Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
Dirigentsku palicu prepustam Joksiru,jedino sto znam bez knige je,zamisli da si kapetan broda...A to je laka fora.

Sto se mene tice objasnjenje je pozeljno,ali..Moze kad dam tacan odgovor da ga obrazlozim,ovako duplo se brukam,em ne pogodim em to obrazlazem.


P.S. To za brukanje je licno vidjenje,ne odnosi se na druge takmicare.Meni je dovoljan blam kad lupim,jos i da nastavljam.

Mislio sam na postavljača ili ako znadeš odgovor da ga i objasniš ili barem kako je tebi logično. Blam ne postiji, jer je to tvorevina Ega. Sigurno ti se prvi neću smejati... Što luđi odgovor, barem meni, to je zanimljivo.

Evo još matematike...Na putu bandera visoka 10 m. Puž kreće od dna i penje se 3 m u toku dana, a u toku noći sklizne 2 m. Koliko mu dana treba da se popne na vrh bandere?
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
E ljudi, ovo nije u redu, ja sam ekonomista i ne bavim se ni logikom, ni srednjom skolom, niti imam nekog osnovca u bližoj okolini a još manje imam knjige sa učiteljskog fakulteta.
Dakle ovde se radi o "prepisivanju" imate literaturu, zadatak i odgovor. Vidite i sami, kad se postavi pitanje (kao što su mačke, ili ono sa povezivanjem tačkica), ne znate..niko nije uspeo da poveže tačkice i da nije bilo Crazyja kome je matematika jača strana izgleda ni to ne biste rešili....jer, to ne piše ni u jednoj knjizi.
Ja hoću da se igram ali bez gore pomenutih "pomagala".:drinks:
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Kalimercice,ja ne koristim literaturu pri resavanju zadataka.

Koliko sam gresila,vidi se da sam sama smislila.

Resenje zadatka je 8 dana,zadnji dan ne ide gore.

Koje klase spadaju u pasivu,aj sad da vas vidim,ko zna?
kalimercica?
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
ovo ti nije bilo tesko....

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

i ja isto...da sam koristio literaturu, ne bi se mucio toliko...
kod mene u skoli na odmoru cesto resavamo logicke mozgalice, i zbog toga ih puno znam...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
E ljudi, ovo nije u redu, ja sam ekonomista i ne bavim se ni logikom, ni srednjom skolom, niti imam nekog osnovca u bližoj okolini a još manje imam knjige sa učiteljskog fakulteta.
Dakle ovde se radi o "prepisivanju" imate literaturu, zadatak i odgovor. Vidite i sami, kad se postavi pitanje (kao što su mačke, ili ono sa povezivanjem tačkica), ne znate..niko nije uspeo da poveže tačkice i da nije bilo Crazyja kome je matematika jača strana izgleda ni to ne biste rešili....jer, to ne piše ni u jednoj knjizi.
Ja hoću da se igram ali bez gore pomenutih "pomagala".:drinks:

Upravu si, ali pitanja su postojala i ‚‚pre mene i pre mog oca" (malo aludiram na zagonetke) ali je fora što ne mogu znati sve zagonetke. Ja neke znam jer mi je već neko rekao i njih sam radio a neke imam u literaturi. Ne mogu da znam sve zagonetke stoga je fora da se pokažu sve koje znaš/poseduješ jer možda neću znati jedan od tih koje ti nudiš. Evo, Djole je dao onaj sa kućom koja ima sve zidove okrenute ka jugu i medvedom koji prolazi pored kuće (pitanje je bilo koje je boje medved) a ja sam rešavao pre mesec dana jedan koji sličan ali je suština ista (da li je moguće da sa južnog pola pođeš na istok). Pazi, još me boli glava, dok nisam povezao stvari (tj. da nije pomogao). Ima gomila matematičkih problema, još kada bih pamtio zagonetke, mislim da bi bilo krajnje loše po mene... Naravno ni da nije poenta tražiti odgovore u literaturi ili googlati po netu (to bi bilo kao varanje u ukrštenim rečiima). I ja sam lupio za braću i sestre (ali da nisam bio sebičan braca........cccccc), hehehe.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top