Melhisedek ko je On

Ko je bio Melhisedek

  • Bog

    Votes: 0 0,0%
  • Neki od Bogova

    Votes: 0 0,0%
  • Sin Bozji

    Votes: 0 0,0%
  • Isus Hrist

    Votes: 0 0,0%
  • jedan od andjela

    Votes: 0 0,0%
  • neko od ljudi

    Votes: 2 100,0%

  • Total voters
    2
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Jevrejima 7:1,2,3,17

1 Jer ovaj Melhisedek beše car salimski, sveštenik Boga Najvišeg, koji srete Avraama kad se vraćaše s boja careva, i blagoslovi ga;
2 Kome i Avraam dade desetak od svega. Prvo dakle znači car pravde, potom i car salimski, to jest car mira:
3 Bez oca, bez matere, bez roda, ne imajući ni početka danima, ni svršetka životu, a ispoređen sa sinom Božijim, i ostaje sveštenik doveka
17 Jer svedoči: Ti si sveštenik vavek po redu Melhisedekovom.

Sta mislite ko je bio Melhisedek?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jevrejima 7:1,2,3,17

1 Jer ovaj Melhisedek beše car salimski, sveštenik Boga Najvišeg, koji srete Avraama kad se vraćaše s boja careva, i blagoslovi ga;
2 Kome i Avraam dade desetak od svega. Prvo dakle znači car pravde, potom i car salimski, to jest car mira:
3 Bez oca, bez matere, bez roda, ne imajući ni početka danima, ni svršetka životu, a ispoređen sa sinom Božijim, i ostaje sveštenik doveka
17 Jer svedoči: Ti si sveštenik vavek po redu Melhisedekovom.

Sta mislite ko je bio Melhisedek?

Predslika Isusa, a znaš kome se davao desetak.

Car i sveštenik, to je predslika Isusa. Niko u Izraelu to nije bio.

Ostao si mi dužan nisi mi rekao šta znači biti sveštenik po Melhisedekovom redu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Avram mu se nije obratio kao andjelu, pa ne vidim razlog da tvrdimo da je vise od coveka...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Predslika Isusa, a znaš kome se davao desetak.

Car i sveštenik, to je predslika Isusa. Niko u Izraelu to nije bio.

Ostao si mi dužan nisi mi rekao šta znači biti sveštenik po Melhisedekovom redu.

Polako,sve ce doci na svoje mesto...
Ta tema mi je bila obrisana,ali sam imao neke svoje zabeleske da bi bilo lakse.
Hajde da vidimo prvo sve cinjenice o Melhisedeku,a potom da dopustimo nasoj masti u skladu sa nekim Biblijskim cinjenicama da pokusamo da utvrdimo Melhisedekov identite.
Evo ja cu da napisem neke cinjenice oko kojih se nadam se slazemo,a vi mi napisite ako se negde ne slazete sa mnom,ili pak imate neku svoju cinjenicu.

Cinjenice.
1.Melhisek je jedini pre Isusa Hrista bio nazvan Kraljem i Svestenikom Boga Svevisnjega.
2. Melhisedek iznosi pred Avrama HLEB i VINO.,a Avram mu daje DESETAK.

Pitanja
1.Ako je Melhisedek vrsio svestenicku sluzbu Bogu Svevisnjem,kom Bogu je vrsip,vrsi i vrsice svestenicku Sluzbu sam Isus Hrist?
2.Dal je hleb bio beskvasan,a vino crveno? i kako je Avram resio da mu da bas DESETAK?

Biblijski stihovi o Melhiseku
1.Moj 14:
18 A Melhisedek car salimski iznese hleb i vino; a on beše sveštenik Boga Višnjeg.
19 I blagoslovi ga govoreći: Blagosloven da je Avram Bogu Višnjem, čije je nebo i zemlja!
20 I blagosloven da je Bog Višnji, koji predade neprijatelje tvoje u ruke tvoje! I dade mu Avram desetak od svega.
Psalam 110:4
4 Jehova se zakleo, i neće se pokajati: ti si sveštenik doveka po redu Melhisedekovom.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Hajde da probamo da razotkrijemo identitet Melhisedeka.
Sta mislite da li je moguce da je to bio neki od Nojevih sinova?,kolko ih je imao?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Samo jedno pitanje za svedoke.

Melhisedek je TIPOS nekog drugog, kao i njegova sluzba.

Znamo da je Avram dao desetak ovom coveku.

Ako je Avram dao desetak Melhisedeku, a on je Tipos nekog drugog, kome tom drugom mi trebamo da damo desetak?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Samo jedno pitanje za svedoke.

Melhisedek je TIPOS nekog drugog, kao i njegova sluzba.

Znamo da je Avram dao desetak ovom coveku.

Ako je Avram dao desetak Melhisedeku, a on je Tipos nekog drugog, kome tom drugom mi trebamo da damo desetak?

Lepo pitanje Laodikejac,
Ko o cemu baba o ustipcima???
Hajde da vidimo nesto i o tome desetku...
Procitaj Jevrejima 7 glavu.mozes i celu,ali za desetak je bitno ono sto zacrvenim.

1 Jer ovaj Melhisedek beše car salimski, sveštenik Boga Najvišeg, koji srete Avraama kad se vraćaše s boja careva, i blagoslovi ga;
2 Kome i Avraam dade desetak od svega. Prvo dakle znači car pravde, potom i car salimski, to jest car mira:
3 Bez oca, bez matere, bez roda, ne imajući ni početka danima, ni svršetka životu, a ispoređen sa sinom Božijim, i ostaje sveštenik doveka.
4 Ali pogledajte koliki je ovaj kome je i Avraam patrijarh dao desetak od plena.
5 Istina, i oni od sinova Levijevih koji primiše sveštenstvo, imaju zapovest da uzimaju po zakonu desetak od naroda, to jest od braće svoje, ako su i izišli iz bedara Avramovih.
6 Ali onaj koji se ne broji od njihovog roda, uze desetak od Avraama, i blagoslovi onog koji ima obećanje.
7 Ali bez svakog izgovora manje blagoslovi veće.
8 I tako ovde uzimaju desetak ljudi koji umiru, a onamo Onaj za kog se posvedoči da živi.
9 I, da ovako kažem, Levije koji uze desetak, dao je desetak kroz Avraama:
10 Jer beše još u bedrima očevim kad ga srete Melhisedek.
11 Ako je, dakle, savršenstvo postalo kroz levitsko sveštenstvo (jer je narod pod njim zakon primio), kakva je još potreba bila govoriti da će drugi sveštenik postati po redu Melhisedekovom, a ne po redu Aronovom?
12 Jer, kad se promeni sveštenstvo, mora se i zakon promeniti.
Vise nije svestenstvo po Levitima,po Aronu,vec po Isusu Hristu .
Zar ne vidis da je nuzna promena zakona kad se promeni svestenik???

A zasto pises "Tipos" za Melhisedeka?
Sta ti mislis ko bi on mogao da bude,jesi li razmisljao...imas li neku svoju ideju,ili pak ideju tvojih adventista???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tačno si rekao.
Sveštenstvo se promenilo, i više ne postoji zemaljsko sveštenstvo - već Isusovo.
On je postao Prvosveštenik na nebu, i on je danas naš zastupnik.
Mi verom pristupamo njemu, ne prinoseći zemaljske žrtve za greh, već u pokajanju pred njegove noge, verom prihvatajući njegovu otkupnu žrtvu za greh.
Takođe, njemu prinosimo desetak u njegov hram, kojim se on služi kroz zemaljska oruđa za objavu jevanđelja, i za njihovo izdržavanje, po reči apostola Pavla koji kaže "GOSPOD ZAPOVEDA - DA ONI KOJI JEVANĐELJE PROPOVEDAJU, DA OD JEVANĐELJA ŽIVE"

To je potpuno ispunjenje starozavetne tipologije.

Amin!
 
Natrag
Top