Molitva mrtvima učenje iz Biblije ili ne?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
To ja isto mogu reci i za tebe.

Ostajem pri onom sto sam rekao, jel nema smisla ponavljati. Cinjenica je da Marija moli Isusa i to je stav crkve. Stav crkve nije da ona oprasta.

Bitna je praksa, a stav crkve nije toliko.

Nemaju više udjela ni u čemu što biva pod...

Samo živi mogu da se mole Bogu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Bitna je praksa, a stav crkve nije toliko.

Ja se ne molim mariji da mi ona oprosti grehe.
To crkva ne uci.

Praksa jeste bitna, ali po praksi ni adv. nisu dobri jel ne praktikuju ono sto uce. A ja ne krivim adventisticke Pastore sto pustaju vernike da im rade subotom i sto ih ne kaznjavaju za to ili za bilo koji drugi propust... Ali zato ti krivis Pravoslavne za sve i svasta...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Magijska molitva Mariji.


МОЛИТВА ПРЕСВЕТОЈ БОГОРОДИЦИ

Царице моја Предобра, Надо моја Богородице, Прибежиште сиротих, Заштитнице страних и невољних, Покровитељко увређених-видиш моју беду, видиш моју муку, помози ми као нејаком, нахрани ме као странца: грех мој знаш, опрости га по вољи Твојој, јер немам друге помоћи осим Тебе, ни друге заштитнице, ни боље Утешитељке осим Тебе, о Богомати да ме сачуваш и заштитиш у све векове. Амин.

Ko je carica u Bibliji. Marija je često nazvana caricom nebeskom.

Синови купе дрва, а очеви ложе огањ, и жене месе тесто, да пеку колаче царици небеској, и да лију наливе другим боговима, да би мене дражили.
Књига пророка Јеремије, глава 7, 18.

СТАРАЦ САВА ПСКОВО-ПЕЧЕРСКИ
ГОСПОДЕ, ТИ СИ ЖИВОТ МОЈ!


ИЗВОДИ ИЗ ДНЕВНИКА



О ЗАСТУПАЊУ ЦАРИЦЕ НЕБЕСКЕ



"Коме да завапим, Владичице?.."

Овим речима се у име свих верујућих Света Црква обраћа Царици Небеској. svetosavlje.

Marija je nazvana zaštitnicom.

Psalam 71,6Na te se oslanjam od utrobe; ti si mi zaštitnikod majčina krila: u te se svagda uzdam.

Marija oprašta grijehe. Luka 5,24Ali da znate: Vlastan je Sin Čovječji na zemlji otpuštati grijehe!" I reče uzetomu: "Tebi zapovijedam: ustani, uzmi nosiljku i idi kući!

Marija je i utješitelj. I to sa velikim U. Znamo ko je utješitelj u Bibliji.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Magijska molitva Mariji.


МОЛИТВА ПРЕСВЕТОЈ БОГОРОДИЦИ

Царице моја Предобра, Надо моја Богородице, Прибежиште сиротих, Заштитнице страних и невољних, Покровитељко увређених-видиш моју беду, видиш моју муку, помози ми као нејаком, нахрани ме као странца: грех мој знаш, опрости га по вољи Твојој, јер немам друге помоћи осим Тебе, ни друге заштитнице, ни боље Утешитељке осим Тебе, о Богомати да ме сачуваш и заштитиш у све векове. Амин.

Ko je carica u Bibliji. Marija je često nazvana caricom nebeskom.

Синови купе дрва, а очеви ложе огањ, и жене месе тесто, да пеку колаче царици небеској, и да лију наливе другим боговима, да би мене дражили.
Књига пророка Јеремије, глава 7, 18.

СТАРАЦ САВА ПСКОВО-ПЕЧЕРСКИ
ГОСПОДЕ, ТИ СИ ЖИВОТ МОЈ!


ИЗВОДИ ИЗ ДНЕВНИКА



О ЗАСТУПАЊУ ЦАРИЦЕ НЕБЕСКЕ



"Коме да завапим, Владичице?.."

Овим речима се у име свих верујућих Света Црква обраћа Царици Небеској. svetosavlje.

Marija je nazvana zaštitnicom.

Psalam 71,6Na te se oslanjam od utrobe; ti si mi zaštitnikod majčina krila: u te se svagda uzdam.

Marija oprašta grijehe. Luka 5,24Ali da znate: Vlastan je Sin Čovječji na zemlji otpuštati grijehe!" I reče uzetomu: "Tebi zapovijedam: ustani, uzmi nosiljku i idi kući!

Marija je i utješitelj. I to sa velikim U. Znamo ko je utješitelj u Bibliji.

Na ovo je vec odgovoreno:

(ali Tripo ponavlja, jer misli da ce 100 puta ponovljena laz postati istina)

"kojima oprostite grehe oprostice im se, a kojima zadrzite grehe zadrzace se" (jovan 20:23)

Svestenik takodje "oprasta grehe", ali nijedan svestenik nece reci "da je on oprostio, vec da je oprostio Bog kroz njega", i oni imaju tu vlast datu od Hrista da "razresuju".

Kada svestenik "razresuje" ili "prasta" (on kaze - "oprastaju ti se gresi"), ali nije oprostio svestenik, vec Bog!

Slicno tome ni Marija ne oprasta, vec oprasta Bog!

To je "hvatanje za reci", koje zapravo imaju prenosno znacenje..

Kada se molimo Mariji mi u stvari molimo Boga, a isto tako kada molimo svestenika da nam oprosti, nas u stvari razresuje Bog!

Ovo je jedna jedina molitva koja sadrzi takve explicitne reci, sve druge molitve glase "Marijo moli za nas.." to je dokaz da se Marija zapravo moli, i da ona nikom ne prasta sama vec Bog. A ni crkva ne uci da ona ima moc oprastati grehe, pa je stvarno besmisleno ovakvo nesto tvrditi!

Korelacija izmedju "carice nebeske" u bibliji i majke Bozje je besmislena.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Na ovo je vec odgovoreno:

(ali Tripo ponavlja, jer misli da ce 100 puta ponovljena laz postati istina)

"kojima oprostite grehe oprostice im se, a kojima zadrzite grehe zadrzace se" (jovan 20:23)

Kao i na ovo što si dao.

Svestenik takodje "oprasta grehe", ali nijedan svestenik nece reci "da je on oprostio, vec da je oprostio Bog kroz njega", i oni imaju tu vlast datu od Hrista da "razresuju".

Može da oprosti ako mu je neko nešto učinio, ali ne može da opere, to može samo Bog.

Kao što i piše u Bibliji.

Kada svestenik "razresuje" ili "prasta" (on kaze - "oprastaju ti se gresi"), ali nije oprostio svestenik, vec Bog!

On to ne može ni da kaže, apostoli to nisu ni radili. Nema nigdje tog primjera.

Slicno tome ni Marija ne oprasta, vec oprasta Bog!

Netačno, ovdje se traži od Marije da oprosti grijeh i to ljudi i imaju u glavi, dakle idolopoklonstvo.

Konktekst je potpuno jasan, jer su MARIJI dati atributi Božanstva, ona je svemoćna, zaštitnica, oprašta grijehe. A ova bezvezna priča nije to Marija možeš baciti niz rijeku, znam ja kako se mole pravosl. bolje od tebe jer sam se i ja molio tako i šta im je glavi svima.

To je "hvatanje za reci", koje zapravo imaju prenosno znacenje..

Nemaju, jer da imaju onda ne bi tako glasile nego drugačije.

Što onda ne glase drugačije? Ne glase jer nema. Jer nikom susret sa Božjim karakterom nije bio ugodan od pada u grijeh. Ajd nađi gdje bio ugodan prvi susret.

I zato ljudi idu kod svetaca da ne bi dobili ukor.

Kada se molimo Mariji mi u stvari molimo Boga, a isto tako kada molimo svestenika da nam oprosti, nas u stvari razresuje Bog!

Pa što se onda ne moliš Bogu direktno kao svi u Bibliji što su? Šta to imaju sveci a da nema Bog pa da se njima molite. KOnktekst je jasan ovdje se traži od Marije ono što se traži od Boga, dale obožavanja stvorenja a to je idolopoklonstvo.

Ovo je jedna jedina molitva koja sadrzi takve explicitne reci, sve druge molitve glase "Marijo moli za nas.."

Kako da moli mrtva osoba, znaš da je gad ko zove mrtve. Ništa to nije bolje što kažete da se Marija moli za vas, jer Marija leži u grobu čeka vaskrsenje.

to je dokaz da se Marija zapravo moli, i da ona nikom ne prasta sama vec Bog. A ni crkva ne uci da ona ima moc oprastati grehe, pa je stvarno besmisleno ovakvo nesto tvrditi!

Kakve veze ima šta uči kada ne ukorava ljude za to. A ništa nije blje ni što se Mariji obraćate da se ona moli za vas. Jer je mtva.

nesto tvrditi!

Korelacija izmedju "carice nebeske" u bibliji i majke Bozje je besmislena.

Po tvom mišljenu, a kontekst obožavanja carice nebeske u SZ je isti kao i vaš.
 
Natrag
Top