MESI, OSTANI Apel predsednika Argentine, Maradone i navijača

Učlanjen(a)
24.07.2010
Poruka
6.013
MESI, OSTANI Apel predsednika Argentine, Maradone i navijača

9b6f29a627ee6c6e5a1b353d346cdaed.jpeg


Legendarni fudbaler Dijego Maradona, predsednik Argentine i brojni navijači iz te zemlje pozvali su reprezentativca Lionela Mesija da razmotri odluku o napuštanju državnog tima.

Mesi je stigao u Buenos Ajres sa ostalim reprezentativcima posle poraza u finalu Kupa Amerike od Čilea, posle izvođenja penala rezultatom 4:2. Mesi je promašio penal i tako u svom četvrtfom finalu sa državnim timom nije uspeo da osvoji trofej, pa je posle utakmice saopštio da neće više igrati za reprezentaciju.

"Reprezentacija je za mene završena priča. Igrao sam u četiri finala i nije mi suđeno. Pokušao sam. To je bila stvar koju sam najviše želeo, al nisam uspeo i mislim da je sada gotovo", rekao je posle meča Mesi.

Desetine navijača obučeni u Mesijeve dresove čekali su po kiši da se reprezentativci vrate u zemlju iz SAD. Oni su pratili autobus koji je prevozio igrače, mahali zastavama i uzvikivali: "Mesi ostani". Jedan od njih nosio je zastavu na kojoj je pisalo: "Mesi volim te više od majke".

Mesi nije viđen u autobusu, ali je portparol Fudbalskog saveza Argentine Ernesto Čerkis Bjalo potvrdio agenciji Asošiejted red da je fudbaler Barselone doputovao u Buenos Ajres sa ostatkom tima. Mesi je u finalu protiv Čilea promašio penal u prvoj seriji. On je sa Argentinom izgubio i u finalu Kupa Amerike 2007. godine od Brazila, finale Svetskog prvenstva u Brazilu od Nemačke 2014. godine i prošle godine u finalu Kupa Amerike posle penala, od Čilea. "Sigurno je to težak udarac. Znam koliko je takmičarski nastrojen. On će se oporaviti od ovoga", rekao je Mesijev saigrač iz Barselone Đerar Pike.

Mesi je kao trinaestogodišnjak došao u Barselonu 2001. godine i osvojio sve trofeje sa tim klubom, ali mnogi navijači u Argentini su ga kritikoval što nije osvojio Svetsko prvenstvo sa reprezentacijom, kao što je to učinio Dijego Maradona 1986. godine. On je do sada sa Barselonom, između ostalog, osvojio četiri Lige šampiona i osam šampionskih titula, odigrao je 531 utakmicu i postigao 453 gola.

"Promašio sam penal. Mislim da je za sve najbolje da odem. Prvo za mene, a onda i za ostale. Mislim da mnogi to žele, mnogi od njih nisu zadovoljni, kao što ni mi nismo zadovoljni što smo igrali u finalu a nismo osvojili trofej", rekao je Mesi.

Predsednik Argentine Maurisio Makri rekao je da se nada da će Mesi razmotriti odluku.

"Više nego ikada osećam ponos. Nadam se da ćemo još mnogo godina nastaviti da uživamo gledajući najboljeg fudbalera sveta u našem timu", naveo je Makri na Tviteru.

Pre početka Kupa Amerike legendarni Dijego Maradona kritikovao je Mesija.

"On je sjajna osoba ali nema ono što je potrebno da bude vođa", rekao je tada Maradona.

On je potom ipak rekao da bi Mesi trebalo da ostane u reprezentaciji.

"Mora da nastavi! Mora da nastavi pošto ima to u sebi i to neće prestati, pošto će u Rusiji steći sve uslove da postane svetski šampion", rekao je Maradona za list Nasion.

Navijači su se okupili i ispred sedišta Fudbalskog saveza Argentine.

"Osećam veliku tugu, srce mi se pocepalo. Ovo je bio trofej koji je Mesi morao da osvoji. On to zaslužuje i zaista ne želim da napusti reprezentaciju", rekao je dvadesetdevetogodišnji Huan Pablo Pinasko.

Naredni takmičarski meč Argentina će igrati u septembru protiv Urugvaja u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine.

Argentina je 1978. i 1986. godine osvojila Mundijal, ali je poslednju veliku titulu osvojila 1993. godine kada je trijumfovala na Kupu Amerike. Mesi, koji je u petak napunio 29 godina, osvojio je titulu svetskog prvaka i olimpijsko zlato sa ekipom uzrasta do 23 godine. Za državni tim odigrao je 113 utakmica i najbolji je strelac sa 55 golova.

(Beta-AP)


Izvor: sport.blic.rs
 
Natrag
Top