Mića Jovanović hapšen u Londonu dok je "spremao" doktorat

MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.677
Mića Jovanović hapšen u Londonu dok je "spremao" doktorat
blic.rs | 18. 06. 2014. - 22:17h | Foto: RAS |
Bivši rektor Univerziteta Megatrend Mića Jovanović bio je uhapšen u Londonu 1988. godine u vreme kada je spremao sada već čuveni britanskih doktorat zbog koga je i izbila cela afera, otkriva “Blic”.

482804_radmilo-bogdanovic-02rasfoto-branko-belic_f.jpg

Pomogao: Bivši ministar policije Radmilo Bogadonović
Jovanović nije želeo da govori za “Blic” o razlozima hapšenja, ali kako smo saznali na njegovom puštanju iz pritvora bio je angažovan i bivši ministar policije Radmilo Bogdanović. Bogdanović je za “Blic” potvrdio da je Mića Jovanović bio u zatvoru u Londonu i objašnjava kako je pomogao da tadašnjeg doktoranda izvade iz zatvora.


- Pozvao me je Božin, otac Miće Jovanovića, da mu pomognem oko sina koji bio uhapšen u Engleskoj. U to vreme ja sam bio savezni poslanik u Veću Republika i pokrajina, a ambasador u Londonu bio je moj prijatelj i bivši predsednik tog Veća Miloš Radulović. Poznavali smo se po toj crnogorskoj vezi. Ja sam onda zvao Miloša i on je našao Miću u Londonu, kupio mu kartu i tako ga vratio u zemlju - kaže Bogdanović za “Blic”.

Bivši ministar kaže i da nikada, ni Miću Jovanovića ni njegovog oca dok je bio živ, nije pitao zašto je Mića bio uhapšen.


Bogdanović: Nije hapšen, imao je problema sa pasošem

Bogdanović je danas da je ikada izjavio da je vlasnik Megatrenda Mića Jovanović bio hapšen u Londonu 1988.godine i da je, na zahtev njegovog oca, intervenisao da bude oslobođen.

Bogdanović je, u izjavi FoNetu, rekao da ga je Jovanovićev otac 1989.godine zamolio da njegovom sinu pomogne, jer ima problema sa pasošem i da je zvao tadašnjeg ambasadora u Londonu Miloša Radulovića da mu da putnu ispravu.

- Znam da Jovanović nije hapšen i da nije imao problema sa vlastima u Londonu - istakao je Bogdanović.

On je dodao da ne zna kakav je Jovanović imao problem sa pasošem. (Fonet)
 
Natrag
Top