Molim za sto hitniju pomoc

Učlanjen(a)
25.05.2017
Poruka
7
Juce mi je crklo napajanje na racunaru.
Konfiguracija mi je sledeca:
---------------------------------------------------------
intel® core™2 quad processor q8300
Gigabyte nVidia GeForce GT 420 2GB 128bit
4gb ram kingstone (2x2gb)
(maticna ne znam koja je iskreno)
---------------------------------------------------------
Stavio sam napajanje od 290W,drug kaze da je nek brendirano.Interesuje me rec strucnjaka sta da radim da li da ga ostavljam unutar kucista ili da ga cupam po hitnom postupku?
Unapred HVALA!
 
Učlanjen(a)
22.06.2015
Poruka
54
Ako je brendirano i nije mnogo staro (i ako ne overklokujes masinu) ne bi trebalo da bude problema.

Kod:
http://www.coolermaster.com/power-supply-calculator/
Na ovom linku mozes da proveris koje napajanje odgovara tvojoj konfiguraciji.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Moz se desi da ti onda za promenu nesto danas crkne u racunaru. To tamo u zelezari verovatno na poslu radi neki stari 486 racunar sa programom za evidenciju radnika. Ovo 290W je premalo za danasnje pojmove. Ima neki procesori koji jedu dosta struje. Dovoljno je na sve to da ubacis dodatni hard i nesto mora da ode. U pravu je ovaj gore, izracunaj prvo sa kalkulatorom, pa onda ubaci napajanje.
E sad ako ti komp sluzi kao skrin server u burekdzinici onda si zavrsio poso sa ovim napajanje. Samo sistem dizi preko Live CD-a, bez harda, za svaki slucaj.
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2010
Poruka
276
Ja sam za Intel Core 2 Duo E6750 2.66 Ghz, nVidia GeForce 9500GT uzeo novo nemačko napajanje od 550W Rasurbo, jer mi je prethodno crklo a navodno je bilo 450W. Imam 2 HDD od kojih jedan WD Black, takodje imam 4GB RAM DDR2 (2x2). Nisam hteo da kupujem neka lažna kineska napajanja koja nemaju stvarnu snagu.
Moj ti je savet min 500W kvalitetno napajanje.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
To sto se ne cuje u redu je,ali je pitanje da li ce moci to napajanje da potkrpi tu grafiku,HDD i rezac,ako ha imas,pa ako slucajno imas i TV karticu,Ram,sve to vuce svoj napon,sem rezaca,on samo po potrebi,ali moze se desiti kada ga pokrenes da nedaj boze ode napajanje.lepo su ti gore ljudi napisali da proveris koje snage napajanje treba da bude za tvoju maticnu.Ako ne mozes da nadjes koja ti je maticna,instaliraj Aida Ekstreme i pokreni program i klikni na ikonu Motherboard i videces koja je.mada obicno oko ili ispod kulera za procesor pise koja je.
 
Natrag
Top