Na Linux Limpus OS Acer Aspire E14,ne mogu instalirat Ubuntu 10.4 , da li netko zna zasto?

MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Na ovoj tastaturi nigdje ne nalazim gdje se nalazi strijelica gore i dole.


Pre svega ne bih preporucio ubuntu 10.04, posto je zavrsena podrska za isti. Pokusajte sa novijim, jos uvek je aktivne podrska za ubuntu 14.04 LTS, i naravno 16.04 LTS.

Kao sto rece kolega, potrebano je da iskljucite UEFI(mada je moguce instalirati i sa UEFI).

Ako vam je komplikovano tako, mislim da je na F12 boot menu(eventualno Fn+F12), pa samo izaberite DVD rom kao boot device. Zatim bi instalacija trebalo da krene. Mozete ubuntu skinuti ovde:
Kod:
http://www.ubuntu.com/download/desktop

I mozete staviti isti na usb preko unetbootin ili recimo rufus programom. Isto preko F12 izaberete USB kao boot device...
 
Učlanjen(a)
09.06.2012
Poruka
14
Decki, hvala, puno ste mi pomogli. Pretpostavila sam mogucnost da Ubuntu 10.4 nije podrzan od Linpusa. Ocito je ova verzija linpusa novijeg tipa Radila sam
u opensuse i u mintu te ubuntu i nikad nisam imala probleme. Ova verzija ubuntu NE odgovara i nema sanse i da je
sa usb instalacija.
Jednom cu probat skinut ubuntu 10.4 na usb te pokusati instalaciju. Interesira me da li je ta pretpostavka tocna.
 
Učlanjen(a)
09.06.2012
Poruka
14
Hm, dobra ideja za VM VirtualBox.
Sto se tice linuxa on je za sve a ne za
posebne. Linux je neponovljivo dobar
a Windows je za muku ljudima i za šišanje ovaca.
Nije guzva jer imam preko cega radit.
Hvala za savjet.
 
Učlanjen(a)
09.06.2012
Poruka
14
Hm, ovo sa Oracle VM VirtualBox je izvanredna ideja. Linux OpenSuse, Mint i Ubuntu su mi poznati ali Linpus iskreno Nikad čula. Sa Linuxima sam prezadovoljna i radije cu se odreci racunara ako moram radit u windowsima. A to za BIOS da samo podrzava windows i meni je to tako izgledalo ali sam to negirala iz prostog razloga koji glasi "kao prvo proizvodjac nebi toliko riskirao pri proizvodnji a kao drugo, negdje bi to bilo i napisano". Hvala za upute.
 
Natrag
Top