Melhisedek ko je On

Ko je bio Melhisedek

  • Bog

    Votes: 0 0,0%
  • Neki od Bogova

    Votes: 0 0,0%
  • Sin Bozji

    Votes: 0 0,0%
  • Isus Hrist

    Votes: 0 0,0%
  • jedan od andjela

    Votes: 0 0,0%
  • neko od ljudi

    Votes: 2 100,0%

  • Total voters
    2
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Nismo mi rekli da je Melhisedek dosao sa neba, vec da je rec o poredjenju, a po tom poredjenju, oboje su "BEZ OCA BEZ MAJKE , NE IMAJUCI POCETKA DANIMA NI SVRSETKA ZIVOTU" i Pavle kaze da je on zato "uporedjen sa Sinom Bozjim"!

Da li se to odnosi na zemaljsko poreklo!?

U slucaju Melhisedeka se radi o "zemaljskom poreklu" (jer nema rodoslova), a u slucaju Isusa na "nebesko poreklo".


Ako Isus "nema ni oca ni majku", to se onda ne odnosi na "zemaljsko poreklo", jer je on "zemaljskog oca i majku imao" - NEGO SE TO ONDA ODNOSI NA NEBESKO POREKLO!!!

Ako se ovde dakle kod Isusa, radi o "nebeskom poreklu" , onda se i izraz "ne imajuci pocetka danima" - NE ODNOSI NA "ZEMALJSKO" VEC NA NEBESKO POREKLO!!!

Dakle Isus je "bez pocetka"!

I ja se slazem da je rec o poredjenju i da je akcenat bacen na to sto je bio i kralj i svestenik Boga Svevisnjega.
Ali obzirom da je tema identifikacija Melhisedeka pokusao sam da iznesem teoriju po kojoj ima velike sanse da je rec o Nojevom sinu Semu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
pre si pisao da je sisao sa neba,a sad spominjes staljinovog sina,pa odluci se Jel Melhisedk sisao sa neba ili je ipak imao svoje roditelje?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
pre si pisao da je sisao sa neba,a sad spominjes staljinovog sina,pa odluci se Jel Melhisedk sisao sa neba ili je ipak imao svoje roditelje?

Nebitno, a ja ću d ati vjerujem kada mi daš decidan stih gdje sam to naveo.

A opet ti kažem nebitno. Ti ne shvataš da samo otvaranje tema dokazuje duhovno stanje čovjeka, to je jedan od dokaza. Potpuno je nebitno ko je on bio, nego čija je predslika.

Još nisam vidio da su JS ikoga uputili na Zakon Božji. Niti da su propovijedali Isusa.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ako je Melhisedek za tebe nibatan,zasto se spominje i u grckim hriscanskim spisima?
Zakon Bozji iz starog zaveta vise ne vazi,ali ako za tebe jos vazi,sta prinosite na zrtvu,kako i kada,goveda,ovnove itd,ili ste i to ukinuli???
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ako je Melhisedek za tebe nibatan,zasto se spominje i u grckim hriscanskim spisima?

Nebitno je ono što tebe zanima, jer tebi nije bitno da je predslika Isusa, a to je bitno i zato to i piše u Bibliji.

ZAOKRET-----Zakon Bozji iz starog zaveta vise ne vazi,ali ako za tebe jos vazi,sta prinosite na zrtvu,kako i kada,goveda,ovnove itd,ili ste i to ukinuli???

Znači može da se krade, ubija? Vi prinosite žrtvu kroz transfuziju, tj. odbijanje transfuzije.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Nebitno je ono što tebe zanima, jer tebi nije bitno da je predslika Isusa, a to je bitno i zato to i piše u Bibliji.

ZAOKRET-----Zakon Bozji iz starog zaveta vise ne vazi,ali ako za tebe jos vazi,sta prinosite na zrtvu,kako i kada,goveda,ovnove itd,ili ste i to ukinuli???

Znači može da se krade, ubija? Vi prinosite žrtvu kroz transfuziju, tj. odbijanje transfuzije.

Eto ti teme da se upoznas da je Nojev sin SEM ,najverovatnije promenio ime u Melhisedek,a tebi je to nebitno,ma tebi je sve nebitno.
tacno je da je on bio predslika Isusu jer je on bio jedini i kralj i svestenik Jehove Boga.
I sto mi ne odgovoris,kad ti je veoma drago skupljanje priloga i drzanje subote,ne jedenje svinjetine,ne pijenje vina itd zrtvovanje zivotinja Svevisnjem Bogu???
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Eto ti teme da se upoznas da je Nojev sin SEM

I da je Staljinov boli me briga.

najverovatnije promenio ime u Melhisedek,a tebi je to nebitno,ma tebi je sve nebitno.

Naravno da daješ klevete. Tebi da je bitno to da je predslika Isusa ne bi se bavio nebitnim stvarima. Jer samo je to bitno kada se spominje Melhis.

tacno je da je on bio predslika Isusu jer je on bio jedini i kralj i svestenik Jehove Boga.

Šta vrijedi nešto konstatovati ako ti nije bitno i ako nisi shvatio šta to znači.

I sto mi ne odgovoris,kad ti je veoma drago skupljanje priloga i drzanje subote,ne jedenje svinjetine,

Bog je takve ocijenio kao pobožne.

itd zrtvovanje zivotinja Svevisnjem Bogu???

Vi još gore, žrtvujete ljude i to znamo kome na oltar. Isto kao Hananci, samo je metoda drugačija, kod vas je to preko transfuz. krvi.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
I da je Staljinov boli me briga.



Naravno da daješ klevete. Tebi da je bitno to da je predslika Isusa ne bi se bavio nebitnim stvarima. Jer samo je to bitno kada se spominje Melhis.



Šta vrijedi nešto konstatovati ako ti nije bitno i ako nisi shvatio šta to znači.



Bog je takve ocijenio kao pobožne.



Vi još gore, žrtvujete ljude i to znamo kome na oltar. Isto kao Hananci, samo je metoda drugačija, kod vas je to preko transfuz. krvi.

Hoces reci da spamujes i ovu temu ,da svakoj temi budes mirodjija,bar da se nesto pametno kaze.
I kakve veze ima poboznost sa jedenjem svinjetine,uzimanje desetka i drzanja subote? Kakve to veze ima sa temom Ko je Melhisedek???
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Hoces reci da spamujes i ovu temu ,da svakoj temi budes mirodjija,bar da se nesto pametno kaze.

Bitan je motiv, osim toga ne spamujem, baš komentarišem u okviru teme. Ko je bio Melhisedek.

Samo ono što ti iznosiš je nebitno, a ja što iznosim je veoma bitno.
 
Natrag
Top