Član
Učlanjen(a)
06.06.2009
Poruka
940
[SIZE=-1]MOJITO


[SIZE=-1] 2 kašičice smeđeg šećera
2 sveže stabljike mente
1 limun
5 cl belog ruma
soda
usitnjeni led
[/SIZE]
cocktail_cuba.jpg
[SIZE=-1]

Pomešajte šećer i mentu, dodajte limun narezan na kockice, napunite čašu lomljenim ledom, dodajte rum, a po želji i malo đumbira, razredite sodom i u koktel dodajte grančicu sveže mente.[/SIZE]
[/SIZE]
 
Član
Učlanjen(a)
20.09.2009
Poruka
40
Mojito



- Kašika žutog šećera
- Beli rum
- Kisela voda
- Sveža Nana

- Limeta

Priprema


Na dno velike čaše stavite kašiku žutog šećera. Celu čašu napunite lomljenim ledom. Dodajte nekoliko listića Nane, čašicu belog ruma, sok jedne limete i ono što je ostalo posle ceđenja. Na kraju do kraja dopunite čašu kiselom vodom. Promešajte i stavite slamčice.


Sastojci : Beli rum, šećer, limunov sok (lime), kisela voda i menta (iliti nana).

Priprema : Limunov sok se ubaci u šećer i listiće nane. Zatim se to meša nečim što se zove "muddler", ne znam tačan prevod ali recimo mušljalica (kao tučak u avanu :). Zatim se doda rum. Na kraju se dodaje kisela voda i kocke leda.


Mojito (mohito) s malinama


Sastojci za 1-nu osobu

4-6 svezih malina

5-6 listica sveze mente (nane)

1 kasicica sitnijeg secera

50 ml svetlijeg ruma

po zelji mineralne vode

1/2 limete sveze iscedjen sok

5-6 kockice leda

Za dekoraciju:

listovi sveze nane nekolikosvezih malina

Priprema

1 U visoku casu staviti oprane listove nane i maline pa ih izmrvite sa onim tuckom od avana. Po zelji ovo mozete procediti kroz cediljku.

2 Dodati kasicicu secera, dobro izmesati, pa dodati sok od sveze iscedjene limete.

3 Sipati 50 ml svetlog ruma.

4 Dodati kockice leda, pa sipati mineralnu vodu. Promesati jos jednom.

5 Dodati jos listice mente i nekoliko svezih malina i odmah posluziti.


Orange Mojito Cocktail


Sastojci izvornog Mojito koktela sadrže bijeli rum i sok od limete. Zašto ne biste probali verziju u kojoj rum zamjenjuje votka, a limetu – Lerovita naranča? I ne zaboravite poslužiti uz originalnu kubansku glazbu.


sastojci (1 osoba )

50 ml votke

1 kašičica Lerovita naranče ( cedevita od pomorandže)

25 ml vode

½ kašičica šećera

Za posluživanje:

zdrobljeni led

nekoliko listića metvice

Priprema


U posudi dobro pomiješajte votku, Lerovita naranču, vodu i šećer.


Izvor: ALO


 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top