molim za pomoc gasi mi se komp

MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.073
Probaj da obrises drivere, pa pokreni win u safe modu. Imas na forumu da nadjes driver sweaper pa obrisi skeniraj za drajvere tvoje grafike(ati/AMD), pa instaliraj nove. Takodje za tu grafiku je preporuceno napajanje 450w i vise, tako da moze da se desi da je problem do toga...
 
Član
Učlanjen(a)
19.03.2013
Poruka
7
OK, hvala svima sutra cu da se cujem i sa ovima iz servisa, gdje je kupljem komp da vidim sta ce mi oni reci da radim.
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
2
Mora biti do napajanja ,ja imam slabiju konfiguraciju od tebe i imam 500w chieftec .
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2010
Poruka
222
ocisti komp.ocisti cooler of graficke.cooler od procesora.moze ti se desiti da se kompjuter pregrijava pa da se gasi.imas li dobro hladjenje.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Reinstaliraj driver, odnosno obrisi taj sa Poslednjim ATi Catalyst-om, skini poslednji kompletan ATi Catalyst za tvoju grafiku i OS sa ATI sajta:
AMD Catalyst™ Display Driver for Windows Vista/Windows 7 64-bit
Dakle verziju 13.1 nemoj Beta 13.3, mozda ti on pravi problem, ako si ga instalirao, pokrenes Ati catalyst, kada prodjes onaj pocetni deo ides na Customize i ides na Unistall, obrisi kompletan driver.
Zatim instaliraj Driver Sweeper 3.2.0 (besplatan program, kucaj u google), restartuj racunar, pritiskaj F8 pri ukljucenju kompa i selektuj Safe Mode, kada pristupis glavnom prozoru pokreni Driver Sweeper, selektuj ATI Drivers i klikni na Analyze, i u sledecem koraku Clean, ako treba ponovi vise puta Analyze na levoj strani se nalazi Analyze and Clean, ostace ti posle samo 2 genericka driver-a, njih nemozes obrisati i ponudice ti reboot now, restartuj i instaliraj normalno ATI catalyst Suite koji si skinuo.
To bi trebalo da resi problem.
A za svaki slucaj instaliraj AIDA64 (imas na forumu) i proprati temperature za GPU i CPU, zatim chipset-a i ostalih uredjaja, proveri i napone za +5V i +12V, javi ima li promena i pusti SS da vidimo rezultate.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Ja koristim tu betu bolja je od 13.1. No problem, grafička je ati 6770. Lično mislim da je problem hardverske prirode. Može biti čak i mala nekompatibilnost.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Postoji dosta razlicitih modela 6770 i proizvodjaca istih, i to moze biti individualno, konkretno finalni driver je uglavnom WHQL sertifikovan, dok je beta developerska izvedba za testiranje, sto nije isto, zato ga nista i ne kosta da proba sa finalnim, ako vec ima instaliran beta 13.3.
6770 je karta koju rade svi proizvodjaci skoro, tako da postoji mogucnost da neka karta nije potpuno kompatibilna (software-ski), sto se tice hardware-a sve je podrzano, Intel trpi sve, pogovo novi chipset-ovi.
Bilo bi dobro da kazes koji je model konkretno i proizovdjac, sve info o tome mozes dobiti u AIDA64 ili HWinfo
 
Član
Učlanjen(a)
09.01.2013
Poruka
23
pozdrav.imam jedan problem,imam laptop ibm rs 50,stariji model,ali za moje potrebe dobar,3-4 godine je kod mene i nikad nisam imao problema sve do sinoc,radio normalno,i nakon gasenja nece da se upali,a jutros se normalno upalio,medjutim nakon sat dva rada nakon sto je se sam ugasio tj stanje mirovanja opet se nije dao upaliti dok se nije *odmorio*nekih pola sata.da li je moguce da se pregrijava ili tako nesto.sta raditi
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ako ga nisi cistio za te 3-4 godine, onda je to razlog definitivno, jer sve laptopove koji rade 7-8 sati ili vise dnevno, iz predostroznosti od pregrejavanja, treba cistiti od prasine, dakle hladjnak koji stoji ispred venta je bukvalno zapusen, tako da toplota ne disipira napolje, vec se vraca unutra.
 
Natrag
Top