Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
Pisao prije o ovom problemu. Naime imam stari laptop koji posjeduje ATA HDD i nekad lampica hard diska zakuca i zaledi se komplet sistem, naravno moram cekati da se malo osvijesti. Uradio sam par skeniranja sa HD Tune i ovakvi su rezulatati. Sta mislite da li vrijedi da uradim low level format i da li ce to pomoci sta?
Drugi HDD je tesko naci, jer su vecinom istog stanja...



07-April-2015_17-05.png 07-April-2015_16-39.png 07-April-2015_17-04.png
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Na toj trecoj slici ti jasno pokazuje da imas gresku na spoju izmedju harda i maticne ,ko zna mozda se i kod tebe nesto treba ocistiti ,kao skoro kod jednog tipa tu sa memorijom sto je imo problem.Znaci ona stavka dole pri dnu plava linija to prijavljuje.--Communication errors.Nesto ne prileze dobro i gubi spoj...
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
Znam da nikako nije izbacivao bsod i ne grije se mnogo. Prosli hdd na ovom laptopu se grijao mnogo. Trayim hdd da zamjenim, ali nikako da nadjem dobar. Hvala vam ipak ;)
 
Član
Učlanjen(a)
05.10.2010
Poruka
113
Hehe trazio sam ja njega i tamo, ali nema, ne proizvode ih vise.

Skoro sam menjao HDD na laptopu. Kupio sam polovan i ne kajem se. Sve besprekorno funkcioniše. Ne isplati se na staru mašinu stavljati nov deo. To je moje mišljenje. E sad, najbolje bi bilo da taj HDD prikačiš na neki drugi komp i tako ga proveriš. Ako ti HD Tune pokaže iste ili slične rezultate, problem je do diska. U tom slučaju kupi neki polovan ATA disk i problem je rešen. E sad, ukoliko su rezultati bolji od ovih koje si nam pokazao, onda nije problem u HDD-u, već u spoju diska i matićne ploče, o čemu je već pisao kolega Bazlik.

Tvoj HDD je ATA i ne znam da li za njega postoji HDD rack. Ja sam za svoj stari SATA II HDD iz laptopa za 400 dinara kupio rack, pa sad i njega mogu da prikačim na bilo koji račuar. Ni tvoj HDD ne mora da bude otpisan.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top