mkv format

Član
Učlanjen(a)
23.10.2009
Poruka
76
zanima me kako da DvD Rip pretvorim u mkv format,koji su mi potrebni programi ???
 
Član
Učlanjen(a)
21.10.2009
Poruka
205
Kako si napisao, ispada da ti o'š AVI da prebaciš u MKV, pošto se pod "DVD rip"
podrazumeva konverovani DVD!!
Da se razumemo, i AVI i MKV su samo "kutije" u koje su spakovani određeni audio i video formati, tako da mi se čini kako prebacivanje istih cipela iz jedne
u drugu kutiju, može da proizvede samo gubitak pertli, tj. kvaliteta!!

A ako hoćeš DVD orginal da pretabačiš u MKV, ondak OVO prelistaj, a pod drugom
ponudom imaš i neki tutor!!
 
Član
Učlanjen(a)
23.10.2009
Poruka
76
ovo je super program,hvala ti puno dosta si mi pomogao,stvar je u tome sto su meni formati mkv dosta drazi od DvD Rip-a,kvaliteta slike gotovo je ista a mnogo manje zauzimaju na hard discu,posto imam dosta filmova na hard discu u DvD Rip formatu potrebno mi je da ih prebacim u mkv,u svakom slucaju hvala
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
MKV ili Matruska format je po kvalitetu slican Avi formatu (po mnogim statistikama i bolji) i upravu si da zauzima gotovo upola manje prostora od .avi formata zbog nacina kompresije,medjutim tu postoji drugi problem.Nemogu ga ocitati svi plejeri (odlicno ga cita VLC,GOM plejer......) a takodje filmove u tom formatu zasada zaboravi da gledas na DVD plejerima (koji podrzavaju divx) jer ja neznam nijedan plejer da ocitava taj format ,tako da ako zelis ga gledati moraces nanovo kompresiju u .avi,mpg,vob ...format pa tek narezivanje na disk.......
 
Član
Učlanjen(a)
23.10.2009
Poruka
76
znam znam boki sve mi je to jasno,koristim gom player a nemam nesto obicaj gledat film na dvd playeru tako da mi je mkv format dosta bolji od avi formata
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
482
Natrag
Top