Molim vas pomoc

Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
meni je jedini problem izgleda dvd cd jer mi dugo dize sistem a i u my conputer mi ne pokazuje dvd cd drive ikonu...
To moze da bude zeznuto,do te mere da te natera da reinstaliras ceo win,a sad kad si to rekao moguce je da ono sporo dizanje racunara potice od tog problema jer Win pokusava da identifikuje taj uredjaj ,odnosno DVD..postoji nekoliko mogucnosti zasto je to tako ,recimo otiso ti dvd,najgora mogucnost ...zatim win dodelio istu adresu na dva uredjaja istovremeno ili recimo drajveri se nekako ispomesali il sta vec...Ako imas jedan ili dva DVD-a istovremeno na racunaru pokusaj sledece,udji u device manager i izbrisi drajvere za DVD,zatim ugasi komp ,otvori kuciste i iskljuci kabl i napajanje za DVD(CD) i startuj racunar i sacekaj da se stabilise ,a zatim restartuj jos jedno dva puta ...kad zadnji put budes gasio opet prikljuci DVD kabl i napajanje za njega i prati sta ce se desiti kad krene....win bi trebalo da prepozna uredjaj i instalira drajvere ,ako slucajno nemas disk sa drajverima pri ruci onda se unapred konektuj na net kako bi se izvrsilo automatsko skidanje sa interneta....
Ako se ovo sve bude opet desavalo ,sad ja ne znam dali imas onaj stari dvd ili ovaj noviji koji ima kabl koji je slican kablu za HARD disk ,u tom slucaju zamenis mesta kablovima na maticnoj ploci,znaci onde gde je na ploci iz harda ulazio kabl sad postavis za dvd i vice versa ,s tim da budes spreman da ako popijes crn ekran tokom buta udjes u bios i opet podesis sekvencu za dizanje sa harda...
 
Učlanjen(a)
26.10.2014
Poruka
562
sinoc sam bas sve proverio, ja ne znam o cemu se radi... u registru mi pokazuje da ima dvd ali da nema onaj upfilter i lowfilter to je nestalo... u device manager ne postoji kao instaliran driver najverovatnije cu nekad da odradim ovo sa kablovima. Windows kao sistem radi odlicno samo sto mu treba malo duze da se upali, ali dobro je neka ga...
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa odmah tu u device manageru gde pise da nisu instalirani drajveri pretisnes ono Update driver i instaliras,ako bude trazio disk ubacis i njega ,ako imas net prikljuci se i automatski pocinje skidanje,ja sam mislio da se u device menageru uopste ne pojavljuje disk,ali posto ti pokazuje da ima ,a da samo hfale drajveri onda uradi tako...inace je pitanje zasto se to prvog puta deslio,mislim prilikom instalacije Win-a ,opasno je ako je instalacioni disk ostecen ili je bio umazan,jer u tom slucaju verovatno i nesto drugo nece valjati...
 
Učlanjen(a)
26.10.2014
Poruka
562
ljudi moji evo ovom prilikom hocu da vam se zahvalim na pomoci, odradio sam ono sto ste mi rekli i sad sve super radi. Hvala vam puno i srecni vam praznici.
 
Natrag
Top