После 55 година Благоје Јововић је 1999. посетио први пут СР Југославију. Допутовао је из Аргентине и посетио манастир Острог, сусрео се с митрополитом Амфилохијем Радовићем и том приликом рекао да је он човек који је убио Анту Павелића.

После тога шира јавност је сазнала прави идентитет човека који је пуцао на Павелића 1957. године у Ломас де Паламору, Буенос Ајресу. Благоје боравећи под Острогом, посетио је родно село Косић и гробље својих предака.

Умро је 2. јуна 1999. у Росариу, Аргентини, само неколико месеци после посете, прве и последње, свом родном крају.

(Телеграф.рс )



Линк за скидање књиге "Два метка за Павелића".Вреди је прочитати.Благоју Јововићу нек је вечна слава и хвала.
http://www.scribd.com/doc/153272545/Dva-metka-za-Pavelica-pdf
 
Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
879
На данашњи дан 1999.године Слободан Милошевић одбио ултиматум да НАТО трупе уђу у Србију


НОВИ САД – На данашњи дан 1999. године председник СРЈ Слободан Милошевић одбио је захтев да прихвати стране трупе под вођством НАТО на Косову и Метохији, после чега је специјални изасланик САД Ричард Холбрук одмах отпутовао у седиште НАТО у Бриселу.

Генерални секретар НАТО Хавијер Солана потом је активирао наредбу о отпочињању ваздушних удара, а влада СРЈ је због претњи војном агресијом прогласила стање непосредне ратне опасности.
 
Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
879
Славко Никић:"Жуте куће су биле на Косову а не у Албанији"
разговарала: Наташа Јовановић


Поштовани читаоци, извињамо се због страхота које ћете читати у описивању злочина арнаутских зликоваца, али ако о овоме не буду говорили Срби, камење ће проговорити. Стиже и петнаеста годишњица дивљачког бомбардовања Србије, а недоклани српски народ на распетом Космету и даље живи у јединственом концлогору на свету. Но, Жуте куће и на Космету и у Албанији представљају ако не земаљску, оно сигурно Небеску оптужницу, како за албанске зликовце, тако и за њихове западне покровитеље. Јер, као што је говорио Његош Турцима – крв је људска храна наопака, на нос вам је почела скакати…

Славко Никић је последњи живи члан јединице МУПа која се борила против кријумчарења наркотика на Космету од 1990. до 1999. године. Био је активни учесник рата на Космету. За помоћ пружену преко Дрине, у време рата, признање му је лично одао генерал Ратко Младић. Хапшен је у акцији „Сабља“. У својим књигама детаљно је описао дешавања на Космету и злочине који су Шиптари починили над Србима.

Злочине над српском нејачи су чинили Албанци из Албаније, али и Шиптари са Косова и Метохије. Своја сведочења сам отргао од заборава у књигама које сам написао и писаћу, до сада дванаест наслова. На трагове злочина наилазио сам лично и покушавао да их све забележим, сматрајући да ће бити од користи и правосуђу и мојој Отаџбини и потомству, са јединим циљем, да жртве не буду узалудне нити заборављене, каже у разговору за „Фонд стратешке културе” Славко Никић.

Последњи сте живи члан специјалне јединице која је деловала на Космету од 1990 до 1999. Чему сте у том периду све били сведок. Колико је било тачно логора за Србе, да ли су позната имена извршиоца злочина, каквим тортурама су били изложени заробљеници, те зашто се о овоме толико година ћутало?

Тачан број логора се не зна зато што су постојали на целој територији Косова и Метохије, и у најмањим засеоцима, у обичним кућама, савршено камуфлирани. Они су отварани преко ноћи. Оно што светска јавност мора да зна је чињеница да ниједан од команданата ОВК (сада УЧК) то није могао постати а да претходно на својој територији, у зони своје одговорности, није имао логор за мучење и убијање Срба. У књизи „Командантне убице (Приче из пакла)”, коју смо Момир Лазић и ја управо објавили, пишемо о свему томе. Обрадили смо имена 156 команданата ОВК, почев од Хашима Тачија, Рамуша Харадинаја, па наниже, сви редом поред осталих злочина су били „власници” логора за мучење и убијање српске нејачи. Ако је сваки од њих имао макар по један логор, то значи да их је било најмање 156! Људском уму је до сада била непозната метода вађења органа без анестезије. Колико је то мучење, читаоци нека сами процене. Најтеже је када су децу убијали на очи родитеља, као што је то случај са малом Јованом у селу Клечка, општина Липљан. Ћуте корумпирани политичари, полицајци, официри и остали припадници Службе безбедности тога времена, које можемо сада лако препознати по њиховом енормном богатству, стеченом на забораву мученика. Зато ћуте, и о томе сам писао у својим књигама, да не буде да баш сви ћутимо. Много је деце страдало. Отимали су их из руку родитеља, исто као турски зулумћари некада док су нас газиле Османлије. У књигама митрополита Црногорско-приморског господина Амфилохија Радовића се могу прочитати многа имена деце која су Шиптари отели из руку родитеља.

Испричајте случај мале Јоване.

Девојчица од непуних 11 година била је заточена у логору у селу Клечка, општина Липљан, заједно са мајком и баком. Тај логор је био под директном контролом Фатмира Лимаја и Хашима Тачија. Док су у том логору били заточени Срби цивили, обилазио их је лично Хашим Тачи. Малу Јовану су шиптарски бандити, припадници ОВК, Љуан и Беким Мазреку испред мајке и баке силовали. Иживљавали су се сатима над десетогодишњом девојчицом. Када су је на тај начин масакрирали, живу су је запалили, опет пред очима несрећне мајке и баке. На лицу места полиција је затекла руку мале Јоване истргнуту из лакта, која се још димила. Деловало је као да је тражила помоћ или је махала мајци и баки, шачица је била отворена. На питање истражног судије Данице Маринковић како су сазнали да се девојчица коју су силовали и убили звала Јована, један од браће Мазреку је рекао: „Када сам истргао девојчицу из руке мајке, та жена је кукала до своје смрти, изговарајући само то име. Бака је умрла одмах“. Припадници полиције Србије поред осталих терориста ухапсили су и ова два зликовца. Они су признали и описали злочин који су извршили над малом Јованом. Све је то забележила судија Даница Маринковић, која им је узела изјаве, али и телевизијске камере, па је са тим злочином упознат цео свет, који, на жалост ћути.

Суд је изрекао пресуде и послао их на издржавање казне. Притисак Запада после пада режима Слободана Милошевића уз несебичну подршку: Биљане Ковачевић-Вучо, Наташе Кандић, Соње Бисерко, Чедомира Јовановића, неких Мићићки, Павићевићки, Дерета и осталих душебрижника Шиптара издејствовали су да се сви ти зликовци ослободе. О случају мале Јоване говорио сам у многим телевизијским емисијама, у свакој књизи нађем место за нову мученицу српства и православља на овим просторима, Јовану, не бих ли је отргао од заборава. Надам се да ће неки Срби који ће бити бољи од нас Јовану осликавати као икону, пред којом ћемо се сви молити.

Пре избијања рата, 1998.године били сте у јединици која је открила илегалну болницу у селу Блаце, намењену за трансфузију крви, из вене у вену. Шта сте тамо затекли, да ли је то била једина болница тог типа и да ли вам је познато колико је Срба свој живот скончало у овој „жутој кући“?

О томе сам детаљно писао у својој књизи “Нулта крвна група”. Чини се ја једини. У илегалној болници у селу Блаце надомак варошице Сува Река, општина Призрен, учествовао сам у акцији полиције која је забележена и видео камером. Види се и чује када наређујем да се ломе врата која су до мог доласка била закључана. У приземљу смо нашли апотеку пуну лекова. Било је ту и произвођача из Србије са најновијим датумима производње. На спрату смо затекли опрему за коју су нам наши доктори рекли да се користи приликом трансфузије крви из вене у вену и за вађење крви до задње капи. Зашто се о томе ћути, показаће време. Надам се, врло брзо.

Шта сте том приликом сазнали од човека кога сте заробили?

Све сам описао у својој књизи. Он је све ово што сада полако излази на видело мени испричао 1998.године.

Оваквих болница је било, али их има и данас много на територији Косова и Метохије.Оне су биле уједно и прихватни центри за киднаповане, одакле су их траснпортовали у Албанију. О томе сам писао у књизи „Исповест Можда”, коју сам објавио 2010.године. Значи, пре Дика Мартија, који се огласио тек наредне године.

Срба је киднаповано више од 2.000. Зар је то мало? Али за Запад, када неко киднапује и убије 2.000 Срба, то је инцидент, а када се без икаквих доказа Срби оптуже да су убили исто толико несрба, онда то тај исти Запад назива геноцидом. Зато не желим да чујем за њих, као делиоце правде, за мене постоји само Русија.

Имате ли информације где су сахрањени остаци убијених Срба којима се траг губи после 1999.године. Да ли су оправдане сумње да су они убијени у Албанији, или трагови ипак воде на другу страну?

Остаци убијених Срба су спаљивани, бацани у јаме, међу којима је позлу најпознатија Волујак. Бацали су остатке жртава у Бели Дрим и Радоњићко језеро, али и на многа друга места, јер се број до сада откривених гробница и жртава које су нестале у многоме разликује. Оно што је сигурно, они су убијени. Тако су хтели Хашим Тачи, Рамуш Харадинај и остали чланови злочиначког удружења ОВК.

Познајме Шиптаре, порастао сам са њима, тамо сам и рођен. Доказе не остављају ако за то нема потребе. Нема друге стране. Гробница киднапованих Срба је само на Косову и Метохији и на територији Албаније.

Тврдите да је „ Жута кућа“ у Албанији тек кукавичје јаје. Ко је по вама аутор приче о „Жутој кући“ и са којом намером је ова прича пуштена у етар?

Пре свега, репортажу о „Жутој кући“ је радила новинарка тада телевизије Б92. Лично је познајем. Она је у моју кућу пре хапшења мог команданта и пријатеља, генерал-пуковника, команданта Главног штаба Војске РС Ратка Младића довела француског шпијуна Лорана са намером да ме искомпромитују. Није успела. Истерао сам је заједно са Лораном из своје куће, када су ми поставили питање зашто на зиду поред осталих слика држим слику председника Руске Федерације Владимира Владимировича Путина. За неупућене, та прича о „Жутој кући“ је предствљла доказ да су Шиптари трговали органима. Међутим није тако. Прича о „Жутој кући” је објављена како би у перспективи послужила као непотпун доказ након чега би Шиптари били ослобођени оптужби. Једноставно би се формирала радна група у којој би морао да буде бар један члан Србин, доктор, констатовали би заједно да се у тим условима то не може радити, а то би значило да Шиптари могу да туже Србе за неаргументоване оптужбе.

Морам да додам да су новинари-шпијуни свих оних држава које су нас бомбардовале месецима обилазили кућу у којој живим, не би ли са мном успоставили неки контакт и направили интервју. Са непријатељима не разговарам. За разлику од њих, једино могу да дам изјаву братској Русији.

Зашто није ништа снимљено нити написано о бродовима усидреним у албанским лукама, мобилним хируршким салама смештеним на камионима који су по потреби, како тврдите, силазили са тих бродова? Где су завршавали извештаји које сте слали са терена?

Ништа се није писало ни о бродовима нити о малим приватним авионима који су служили за разношење органа по целом свету, органа српских мученика. Зашто нико не жели да покаже два возила најсавременије мобилне хируршке сале која су наше снаге заплениле и довезле у централну Србију? По мојим сазнањима, једно од тих возила се налази у Крушевцу. То би био прави пут истраге о трговини органима, а не „Жута кућа“ која је кукавичје јаје, припремљено за Србију.

Зашто никада није дошло да размене зарољених Срба и Шиптара, какав је био првобитни план? Да ли је српска страна икада поставила тај услов?

Шиптарски интелектуалац, један од преговарача у Рамбујеу, Рам Буја, родом из Липљана, мој комшија, био је заговорник киднаповања Срба, али не ради продаје њихових органа, већ ради размене за њихове припаднике ОВК, који су се већ налазили по српским затворима. Није случајно што је киднаповано око две хиљаде Срба. Толико је било шиптарских терориста у нашим затворима. Оно што јавност треба да зна је чињеница да су се Биљана Ковачевић –Вучо, Наташа Кандић, Соња Бисерко, Чедомир Јовановић и остали шиптарски лобисти залагали да се Шиптари безусловно ослободе! Знали су да уколико се извршпи размена глава за главу, око за око, зуб за зуб, како каже закон Леке Дукађинија, хонорар нису могли да очекују ни од кога. Зато су Шиптари ослобођени без постављања основног услова да се ослободе и сви Срби. Обавештавам светску јавност да су сви они добили паре од Шиптара које су Шиптари зарадили продајући људске, српске органе. Најпрљавије паре на свету!

Да ли су постојале посебне методе мучења и убијања Срба од стране припадника УЧК?

Сваки од припадника ОВК се доказивао измишљајући страшније методе мучења, а многе од њих су обучавали муџахедини, познати по својој свирепости, у камповима на граници са Албанијом.

Случај убиства дечака српске националности, у кафићу Панда, недавно је опет актуелизован. Са којом намером? Да ли постоје индиције да злочин нису починили Шиптари?

Бесник Шаља, рођен 31.маја 1974.године у селу Озрим, општина Пећ, један је од оних који су пуцали у дечаке у кафићу „Панда” у Пећи 14.децембра 1998.године.

Александру Вучићу је, по мојој процени, та полуинформација или дезинформација подметнута. Он је том изјавом изгубио наклоност свих нас са простора Косова и Метохије, а поготово српских ветерана рата, чији сам члан Председништва.

Да ли потписани Бриселски споразум може да, како тврде његови потписници, пружи заштиту преосталим Србима на КиМ?

Погром Срба траје и не можемо га везивати за одређене датуме, ни споразуме. Од краја Другог светског рата интензивно, али и раније, над Србима са Косова и Метохије континуирано Шиптари потпомогнути својим менторима са Запада врше геноцид. Садашњи такозвани„Бриселски споразум” се споразумева без сагласности Срба с Косова и Метохије и свих нас расељених са вековних огњишта. Преговори су вођени без сагласности и консултовања са српским ветеранима, који су учествовали у борбама против терориста, које је предводио садашњи преговарач друге стране Хашим Тачи лично. Тај споразум је по мишљењу српског народа на Косову и Метохији искорачио ван оквира УН и резолуције 1244, која је давала одређени привремени статус нашој територији.

Бриселски преговори ће бити упамћени по томе што је извргнута руглу, подсмеху и обесмишљена Нобелова награда, и ништа друго. То је моје лично мишљење.

Не треба подсећати на јасну чињеницу коју нико у Србији јавно не говори због страховладе да су наши преговарачи погазили Устав Србије и да ће за то сносити последице.

Фонд стратешке културе
 
Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
879
nato.jpg

Рат 1999. године је јеврејски рат против Србије! Бомбардовање Србије 1999. године било је крвава јеврејска одмазда над православним србским живљем. Никад не заборави! Никада опрости! Врати стоструко!
 
Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
879
Србски народе,ово су људи одговорни за бомбардовање Србије.
У питању су људи Јеврејског порекла!

ИМЕ ЗЕМЉА ФУНКЦИЈА
GEORGE SOROS САД Quantum фонд за ”отворено друштво”
LAWRENCE EAGLEBURGER САД Бивши амбасадор САД у Југославији
HENRY KISSINGER САД Бивши државни секретар САД
WARREN ZIMMERMAN САД Бивши амбасадор САД у Југославији
MADLEINE ALBRIGHT САД Државни секретар САД
RICHARD HOLBROOKE САД Изасланик САД за бившу Југославију
ALFRED (AL) GORE САД Потпредседник САД
WILLIAM COHEN САД Секретар одбране САД
SAMUEL BERGER САД Саветник за националну безбедност
JAMES RUBIN САД Потпарол Стејт Дипартмента
YBIGNEW BRYEYINSKI САД Бивши саветник за националну безбедност
ANTONY LAKE САД Бивши главни саветник за нацио. безбедност
WARREN CHRISTOPHER САД Бивши државни секретар
PETER GALBRIGHT САД Бивши амбасадор САД у БиХ
ROBERT GELBARD САД Изасланик САД за бившу Југославију
JACKUES KLEIN САД Управник УН за сремско-бараљску област
JOHN KORNBLUM САД Изасланик САД за бившу Југославију
REGINALD BARTHOLOMEW САД Изасланик УН за бившу Југославију
JOHN DEUTSCH САД Бивши ЦИА директор
RICHARD KAUZLARICH САД Амбасадор САД у БиХ
STUART EINSENSTAT САД Бивши помоћник Државног сек. за безбедност
STEPHEN OXMAN САД Бивши помоћник Државног сек. за Европу
RICHARD SCHIFER САД Амбасадор у Израелу, изасланик за ЈУ.
IRA MAGAZINER САД Бивши главни саветник за безбедност
MARAK GOULDING САД Подсекретар Уједињених Нација
JEFFRY SAX САД Творац економског програма за Источну Евро.
MAURICE GOLDSTEEN САД Институт за међународну економију
ELIE WIESEL САД Нобеловац, захтевао бомбардовање Срба
ROBERT FROWICK САД Шеф мисије ОЕБС у БиХ
TIM GOULDIMAN САД Мисија ОЕБС у Хрватској
DAVID BORNSTEIN САД Потпарол СФОР-а у БиХ
TOM LANTOS САД Конгресмен, увек против Срба
PETER TARNOFF САД Помоћник државног сек. за политичка питања
KATTY MARTHON САД Председница Организације за слободу медија
ROY GUTMAN САД Новинар, добио Пулицера за лажи о Србима
DAVID KAPLAN САД Дописник ТВ мреже АБЦ из БиХ
LARRY KING САД Чувени CNN водитељ
WOLFF BLITZER САД Извештач CNN-а
PETER USTINOV САД Познати глумац, рекао “Срби су ретардирани “
STEVEN SPIELBERG САД Познати редитељ и Србомрзитељ
WESLEY KANNE CLARK САД НАТО генерал, ратни злочинац
MALCOM RIFKIND Британија Бивши Министар одбране
GERALD KAUFMAN Британија Члан Блерове Лабуристичке партије
NIGEL LAWSON Британија Бивши Министар финансија
DAVID HUNT Британија Комисија за борбу против антисемитизма
SIR LEON BRITTEN Британија Председник GATT Комисије
SIR ALFRED SHERMAN Британија Бивши саветник Маргарет Тачер
PETER MENDELSOHN Британија Блеров сарадник, Министар трговине
DAVID HANNEY Британија Британски амбасадор у УН
NORA BELOFF Британија Дописник Observera
MAURICE SAATCHI Британија Организатор студентског протеста у БГ '97.
CARLOS WESTERNDORP Шпанија Претставник међународне заједнице у БиХ
JORGE SAMPAIO Португал Председник Португалије
RICHARD GOLDSTONE Ј. Африка Бивши председник Хашког Трибунала
BRONISLAV GEREMEK Пољска Администратор ОЕБС
GIANI DE MICHELLIS Италија Бивши Министар спољних послова
RUPERT MURDOCH Аустрал. Медијски магнат
JAMES WOLFENSON Аустрал. Председник Светске банке
EUGEN LANSKI Чешка Потпредседник Чешке републике
HENRY WEINNANS Холандија Бивши Министар спољних послова
PETRU ROMAN Румунија Бивши премијер, вођа Демократске партије
GYORGY KONRAD Мађарска Председник Светског ПЕН клуба
EDGAR BROMFMAN Канада Председник Светског Јеврејског конгреса
SIMON WIESENTAL Аустрија “ловац на нацисте”
TEDDY KOLEK Израел Градоначелник Јерусалима, мрзитељ Срба
SIMONE WAIL Франц. Бивша предсдница Европског Парламента
ROBERT BADINTEUR Франц. Председник чувене “Бадинтерове комисије”
BERNARD-HENRY LEVY Франц. Филозоф, предводник групе србомрзитеља
ANDRE GLUCKSMAN Франц. Филозоф, члан Левијеве групе филозофа
JACQUES DERIDA Франц. Филозоф, члан Левијеве групе филозофа
ALAIN FINKELKRAUT Франц. Филозоф, члан Левијеве групе филозофа
LORAIN FABIUS Франц. Бивши Премијер
TANSU CILER Турска Бивша Премијерка
DANIJEL COHN-BENDIT Франц. Вођа студентског протеста из 1968.
GABY GLUMAN Шведска Председница шведског ПЕН клуба
JACQUES ATALLY Франц. Председ. Европске банке за обнову и развој
RICK SALUTIN Канада Писац, Учесник студентског протеста у БГ '97.
JOSEF “JOSHKA” FISHER Немачка Министар спољних послова
HELMUTH KOHL Немачка Бивши немачки Канцелар
FREIMUT DUWE Немачка Изасланик ОЕБС за слободу штампе
LUC LEVY Франц. Директор Француског културног центра у БГ
BERNARD KUSHNER Франц. Србомрзитељ, увек са непријатељима Срба
JACK LANG Франц. Бивши Министар културе
LAYAR MOJSOV Македонија Високи функционер бивше Југославије
MICHAEL FRIDMAN Немачка Саветник бившег Канцелара Кола
ISRAEL KELMAN Аустрија Власник 51% Пљачкашке Дафимент банке
MARGARET KOCH Швајцарска Председница Швајцарске конфедерације
BORIS YELTSIN Русија Бивши председнк Русије
YEGOR GAIDAR Русија Бовши Премијер
ANDREY KOYIREV Русија Бивши Министар спољних послова
SERGEY KIRIENKO Русија Бивши Премијер (1998.)
YEVGENI PRIMAKOV Русија Бивши Премијер (1999)
ALFRED KOCH Русија Бивши заменик Премијера (до 1997.)
ANTHOLY CHUBAIS Русија Бивши Јелцинов саветник
GENADI BURBULIS Русија Бивши Министар финансија (код Гајдара)
VLADIMIR ZYRINOVSKY Русија Вођа Либерално- демократске партије Русије
GRIGORY YAVLINSKY Русија Вођа блока Јаблоко (партије центра)
MICHAEL ZADORNOV Русија Министар финансија (код Примакова)
SERGEI STEPASHIN Русија Министар унутрашњих послова
SERGEI LAVROV Русија Амбасадор Русије у Уједињеним Нацијама
BORIS BEREZOVSKY Русија Билионер, медијски магнат
BORIS NIEMTSOV Русија Бивши раменик Премијера Кириенка
ALEXANDER RUTSKOY Русија Вођа побуне у Руском парламенту
PETER AVEN Русија Бивши Министар спољне трговине
MIHAEL FRIDMAN Русија Банкар, са Авеном сувласник Алфа банке
VLADIMIR GUSINSKY Русија Медијски магнат, перд. Руског Јеврејског Конг.
MICHAEL HODOROVSKY Русија Менатеп Банка
ALEXANDER SMOLENSKY Русија Престоничнаја Банка
VITALY MALKIN Русија Руска Кредитна Банка
VLADIMIR YASIN Русија Министар економије (код Черномирдина)
ANTOLY SOBCHAK Русија Градоначелник Санкт- Петерсбурга
YULLY VORONTSOV Русија Бивши амбасадор Русије у УН
YEFIM ZVIAGILSKY Украјина Бивши Премијер
SONJA LICHT Југославија Председница Сорош фонда за Југославију
CZESLAV MILOS Чешка Нобеловац, тражио бомбардоваље Срба
DAVID KALEFF УСА Саветник за јавне односе код Милана Панића
LASLO SEKELY Југославија Дописник многих Сорошових издања
DRAGOSLAV AVRAMOVIĆ Југославија Бивши гувернер НБЈ, “вођа опозиције”
 
Natrag
Top