Signup Now
Da bi mogli da pišete na forumu, otvarate nove teme, kao i da vidite download
linkove morate prvo da se registrujete.

Ukoliko Vam nije jasan proces registracije, molimo vas da kliknete OVDE
Ako ste zaboravili lozinku, kliknite OVDE :)

Moji Tutorijali i Projekti - 2 DVD

Diskusija u 'Domaći Tutorijali' započeta od boki71, 24.02.2012.

1. boki71

boki71 Uz duplu Anu... Administrator

Zahvala:
    34.075
    Pol:
    Muški
    mnogo jednostavnije ti je bilo da u Autorun Typhoon napravis svoj meni i kreiras dva dugmeta (disk 1 i disk 2) te da kreiras precice ka tim folderima ,to zatim usnimis i narezes.......za sjedinjavanje treba malo vise vremena a ima u medjuvremenu i novih tutorijalka koji se takodje trebaju integrisati tako da ne zerim iskreno ,ali odradicu kada budem imao malo vise vremena.....

2. joca pa

joca pa Član

Zahvala:
    1
    Boki jel moze mala pomoc,posto vidim da ti najvise znas o Visual Basic-u na ovom forumu???

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
    Dim MyRandomGenerator As System.Random
    Dim RanNum As Integer
    Dim BrojPokusaja As Integer
    BrojPokusaja = 0
    Do Until (KOJI KOD OVDE TREBA UPISATI?)
    MyRandomGenerator = New System.Random
    RanNum = MyRandomGenerator.Next(0, 2)
    BrojPokusaja = BrojPokusaja + 1
    TextBox2.Text = BrojPokusaja
    Loop
    Cilj mi je da izbrojim koliko koliko ce se puta petlja izvrsiti dok slucajno izabrani broj (npr. 1) ne bude izabran 3 puta za redom!Hvala unapred!!

3. jablandzidza

jablandzidza

Zahvala:
    0
    Stvarno jako dobar tutorijal za nas pocetnike

4. baka5

baka5 Član

Zahvala:
    0
    Ovo izgleda stvarno extra, kako ka mogu doci do ovih DVD-a

5. daxy77

daxy77 Član

Zahvala:
    7
    I ja kažem extra.
    E pa da nastavimo ...
    Što se tiče uploada, on se sastoji iz delova, ipak svaki deo bi mogao da bude i sam za sebe autonoman i da odgovara nekoj podtemi, to jest da može da bude opearativan i sam za sebe. Na primer , skinuo sam već jedan deo, skidam drugi, a rasklapam i pregledam prvi.
    Autoapdejtovanje spiska fajlova - Nisam programer ali programiram u Autohotkeyu po malo i u njemu skeniraju se svi fajlovi i oni koji su naknadno dodati, potom kada završi spisak stvara GUI na osnovi spiska za pokretanje pojedinih stavki, problem je što neki antivirusi kompajliran program u Autohotkeyu smatraju za trojan pa ga blokiraju.
    Kompresija - svaki fajl može i da bude kompresovan i da engine za dekomresiju koji je u samom disku, prilikom selektovanja pdf knjige recimo, prvo je rasklopi iz 7zip arhive. To je kada "externa" kompresija ima nekog većeg značaja. Problem su najviše filmovi sa diska jer s njima za što manje zauzeće memorije mora da se radi "interno", to jest uslikati iz njih samo najznačajnije frejmove, pa nekim gif kreatorom stvoriti gif sliku sa frejmovima.
    Atribucija - Sva atribucija naravno pripada boki71. Dalje svođenje na manje zauzeće memorije "internom" kompresijom čak i pdf fajlova povećava ipak šanse za buduće manipulacije ugrožavanja atribucije. To jest, neki pdf fajlovi se mogu svesti samo na tekst fajlove . Što se tiče slika, možda može da im se ugradi nevidljivi watermark.

6. daxy77

daxy77 Član

Zahvala:
    7
    remastered.jpg Evo kako bi izgledala rana verzija preglednika fajlova

tsvule se ovo sviđa.
  7. boki71

boki71 Uz duplu Anu... Administrator

Zahvala:
    34.075
    Pol:
    Muški
    Postavljeni su novi dropbox linkovi za DVD 2......

losmij i tsvule se ovo sviđa.
  8. biga1005

biga1005 Član

Zahvala:
    1
    Pozz Boki71. Hvala na ovome, jako lijepo što si podjelio s nama.
    Ali imam jedan problem. Sa DVD-om 1. Kad krenem raspakiravati javi mi "Archive is either in unknown format or damaged".
    Koristim Winrar. Otvarao sam pojedinačno dijelove, i svi se otvaraju osim prvog dijela. na njemu izbaciva tu grešku.

9. zokizz

zokizz Član

Zahvala:
    0
    Pol:
    Muški
  10. zokizz

zokizz Član

Zahvala:
    0
    Pol:
    Muški