Muškarci otvoreno o razvodu: Žene, čujmo i njihove muke

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Muškarci otvoreno o razvodu: Žene, čujmo i njihove muke

Obično se misli da je ženama posle razvoda teže, ali to najčešće nije tačno. Muškarcima je podjednako teško. I oni su prošli kroz sve uspone i padove braka baš kao i žene. Muški članovi Redita otvoreno su pričali o tome kako su podneli razvod.

1_zpsd12ee099.jpg


1) „Čak je i običan raskid težak. A razvod mi je doneo nedelje i nedelje zaspivanja u suzama na jastuku u iznajmljenoj sobi.“


2) „Jednostavno je grozno. Nečija izdaja vam je stalno na pameti i shvatate da sva ona obećanja koja ste napravili na pompeznoj ceremoniji okruženi prijateljima i članovima porodice ne znače ništa ako ona prestane da vas voli.“


3) „Svi vaši snovi umru. Zamislite kakav je to osećaj. Stojite u praznoj kući koja bi trebalo da je ispunjena smehom, decom, budućnošću i znate da je sada samo prazna kuća. Svi navlače masku hrabre osobe. Ali duboko u sebi znate da ste slomljeni u osnovi. Prilično je strašno. Osećate se usamljeno i menjate se u tom procesu.“


4) „Emocionalno je bilo razarajuće. Bio sam sa njom 24 godine, od toga 18 u braku. U srcu i u glavi ja sam bio obavezan zauvek. Mi imamo decu koja su bila jako povređena i koja ni danas, posle sedam godina, ne prihvataju naš razvod. To je brutalna stvar. Nije me briga za finansijske aspekte – to traje nekoliko godina i prođe. Ono što je prava katastrofa jeste razaranje porodice.“


5) „Emocionalno je bilo strašno. Izgubio sam svoju ženu, izgubio sam svog ljubavnika, svog najboljeg prijatelja, svog saigrača, i svoju 'porodicu'. Za mene razvod nikad nije postojao kao opcija, sve dok se nije desio. Osećao sam se izgubljeno. Izgubio sam jedinu osobu u koju sam mogao da se pouzdam.“


6) „Razvod mnogo liči na raskid, samo što su emocionalne posledice gore, jer osoba s kojom ste mislili da ćete provesti ostatak života odjednom više nije u vašem životu.“


7) „Jeste da su pravne zavrzlame glavobolja, ali je mnogo teže bilo podneti činjenicu da smo oboje digli ruke. Kada ste u vezi sa nekim, znate da je raskid uvek moguć. Ali kada potpišete papire i izreknete zavete, to deluje mnogo obavezujuće i očekujete da će večno trajati.“

(Blic žena)
 
Natrag
Top