Microsoft Word 2010: Štampanje

Učlanjen(a)
29.03.2013
Poruka
82
Pozdrav dragi moji forumaši.
Hoću da odštampam word dokument ali mi Word stalno blokira štampanje.
Postavke Vam prilažem u screenshot-u kao i obaveštenje koje mi Word saopšti nakon pritiska na dugme "Print".

k1ZHdHW.png


Koristim štampač HP LaserJet P1102, toner je put i uspešno sam odštampao sve pdf fajlove koje sam hteo ali nažalost ne mogu Word fajl.

Molim Vas da mi napišete šta je potrebno da uradim kako bih odštampao fajl u Wordu.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Pa nemoj izabrati Custom range, jer ti to prelazi granice veličine papira koju štampač može da odštampa. Izaberi A4 format i sačuvaj i tek onda štampaj.

Poslato sa Huawei P8 lite

Zapravo custom range se odnosi samo na range stranica (npr. 1-50). Kako vidim dole je obelezeeno da stampa neparne stranice takodje. Ne vidim da je ijedan dokument odabran za stampanje?
 
Učlanjen(a)
29.03.2013
Poruka
82
Elem, pre nekoliko minuta sam napravio nenamernu grešku zbog koje sam potrošio 9 listova.
Molim Vas da mi napišete kako da abortiram proces štampanja kada je štampanje u toku.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa najbrzi nacin je da istrgnes kabl iz printera, sad ne znam da li ima neke posledice po njega, ali ne verujem. Drugi nacin je da grabnes papiri i da ih nezno dragnes, pa kad printer vidi nema ih i on sam stane. Samo pazljivo da ti ne otkine nokti, a i ako nosis periku pazi da ti dlake od nje ne upadnu u pretinac za papiri pa da ne pregnjecis celo za printer kad te usisa..
Moze da klikom na printer ikonicu izvrsis cancel operacije(prekid) ili da iz services ili iz Task Managera kilujes servis za printovanje, ovo nisam testirao, pa to moze ti da testiras sutra posle dorucka. Servis se ranije zvao Print spooler ili spooler, po novom nisam siguran.
Ali kako vidim mozda je najbezbednije da mu izvuces kabl, da ne rizikujemo dok ti ne kazu ostali.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Jedino da ga iskljucis na dugme,ali printeri pamte i kad ga opet ukljucis on ce uraditi broj stranica koliko mu je zadato,a mozes [probati i na ono dugme za probno stampanje stranica. Mozda ce zaustaviti proces.
 
Natrag
Top